Eşgüdüm Kurulunun Konyaaltı Belediyesinin İmar Planına Yönelik Basın Açıklaması; Her Şey Rant Mı?
19 Ekim 2020 Pazartesi
Hızla gelişmekte ve büyümekte olan Akdeniz Üniversitesi’nin giderek . . .
Eşgüdüm Kurulunun Konyaaltı Belediyesinin İmar Planına Yönelik Basın Açıklaması;   Her Şey Rant Mı?

Eşgüdüm Kurulunun Konyaaltı Belediyesinin İmar Planına Yönelik Basın Açıklaması

Her Şey Rant Mı?


Hızla gelişmekte ve büyümekte olan Akdeniz Üniversitesi’nin giderek artan açık-kapalı fiziki ve rekreasyon alanlarına ihtiyaç duyması gerekçesiyle, üniversitenin batısında yer alan Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Arapsuyu Mahallesi 4110 ada 2 parsel sayılı taşınmazın; 2017 yılında tahsisi talep edilmiştir. Defterdarlık Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Doğu Antalya Emlak Müdürlüğü; söz konusu taşınmazın, kamu hizmetleri için değerlendirilmesi düşünüldüğünden talep reddedilmiştir.

Yine üniversitenin farklı tarihlerde yapmış olduğu tahsis talepleri "Kamusal amaçlarla kullanılacağı" gerekçesiyle uygun bulunmamış ve reddedilmiştir. Aynı Parselde 500 m² hissesi bulunan Konyaaltı Belediyesi de, belediyeye ait hissenin Üniversiteye tahsisini reddetmiştir.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Muhasebe Meslek Yasasının 32. Yıldönümünde 38. Vergi Yapılandırmasını (Affını) Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları İle Mini Söyleşi Yaptı.
Çalışanlar zorunlu ihtiyaç durumunda işverenden avans talep edebilir mi? İşverenin avans verme yükümlülüğü var mı?
Önceki yazımızda Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31. maddesine eklenen %2 vergi ödemeli yeniden değerleme müessesesinin getirdiği . . .
Çalışmakta olduğum firmada iş kaybı (hat kapanmaları), küçülme kademeli olarak devam etmekte. Geçen yıl 100'ün üzerinde kişi işten . .
Vergi incelemesinde amaç, gerçeği tespit etmektedir hukuki öngörülebilirlik ve hukukun doğru uygulanmasını hedefleyen bu yolun kendine. . .
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun;
Kurban Bayramınızı Kutlar, Sağlık Mutluluk ve Esenlikler Dileriz
İşverenlere aylık 75 TL'lik asgari ücret desteği sağlanmasına ilişkin düzenleme TBMM'de kabul edildi.
17/7/2021 tarihinden itibaren aynı Kararname uyarınca uygulanacak özel tüketim vergisi tutarları ekteki tabloda yer almaktadır.
Mali Eylem Görev Gücü (FATF) karapara aklama ve terörizmin finansmanına karşı standartları oluşturmak ve bu konuda yasal, . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
15 Temmuz 2016’da Amerikan Gladyosu FETÖ ülkemizi Atlantik rotasında tutmak maksadıyla darbe girişiminde bulundu.
Kredi borcu bulunanlar için getirilen "Finansal Yeniden Yapılandırma" uygulaması, bugün Resmi Gazete'de yayımlanan . . . .
Oda Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR, Sn. Emre GÖK’e yeni görevinde başarı dileklerini iletti.
TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen torba yasa teklifine göre çek kanununda değişiklik yapılması planlanıyor.
Varlık yönetim şirketleri için yeni bir sistematik oluşturularak geniş kapsamlı düzenlemeler yapıldı. . . . .
Sermaye şirketleri ticari faaliyetlerini bizatihi kendileri yürütebilecekleri gibi şubeleri aracılığı ile veya başka şirketler kurarak . . . .
B-Yasal süresi dışında verilen belgeler” kodu ile belge girişlerinde muhtasar ve prim hizmet beyannamesi/aylık prim hizmet belgesine . . . .