Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
19 Eylül 2017 Salı
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin’i 11.09.2017 tarihinde makamında ziyaret etti.

11.09.2017 tarihinde gerçekleşen ziyarette Vergi Dairesi Başkanı Rıfat ENGİN, Grup Müdürü Mürşit KILIÇ, Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Tolga Yazar, Dernek Başkanı  Pınar DERELİ, Başkan Yardımcısı Güzin Yörük Babacan, Başkan Yardımcısı Faruk Bulut, Başkan Yardımcısı Ayfer Bilgin , Üye  Yılmaz Kaplan ve Üye Ferit Akpınar katıldı.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği Başkanı Pınar Dereli Maliye Bakanlığının 01.10.2017 tarihinden itibaren KDV beyannamesinin yeni versiyonuna teslim edilen mal ve hizmetler için düzenlenen belge sayılarının beyan edilmesi için yeni bir tablo eklendiğini bu uygulamanın meslek mensuplarını iş yükünü arttırdığını ifade eden Dereli belge sayılarının BA-BS, E-fatura, E-defter, Geçici Vergi beyannamelerinde bu bilginin mevcut olduğunu ifade etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneğinin sorunlarını dinleyen İzmir Vergi Dairesi Başkanı Engin “ Gelir İdaresi Başkanlığı hizmet kalitesi ve sunumunda kendini sürekli geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda bir çok elektronik yenilik ve güncelleme yapılmakta. Mükellefler ile aramızda köprü olan mali müşavirlerin görüş ve önerileri bizim için önemlidir. Taleplerinizin teknik olarak yapılabilirliği konusunda görüş alışverişi yaparak değerlendireceğim. ”dedi.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin'e teşekkür ederek, bu tür ziyaretlerinin devam edeceğini vurguladılar.

Oturum Başkanı H. İbrahim AKTAN (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) Konuşmacılar : Ali Demireller - (İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Kanunları KDV-ÖTV Grup Müdürü), Hüseyin Fevzi Saltık - (Yeminli Mali Müşavir)
Merkez Bankası'nın faiz politikası ve kurlardaki sert yükselişin etkileri açısından piyasalar tarafından merakla beklenen kasım ayı enflasyonu . . .
İhracatın, ekonomik büyüme üzerindeki pozitif etkisinin artırılması ve sürdürülebilir kılınması için tabana yayılması önem taşıyor. . . . .
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla Gelir Vergisi Kanunu’na eklenen 20/C maddesi ile . . .
Vergi hukukunun en temel ilkesi, “vergilerin yasallığı” ilkesidir. Anayasamızın 73. maddesinde “Anayasal Vergileme İlkeleri'' tek tek sayılmıştır.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan koltuğa Nebati atandı.
Vergi Usul Kanunu’nun (VUK) 323. maddesine göre tahsili mümkün olmayan bir alacağın . . . .
Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneğinin Genel Başkanı Seçildi
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu 27.11.2021 Cumartesi günü Eresin Hotels Topkapı'da ilk geniş katılımlı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Vergi Daireleri 30 Kasım 2021 Salı Günü Saat 21:00' a Kadar Açık Bulundurulacaktır.
Yargı, Maliye ve mükellef cephesinde yaşanan bu şok ve ters köşe karar ve düzenlemeler maalesef işin doğasından kaynaklanıyor.
Ticari hayatta, ticareti yapılan mallara olan talebin artırılması amacıyla, bir takım pazarlama teknikleri geliştirilmekte, satışı yapılan malın . . .
Tarım sektörünün geliştirilmesi ve desteklenmesi, verimliliğin artırılması, doğal ve biyolojik kaynakların korunması ile tarım sektöründeki . . .
Dövizde yaşanan hareketliliğe dair açıklamalarda bulunan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz,
Bu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 olarak tespit edildi. Eğer Cumhurbaşkanı . . .
MMMB Derneği İzmir ve Karşıyaka Şubesinden;2022 Yılı Defter Tasdik ve Gider Katılım Payı
Ülkemizde, 2016 ile 2021 yılları arasında yapılandırma ve af düzenlemeleri içeren 5'inci kanun . . .