Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği “İnşaat Muhasebesi” Semineri
19 Mart 2018 Pazartesi
17.03.2018 tarihinde “Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği”nin İzmir Sanat Merkezinde Gerçekleşen " İnşaat Muhasebesi" seminerine ilgi büyüktü.
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Ve  Dayanışma Derneği “İnşaat Muhasebesi” Semineri

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Ve  Dayanışma Derneği “İnşaat Muhasebesi” Semineri

17.03.2018 tarihinde “Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği”nin  İzmir Sanat Merkezinde Gerçekleşen " İnşaat Muhasebesi"  seminerine ilgi büyüktü.

Seminere konuşmacı olarak katılan  "Arsa Karşılığında İnşaatta Vergilendirme" kitabı ile tanıdığımız "YMM Musa İnci" ve  “YMM Engin Ertürk”e  Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Dereli  ve Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Bulut Dernek için yapmış oldukları desteklerinden ve değerli katkılarından ötürü  teşekkür ederek plaketlerini  takdim ettiler.

Eğitimlere katılımın fazla olması hepimizi sevindirdi diyen DERELİ; 

Mesleğimizin geleceği ve gelişmesi açısından, Meslektaşlarımızın talep ettikleri konularda eğitimler düzenleyerek yararlı olmaya ve  yanlarında olmaya çalışıyoruz.

Eğitimlerimiz tüm hızıyla devam edecek ve meslektaşlarımıza katkılarımız sürecek dedi...

Oturum Başkanı H. İbrahim AKTAN (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) Konuşmacılar : Ali Demireller - (İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Kanunları KDV-ÖTV Grup Müdürü), Hüseyin Fevzi Saltık - (Yeminli Mali Müşavir)
Merkez Bankası'nın faiz politikası ve kurlardaki sert yükselişin etkileri açısından piyasalar tarafından merakla beklenen kasım ayı enflasyonu . . .
İhracatın, ekonomik büyüme üzerindeki pozitif etkisinin artırılması ve sürdürülebilir kılınması için tabana yayılması önem taşıyor. . . . .
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla Gelir Vergisi Kanunu’na eklenen 20/C maddesi ile . . .
Vergi hukukunun en temel ilkesi, “vergilerin yasallığı” ilkesidir. Anayasamızın 73. maddesinde “Anayasal Vergileme İlkeleri'' tek tek sayılmıştır.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan koltuğa Nebati atandı.
Vergi Usul Kanunu’nun (VUK) 323. maddesine göre tahsili mümkün olmayan bir alacağın . . . .
Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneğinin Genel Başkanı Seçildi
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu 27.11.2021 Cumartesi günü Eresin Hotels Topkapı'da ilk geniş katılımlı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Vergi Daireleri 30 Kasım 2021 Salı Günü Saat 21:00' a Kadar Açık Bulundurulacaktır.
Yargı, Maliye ve mükellef cephesinde yaşanan bu şok ve ters köşe karar ve düzenlemeler maalesef işin doğasından kaynaklanıyor.
Ticari hayatta, ticareti yapılan mallara olan talebin artırılması amacıyla, bir takım pazarlama teknikleri geliştirilmekte, satışı yapılan malın . . .
Tarım sektörünün geliştirilmesi ve desteklenmesi, verimliliğin artırılması, doğal ve biyolojik kaynakların korunması ile tarım sektöründeki . . .
Dövizde yaşanan hareketliliğe dair açıklamalarda bulunan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz,
Bu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 36,20 olarak tespit edildi. Eğer Cumhurbaşkanı . . .
MMMB Derneği İzmir ve Karşıyaka Şubesinden;2022 Yılı Defter Tasdik ve Gider Katılım Payı
Ülkemizde, 2016 ile 2021 yılları arasında yapılandırma ve af düzenlemeleri içeren 5'inci kanun . . .