Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu
12 Haziran 2024 Çarşamba
Meslektaşları ile Nefes Kahvaltı Etkinliğinde bir araya geldi. Kahvaltıya yoğun ilgi dikkat çekti.
Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu

Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu 

Meslektaşları ile Nefes Kahvaltı Etkinliğinde bir araya geldi. 

Kahvaltıya yoğun ilgi dikkat çekti. 

Meslek Yasasının Resmi Gazetede Yayınlanmasının 35. Yılında Cumhuriyetçi Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şule Çamkıran şu açıklamalarda bulundu.

Meslek Yasamızın Kabulünün 35. Yılı Kutlu Olsun..

-Muhasebecilik, Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Mesleğini düzenleyen 3568 sayılı yasamızın kabul edileli 35 yıl oldu.

-1 Haziran 1989 tarihinde TBMM tarafından kabul edilen yasa 13.06.1989 Tarih ve 20194 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. 

-Haziran ayının mesleğimiz açısından  büyük bir önem taşıyor.

-1 Haziran 1989 yılında kabul edilen Meslek Yasamız, 13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak hayata geçmiştir.


Mesleğimizin yasal statüsünü kazanmasının 35. yılında; Meslek Yasamızın Yasalaşmasında emeği geçenlere katkı koyanlara teşekkür ederiz. Çeyrek asırın üzerinde olan Mesleğimiz ve Meslek Odalarımız bunca yıl içerisinde birçok yol kat etti. Artık 130 binleri geçmiş durumdayız. Mesleki sorumluluğumuzun bilincinde geleceğe güvenli adımlarla yürümeye HEPBİRLİKTE devam edeceğiz.

-Mesleğimizi bıkkınlık getirerek icra etmek istemiyoruz. Son zamanlarda Meslektaşlarımız Mesleği icraa edemez durumlara geldi. Meslektaşlarımızın sesi duyulmalı! Bundan 35 yıl önce yasalaşan zaman zaman revizyona uğrayan 3568 sayılı yasa bir an önce günün şartlarına uygun hale gelmeli, gözden geçirilmeli, güncellenmeli, ve bu Yasa'ya bağlı olarak çalışan SM, SMMM ve YMM’lerin özlük haklarının ve sorunları ivedi bir şekilde çözüme kavuşturulmalıdır.

-Tüm Meslektaşlarımızın Meslek Yasamızın Kabul edilmesinin 35.Yılını kutlar. Mesleğimizi daha ileriye taşımak için elimizden gelen tüm çalışmaları yapacağımızı bilmelerini isteriz.
REKLAM ALANI
6- İç Ticaret Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Serdal Yeğen; Meslek Mensuplarından Gelen Soruları Yanıtladıktan Sonra Moderatör İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin Katılımcılara ve Konuklara Teşekkür Ederek Bir Daha ki Etkinliklerde Buluşmak Üzere Semineri Sonlandırdı.
REKLAM ALANI
Üyelerimizin ve Stajerlerimizin Katılacağı Geleneksel Aşure Etkinliğimize Davetlisiniz.
TÜRMOB ve Meslek odalarımızı yönetenlere sesleniyoruz.
Limited şirketlerde sermaye payı, ortakların kanunen devretme hakkı bulunan bir malvarlığı kalemi olarak ortaya çıkıyor. Ancak, devir süreci . . .
Yeni vergi paketleri tartışılırken asıl gözden kaçan noktaların hatırlatılması ve izah edilmesi gerekmektedir. Vergi tevkifatı, asgari gelir vergisi . . .
TSK içindeki cemaatçi bir cuntanın, (yargı, emniyet, MİT ve bürokrasi içinde örgütlenmiş destekçileriyle birlikte) hükümete darbe yaparak . . . . .
İş sözleşmesi feshedilmeden önce ihtiyari arabuluculuk ile sözleşmenin sonlandırılması fesih gibi değil, ikale sözleşmesi gibi . . . . . .
3201 sayılı Kanun’a göre Türk vatandaşları ile doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenlerin . . .
SPK ya tabii şirketlerin dahi Bilançoları zaman zaman ek süre ile tamamlanmaktadır.
Vergi yasalarında kapsamlı değişiklik içeren ancak henüz Meclis’e sunulmayan yasa teklifinde yer alacak olan “ticari kazanç elde eden . . . . .
Milli Savunma Bakanlığı, 2024 yılının ikinci yarısı için bedelli askerlik tutarını 217 bin 871 TL olarak belirledi.
Özel sektör işçi ve işveren tarafını ilgilen­diren kıdem tazminatında yaşanan so­runlar, son 20 yılda neredeyse dört yılda bir hükümet . . . . .
Bilindiği üzere, vergi kanunları hükümleri uyarınca 31.12.2023 tarihli bilançolar enflasyon düzeltmesine tabi tutulmuş olup . . . .
YÖK Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını açıkladı.
Siz sahiden enflasyonun düşürülebileceğine inanıyor musunuz? Uzun süredir yaptığım saha ziyaretlerinde, yurt gezilerinde, organize sanayi . . . .
Türkiye yeni vergi kanununa kilitlenmişken torbadan başka bir şey çıktı. AK Parti Meclis grubuna 5 Temmuz 2024 tarihinde bir kanun teklifi sunuldu.
Bu köşede zaman zaman, yorumda sınırla, kanunlarda yer alan şekli şartların esası ne ölçüde etkilediğiyle ilgili makaleler yazıyorum.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) düzenleme hazırlıkları süren. . . . . .
9. Yargı Paketi nihayet Meclise sunuldu. Son yılların yasama pratiğine bakıldığında, iktidar kanadından gelen torba kanun tekliflerinin hızla . . .