Bursa SMMMO’dan 30 Ağustos kutlaması
31 Ağustos 2022 Çarşamba
Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Atatürk Anıtı önünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümünü kutladı.
Bursa SMMMO’dan 30 Ağustos kutlaması
Bursa SMMMO’dan 30 Ağustos kutlaması

Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Atatürk Anıtı önünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümünü kutladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümünde Bursa SMMMO Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak için Heykel ’deki Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. Düzenlenen programda ilk önce Bursa SMMMO Başkanı Hüseyin Halil Atatürk Anıtı önüne çelenk sunarken, devamında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. 

Program Bursa SMMMO Başkanı Hüseyin Halil’in yaptığı konuşma ile son bulurken Halil konuşmasında,  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) olarak bir arada olduklarını söylerken sözlerinde şu ifadelere yer verdi;


“Bugün büyük zaferin 100. yılını gururla kutluyoruz. Başta Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milli mücadelemiz ve bağımsızlığımız uğrunda hayatlarını feda eden tüm kahramanlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında, Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun 100. yılını kutluyoruz. Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan asırlık zaferimiz; Türk Ordusu'nun aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetlerine karşı koyduğu mücadelesinin eşsiz bir eseridir. 

30 Ağustos; sadece bir meydan muharebesinin zafer kutlaması değil, aynı zamanda bir ulusun emperyalist güçlere direnişinin ve topraklarından söküp atarak özgürlüğüne kavuşmasının da sembolüdür. Bu zaferle, bayrağımızın özgürce dalgalandığı yurdumuzda; tam bağımsız, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolu açılmıştır. 


Bugün bizlere düşen en önemli görev ise bütün imkansızlıklara ve yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde daha da yüceltmek ve güçlendirmek olmalıdır. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Büyük Taarruz ile son bulan bağımsızlık savaşımızın 100. yılını gururla kutluyor; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları başta olmak üzere; asırlık destanımızın tüm kahramanlarını, vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.
1- TÜRMOB Genel Kurulu Yaklaşırken, "Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Kişi mi Mesleğe İtibar Kazandırır, Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor, " Konulu Söyleşimizde . . . .
REKLAM ALANI
2021 yılında vergi uygulamasındaki tartışmalı konuların başında finansman gider kısıtlaması gelmiştir. 2012 yılında Kurumlar Vergisi . . . .
DKV, yani değerli konut vergisi. Önemli bir vergi mi, istemde kalmalı mı yoksa kaldırılmalı mı? Bu gün bu konu üzerinde durmak istiyorum.
Yıllardır çözülemeyen “devreden KDV sorunu”nda geçmişte neler yaşandı, önce ona bakalım. Konu en ciddi şekilde 2018’de gündeme alındı,
213 sayılı Vergi Usul Kanununun 376 ncı maddesi cezalarda indirim uygulaması ile mükellefler veya vergi sorumluları adına kesilen cezalar . . .
Sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olanlar EYT kapsamında sayılıyor. Zira 9 Eylül 1999 öncesinde yaş şartı aranmaksızın prim . . .
Önceki yazımda Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun istinaf ve temyize ilişkin maddelerindeki bazı ifadelerin . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2022- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Beyoğlu Mısır Apt Kat:2 Yüksek Ticaret Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Lokalinde 01 Ekim 2022 Cumartesi günü Sabri Tümer' i Anma Günü Yapılacaktır.
Vergi Usul Kanunu’nun 359’uncu maddesinde “Kaçakcılık Suçları ve Cezaları” yer almaktadır. Şöyle ki;
Karşılaşmalar 22 Ekim Cumartesi Günü Başlıyor.
Pandeminin tahribatını azaltmak ve seçim öncesi toplumun ekonomik yönden sıkıntılı kesimlerini kısmen rahatlatacak önlemleri içeren Torba . . .
21. Anadolu Odaları Eğitim Semineri Programı
Danıştay, inşaat sektörü açısından son derece önemli ve yıllarca tartışması devam eden ihtilaflı bir konuyu daha çözüme kavuşturdu, . . .
Ekim 1996 işe girişim, Mart 1971 doğumum. SSK'lıyım. Hükümetin çıkaracağı EYT yasası formülleri arasında 9.000 prim günü de bulunuyor.
Vadesinde ödenmeyen vergi ve sigorta borçları; son 6 yılda darbe girişimi, aşırı kur yükselişleri, yükselen kredi faizleri, pandemi, . . . .
Son zamanlarda vergi daireleri tarafından miras yoluyla intikal eden gayrimenkul ile gayrimenkul üzerinde yer alan . . . .
Vergi hatalarının düzeltilmesi konusuna devam. Bugün, 24 Mart 2021 tarihli DÜNYA’da yayınlanan makalemin bir kısmını, biraz değiştirerek . . .