Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'la ;
29 Nisan 2022 Cuma
Yaklaşan Genel Kurullar Nedeniyle Oda Seçim ve Seçimlerini Masaya Yatırdı.
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer 
TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'la;  
Yaklaşan Genel Kurullar Nedeniyle Oda Seçim ve Seçimlerini Masaya Yatırdı.

İstanbul Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği Başkanı Arıkan'a Göre; " Seçimden Seçime Oluşan Gruplarımız Var. Nispi Temsil Sayesinde Çoğalan Grup Sayılarımız Var. Birde Göreve Gelip Mesleği İcra Eden Üreten Bir Grup Var."

Arıkan; " Önümüzde Üç Konu var; Defter Tutmak, Denetim ve Danışmanlık Yapmak. Zamanla Defter Tutmak Kalkacağına Göre, Denetim ve Danışmanlık Alanında Uzmanlaşmaya Gitmeliyiz."

Arıkan; "İstanbul SMMM Odası Başkan Adayımız Demirel Mutfaktan Yetişen Bir Arkadaşımız, Ayrıca; Özlem Gül Er, Halim Bursalı, Mustafa Gün, Mahmut Şahin, Yalçın Sütütemiz, Güler Güney, Hüseyin Günveren, Tuncay Özen ve Diğer Kurullarımızla Biz Yediyi Alacağız ve Sevda Türkümüzü Söylemeye Devam Edeceğiz." 

Sümer ; " İstanbul SMMM Odası Türkiye ye Yön Veren ve Üye Sayısı En fazla Olan Bir Oda. Diyalog Konusunda Türkiye Genelindeki Diğer SMMM Odaları İle Diyaloğunuz Ne Ölçüde. Ayrıca Meslek Mensuplarının TÜRMOB'u Varken Kamu Gözetim Kurumu Niye Kuruldu ?" 

----------------------------------------------------------------------------------------
SAYIN ARIKAN' LA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ SÖYLEŞİMİZİ ŞİFRESİZ İZLEYEBİLİRSİNİZ
 
1- İstanbul Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği Başkanı Arıkan'a Göre; " Seçimden Seçime Oluşan Gruplarımız Var. Nispi Temsil Sayesinde Çoğalan Grup Sayılarımız Var. Birde Göreve Gelip Mesleği İcra Eden Üreten Bir Grup Var."

 
----------------------------------------------------------------------------------------
2- Arıkan; " Önümüzde Üç Konu var; Defter Tutmak, Denetim ve Danışmanlık. Zamanla Defter Tutmak Kalkacağına Göre, Denetim ve Danışmanlık Alanında Uzmanlaşmaya Gitmeliyiz."

 
----------------------------------------------------------------------------------------
3- Arıkan; "İstanbul SMMM Odası Başkan Adayımız Demirel Mutfaktan Yetişen Bir Arkadaşımız, Ayrıca; Özlem Gül Er, Halim Bursalı, Mustafa Gün, Mahmut Şahin, Yalçın Sütütemiz, Güler Güney, Hüseyin Günveren, Tuncay Özen ve Diğer Kurullarımızla Biz Yediyi Alacağız ve Sevda Türkümüzü Söylemeye Devam Edeceğiz."

 
----------------------------------------------------------------------------------------
4-Sümer ; " İstanbul SMMM Odası Türkiye ye Yön Veren ve Üye Sayısı En fazla Olan Bir Oda. Diyalog Konusunda Türkiye Genelindeki Diğer SMMM Odaları İle Diyaloğunuz Ne Ölçüde. Ayrıca Meslek Mensuplarının TÜRMOB'u Varken Kamu Gözetim Kurumu Niye Kuruldu ?"

37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.