Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği “İnşaat Muhasebesi” Semineri
19 Mart 2018 Pazartesi
17.03.2018 tarihinde “Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği”nin İzmir Sanat Merkezinde Gerçekleşen " İnşaat Muhasebesi" seminerine ilgi büyüktü.
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Ve  Dayanışma Derneği “İnşaat Muhasebesi” Semineri

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Ve  Dayanışma Derneği “İnşaat Muhasebesi” Semineri

17.03.2018 tarihinde “Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği”nin  İzmir Sanat Merkezinde Gerçekleşen " İnşaat Muhasebesi"  seminerine ilgi büyüktü.

Seminere konuşmacı olarak katılan  "Arsa Karşılığında İnşaatta Vergilendirme" kitabı ile tanıdığımız "YMM Musa İnci" ve  “YMM Engin Ertürk”e  Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Dereli  ve Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Bulut Dernek için yapmış oldukları desteklerinden ve değerli katkılarından ötürü  teşekkür ederek plaketlerini  takdim ettiler.

Eğitimlere katılımın fazla olması hepimizi sevindirdi diyen DERELİ; 

Mesleğimizin geleceği ve gelişmesi açısından, Meslektaşlarımızın talep ettikleri konularda eğitimler düzenleyerek yararlı olmaya ve  yanlarında olmaya çalışıyoruz.

Eğitimlerimiz tüm hızıyla devam edecek ve meslektaşlarımıza katkılarımız sürecek dedi...

REKLAM ALANI
7- Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi Vermek İçin Kürsüye Davet Edildi.
REKLAM ALANI
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN, Sosyal Güvenlik Kurumu “2022 Yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Faaliyetleri” . . .
Okurlara yararlı olabileceği inancı ile her ay, bir önceki ayın önemli ve pek çok mükellefi ilgilendirebilecek özelgelerinin özetlerini yayınlama . . .
04.01.1961 tarih ve 213 sayılı VUK’un 359’uncu maddesinde vergisel işlemler yönünden kaçakçılık suçları hüküm altına alınmıştır. Buna göre . .
Vergi hatalarının düzeltilmesiyle ilgili Ağustos ve Eylül aylarında altı makale yazdım. Birinci makalede genel olarak mevzuatı özetleyip bir . . .
2022 yılı sona yaklaşırken işletmelerimiz ve kurumlarımızın alacaklarının tahsil edilebilme risk derecesini değerlendirmeleri, gerçek
Bazı yasal düzenlemelerin uygulamasına baktıkça, insanlarımız bunlardan yararlansın diye mi yoksa yararlanmasın diye mi çıkarıldığını . . .
9 Kasım 2022 tarih ve 32008 sayılı Resmi Gazete’de “7420 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
TÜRMOB bilindiği gibi ülkedeki mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin üye oldukları bir birliğin adı
Ücretli çalışanlar için vergi diliminde tarife tartışmalarına son vermek için, ücretlilere farklı, diğer 6 gelir unsurlarına ise ayrı beyanname . . .
2022 yılı için % 122,93 (yüz yirmi iki virgül doksan üç) olarak tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere Türmob seçimleri 7 yönetim çağdaş, 2 yönetim meslekte birlik üyesi ile sonuçlanmıştı.
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun... İktisadi Dayanışma Haber Ajansı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. Ekim ayında bütçe gelirleri, geçen yılın aynı . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 48’inci maddesi uyarınca “Bu kanuna göre vergisi ödenmeden veya eksik ödenerek yurda sokulan . . . .