Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Bursa Nev-i Çeşni Restoranda Oda Üyeleri ve Protokolle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.
22 Nisan 2022 Cuma
Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Bursa Nev-i Çeşni Restoranda Oda Üyeleri ve Protokolle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.
Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Bursa Nev-i Çeşni Restoranda Oda Üyeleri ve Protokolle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.

İktisadi Dayanışma Haber Ajansı

İftarın yapılmasından sonra Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Sekreteri Yakup Karahan kamaralarımızın karşısına geçerek arkadaşlarını ve protokolü saygı ile selamladıktan sonra konuşmalarını yapması için sözü Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları' na verdi


Tığoğulları; Değerli Üstatlarım, Sayın Ahmet (Duman BVDK Daire Başkanı), sayın Hüseyin Erol (Bursa VD Başkanı), sayın Mehmet Efendioğlu (BTÜ Y.K Üyesi), sayın Haşim Kılıç (BTSO Y.K.Üyesi) ve sayın Tuğrul Dirimtekin (Onursal Başkan) iftar yemeğimize hoş geldiniz.

Covit-19 nedeniyle bu dönem ilk defa bir araya geliyoruz. özlemiştik birbirimizi şu an bir nevi özlemimizi de gidermiş oluyoruz.

Bizim dönemimizin son etkinliği nedeniyle veda niteliğinde bir aradayız. Bir Kaç gündür Ekonomik alanda peş peşe yayınlanan kararlar, tebliğler ve basın açıklamaları bizleri yoğun çalışmaların içine itti . 

Dövizli sözleşme ve faturaların TL İle ödemesi yayım tarihinde başlatıldı. Sonra geriye yönelik işlemeyeceği basın bülteni ile duyuruldu. Dövizli çekler konusu ise çok net değil.

Bugün yayımlanan 41 No' lu Katma Değer Vergisi Genel Tebliği ise; Demir çelik ürünlerine 1/10 KDV Tevkifatı var. (İçerik net değil) (Aliminyum bakırdaki gibi olmak),

İmalatçı ihracatçılarda teslim bedelinin %10 u KDV iadesi, ancak alt kırılımlar da ayrıntılar var.


28-29 Mayıs tarihlerinde seçimli olağan genel kurulumuz var.Birlik ve beraberlik içinde yeni bir seçim bizi bekliyor.

Geçtiğimiz zor koşullardan sonra yeni oluşacak kurulun odamızı her yönüyle yukarıya taşıyacağına inanıyorum

Seçilecek arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum. Deneyimlerimi her zaman paylaşacağımı sizlere taahhüt ediyorum. Sevgi ve saygılarımla afiyet olsun diyerek sözlerini noktaladı. 


Daha sonra başkan Kemal Tığoğulları masaları teker, teker dolaşarak nezaket ziyaretlerinde bulundu.  İktisadi Dayanışma kameralarına masa masa aile resmi verdiler. 

İftar yemeğinin ardından görüşmek üzere ayrıldılar.

----------------------------------------------------------------------------

Başkan Kemal Tığoğulları' nın Konuşmasını İzleyebilesiniz.

 

RESİMLERİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.