Dünya Okuma Gününde Önerim . . .
08 Eylül 2021 Çarşamba
8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, . . . .
Dünya Okuma Gününde Önerim . .  .
Gürsel Yurtbahar Antalya' dan Yazıyor ;

Dünya Okuma Gününde Önerim . .  . 

Gürsel Yurtbahar - SMMM/ ANTALYA

8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, toplulukların ve toplumların okuma yazma bilmesinin öneminin altını çizmektir. 

Dünya Okuma Günü birçok ülkede kutlandığı için uluslararası bir gündür.

Pandemi döneminde uzun bir dönem eğitime ara verilmesi, evlere kapanma nedeni ile aile bireyleri ile çocuklarımızın TEKNOLOJİ olarak aletlere bağlanmamızın sıkıntılarını zaman içinde yaşayacağız.

Ancak;

 Yeni döneme giriyoruz….Bugün orta öğretim bir müddet sonra da yüksek öğretim kesintisi ve yüz yüze eğitime başlayacaklar….
UNESCO raporu “ okuma yazma oranı ilе şiddetli fakirlik ve okuma yazma oranı ile kadınlara karşı önyargı arasında nеt bir bağlantı olduğunu gösterir.

Dolayısıyla, ilеrlеyеbilmеk vе refah toplumu olabilmek için okuma yazma oranlarının yükseltilmesi, hatta okuma yazma bilmеyеnlеrin oranının nеrеdеysе sıfır olması şarttır.

Okuma yazma bilen bir birey kendine, çеvrеsinе ve genel olarak topluma daha yararlı olabilir.”

Belirtmektedir.

Bu amaçla okullara gidilmelidir. 

Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum…

Ancak; öğrenciler kadar aile bireyleri eğitim ve kültürlerini geliştirmesi ile topluma faydalı örnek kişiler olmalıdır.

Bu günden itibaren TEKNOLOJİ aletler bizim bir organımız olmamalıdır.

Düşüncelerimiz ve eylemlerimizi  KİTAP OKUMA  eğilimine geçmemiz gerekir….

Akıl ve mantığımızı düşünce ile hareketi sağlamak için zihinsel okumak – yorumlamak- öğrenme ile doğru ve olumlu kararlar verebiliriz.

Kitap okuma alışkanlığı zorunluluk olmaması okumak –bilgi almaktan zevk alınmalıdır… 

EVET;   08.09.2021 tarihinden itibaren her yaşta, her boşlukta ve her ortamda KİTAP okumayı öneriyorum…

           * Bireysel düşünceden toplumsal düşünceye geçmek için;
           * Bireysel çıkartan toplumsal çıkara geçmek için;
           * Bireysel amaç dan daha çok toplumsal amaca geçmek için;
           * Bireysel konuşmaktan çok, bilgili-kaynaklı-eğitimli konuşmaya geçmek için;
           * Kültür ve öğretimizim yükselttirmesi için OKUMAMIZ GEREKİR….

Haydi zevk almaya…………..

Saygılarımla…08.09.2021
7- Divan Başkanı Orhan Üstekidağ Genel Bir Bilgilendirme Yaptıktan Sonra Genel Kurulu Selamlayarak Kapattı.
Aynı Zamanda İktisadi Dayanışma Yazı Ailemiz Yazarlarından Olan Değerli Arkadaşım Emir Es'in Vefatını Üzülerek Öğrenmiş Bulunuyoruz.
İngiliz haber ajansı Reuters, Rusya'nın Suriye'de muhaliflerin elindeki son bölge olan kuzeybatı bölgelerine hava saldırılarını artırdığını,. . .
Merkez Bankası'nın faiz indirim kararıyla yükselişe geçen dolar/TL, yeni haftaya 8,89'luk yeni zirveyle başladı. Karar sonrası yabancı çıkışı . . .
İnternette “Emeklilik statüsünün belirlenmesinde son 7 yılın önemi? ve “Emeklilikte son yedi yıl hesabı nasıl yapılır? başlıklı yazılarınızı . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından 2 Eylül 2021 gün ve Sıra No: 531 ile “Akaryakıt ve LPG piyasasının yanı sıra . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Oğlum 1.5 yıl işsizdi. GSS borcu birikti. Şimdi işe girdi borcu yapılandıracağız. İnternet üzerinden SGK'ya başvurduğumuzda, 2.307 TL . . . .
Köşemde, 11 Ocak 2021 tarihinde “Akarkayıt dağıtım şirketi mi, sahte fatura üretim merkezi mi?” ve 18 Ocak 2021 tarihinde de “Akaryakıta . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
İşçi-İşveren anlaşmazlıklarında ihbar tazminatı da önemli bir anlaşmazlık konusudur. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17. maddesi, . . .
Değerli Yüksek Ticaretli ve Marmara’lı okuldaşlarım. Bildiğiniz gibi Yük. Tic. ve M.Ü.İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi’nin 43. Genel . . .
09.06.2021 tarihi itibarıyla ilk derece (Vergi Mahkemeleri) yargı mercileri nezdinde dava açılmış ya da dava açma süresi henüz geçmemiş . . .
Akaryakıt ve LPG piyasasında rekabet eşitliği sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi amacıyla 7318 Sayılı . .
Geçtiğimiz Ağustos ayında bir bölgemizde sel felaketleri yaşarken bir bölgemizde çok sayıda yangınla karşılaştık. Felaketlerde elbette . . . .
Hazine, haksız vergi alır mı? Alır. Bu sonuç çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilir. Örneğin mükellef ihtirazi kayıtla beyanname verip, . . .
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Yapılandırma Müracaat Süreleri İçin Son Tarih 30 Eylül 2021
Doğum tarihim 14 Aralık 1970. İlk kez 1 Aralık 1992'de sigortalı olarak işe başladım. Şu an çalışıyorum, 9450 prim günüm var.. . . .