Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
19 Eylül 2017 Salı
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin’i 11.09.2017 tarihinde makamında ziyaret etti.

11.09.2017 tarihinde gerçekleşen ziyarette Vergi Dairesi Başkanı Rıfat ENGİN, Grup Müdürü Mürşit KILIÇ, Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Tolga Yazar, Dernek Başkanı  Pınar DERELİ, Başkan Yardımcısı Güzin Yörük Babacan, Başkan Yardımcısı Faruk Bulut, Başkan Yardımcısı Ayfer Bilgin , Üye  Yılmaz Kaplan ve Üye Ferit Akpınar katıldı.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği Başkanı Pınar Dereli Maliye Bakanlığının 01.10.2017 tarihinden itibaren KDV beyannamesinin yeni versiyonuna teslim edilen mal ve hizmetler için düzenlenen belge sayılarının beyan edilmesi için yeni bir tablo eklendiğini bu uygulamanın meslek mensuplarını iş yükünü arttırdığını ifade eden Dereli belge sayılarının BA-BS, E-fatura, E-defter, Geçici Vergi beyannamelerinde bu bilginin mevcut olduğunu ifade etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneğinin sorunlarını dinleyen İzmir Vergi Dairesi Başkanı Engin “ Gelir İdaresi Başkanlığı hizmet kalitesi ve sunumunda kendini sürekli geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda bir çok elektronik yenilik ve güncelleme yapılmakta. Mükellefler ile aramızda köprü olan mali müşavirlerin görüş ve önerileri bizim için önemlidir. Taleplerinizin teknik olarak yapılabilirliği konusunda görüş alışverişi yaparak değerlendireceğim. ”dedi.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin'e teşekkür ederek, bu tür ziyaretlerinin devam edeceğini vurguladılar.

REKLAM ALANI
7- Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi Vermek İçin Kürsüye Davet Edildi.
REKLAM ALANI
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN, Sosyal Güvenlik Kurumu “2022 Yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Faaliyetleri” . . .
Okurlara yararlı olabileceği inancı ile her ay, bir önceki ayın önemli ve pek çok mükellefi ilgilendirebilecek özelgelerinin özetlerini yayınlama . . .
04.01.1961 tarih ve 213 sayılı VUK’un 359’uncu maddesinde vergisel işlemler yönünden kaçakçılık suçları hüküm altına alınmıştır. Buna göre . .
Vergi hatalarının düzeltilmesiyle ilgili Ağustos ve Eylül aylarında altı makale yazdım. Birinci makalede genel olarak mevzuatı özetleyip bir . . .
2022 yılı sona yaklaşırken işletmelerimiz ve kurumlarımızın alacaklarının tahsil edilebilme risk derecesini değerlendirmeleri, gerçek
Bazı yasal düzenlemelerin uygulamasına baktıkça, insanlarımız bunlardan yararlansın diye mi yoksa yararlanmasın diye mi çıkarıldığını . . .
9 Kasım 2022 tarih ve 32008 sayılı Resmi Gazete’de “7420 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
TÜRMOB bilindiği gibi ülkedeki mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin üye oldukları bir birliğin adı
Ücretli çalışanlar için vergi diliminde tarife tartışmalarına son vermek için, ücretlilere farklı, diğer 6 gelir unsurlarına ise ayrı beyanname . . .
2022 yılı için % 122,93 (yüz yirmi iki virgül doksan üç) olarak tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere Türmob seçimleri 7 yönetim çağdaş, 2 yönetim meslekte birlik üyesi ile sonuçlanmıştı.
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun... İktisadi Dayanışma Haber Ajansı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. Ekim ayında bütçe gelirleri, geçen yılın aynı . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 48’inci maddesi uyarınca “Bu kanuna göre vergisi ödenmeden veya eksik ödenerek yurda sokulan . . . .