Bursa SMMM Odasından; Genç mali müşavirlere ofis desteği projesi
27 Ağustos 2021 Cuma
Mesleğe yeni adım atan ve ilk defa büro açacak mali müşavirlere yönelik büro donanımı, program gibi her türlü altyapının Oda tarafından...
Bursa SMMM Odasından; Genç mali müşavirlere ofis desteği projesi
Bursa SMMM Odasından; 

Genç mali müşavirlere ofis desteği projesi 

Mesleğe yeni adım atan ve ilk defa büro açacak mali müşavirlere yönelik büro donanımı, program gibi her türlü altyapının Oda tarafından sağlanacağı ofis desteği projesinin mimari çizimini Büyükşehir Belediye Başkanı’na takdim eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, aynı zamanda meslektaşları olan Alinur Aktaş’tan yer tahsisi konusunda destek vermesini talep etti. 

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Doğan Yılmaz, Oda Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Savaş Albayrak ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen ziyarette konuşan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, yönetime geldikten kısa süre sonra Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı sarsan pandemi sürecine adım atıldığını bunun da faaliyetlerini ve planladıkları projeleri hayata geçirmelerine engel olduğunu kaydetti. 

YER DE MİMARİ ÇİZİM DE HAZIR

Ruhsat alarak mesleğe yeni adım atan genç meslektaşlara yönelik gerçekleştirmeyi planladıkları ofis desteği projesinde önemli bir noktaya geldiklerini kaydeden Doğan Yılmaz, “İlk defa büro açacak meslektaşlarımızın bir kısmına büro donanımı, program gibi her türlü altyapısının Oda tarafından sağlanacağı bir yapı kuruyoruz. Yer konusunda Oda hizmet binamızın da içinde bulunduğu BAOB Yerleşkesi içinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ofisleri kiralamayı düşünüyoruz. Projemizin mimari çizimini de gerçekleştirdik. Projemizin hayata geçmesi ile birlikte; genç meslektaşlarımızın, büro edinme konusunda yaşadıkları sorunları önemli ölçüde çözüme kavuşturmuş olacağız” diyerek, aynı zamanda meslektaşları olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan proje ile ilgili kendilerine yer tahsisi konusunda destek vermelerini talep etti. 

Makamına gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise projeyi inceleyeceklerini ve konu ile ilgili değerlendirme yapacaklarını söyledi. 


2- Divan Başkanı Orhan Üstekidağ Gündem Gereği Konukları İsim İsim Okuyarak Tanıtımlarını Yaptı. Genel Kurula Katılımlarından Dolayı Teşekkür Etti.
Aynı Zamanda İktisadi Dayanışma Yazı Ailemiz Yazarlarından Olan Değerli Arkadaşım Emir Es'in Vefatını Üzülerek Öğrenmiş Bulunuyoruz.
İngiliz haber ajansı Reuters, Rusya'nın Suriye'de muhaliflerin elindeki son bölge olan kuzeybatı bölgelerine hava saldırılarını artırdığını,. . .
Merkez Bankası'nın faiz indirim kararıyla yükselişe geçen dolar/TL, yeni haftaya 8,89'luk yeni zirveyle başladı. Karar sonrası yabancı çıkışı . . .
İnternette “Emeklilik statüsünün belirlenmesinde son 7 yılın önemi? ve “Emeklilikte son yedi yıl hesabı nasıl yapılır? başlıklı yazılarınızı . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından 2 Eylül 2021 gün ve Sıra No: 531 ile “Akaryakıt ve LPG piyasasının yanı sıra . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Oğlum 1.5 yıl işsizdi. GSS borcu birikti. Şimdi işe girdi borcu yapılandıracağız. İnternet üzerinden SGK'ya başvurduğumuzda, 2.307 TL . . . .
Köşemde, 11 Ocak 2021 tarihinde “Akarkayıt dağıtım şirketi mi, sahte fatura üretim merkezi mi?” ve 18 Ocak 2021 tarihinde de “Akaryakıta . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
İşçi-İşveren anlaşmazlıklarında ihbar tazminatı da önemli bir anlaşmazlık konusudur. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17. maddesi, . . .
Değerli Yüksek Ticaretli ve Marmara’lı okuldaşlarım. Bildiğiniz gibi Yük. Tic. ve M.Ü.İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi’nin 43. Genel . . .
09.06.2021 tarihi itibarıyla ilk derece (Vergi Mahkemeleri) yargı mercileri nezdinde dava açılmış ya da dava açma süresi henüz geçmemiş . . .
Akaryakıt ve LPG piyasasında rekabet eşitliği sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi amacıyla 7318 Sayılı . .
Geçtiğimiz Ağustos ayında bir bölgemizde sel felaketleri yaşarken bir bölgemizde çok sayıda yangınla karşılaştık. Felaketlerde elbette . . . .
Hazine, haksız vergi alır mı? Alır. Bu sonuç çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilir. Örneğin mükellef ihtirazi kayıtla beyanname verip, . . .
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Yapılandırma Müracaat Süreleri İçin Son Tarih 30 Eylül 2021
Doğum tarihim 14 Aralık 1970. İlk kez 1 Aralık 1992'de sigortalı olarak işe başladım. Şu an çalışıyorum, 9450 prim günüm var.. . . .