Bursa SMMM Odası Basın Açıklamsı ; "Savaş Durmazsa Dünya Dursun! - "Sessiz Kalmıyor, Zulme Ortak Olmuyoruz.."
06 Haziran 2024 Perşembe
Her daim; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH…” diyoruz…"
Bursa SMMM Odası Basın Açıklamsı ; "Savaş Durmazsa Dünya Dursun! - "Sessiz Kalmıyor, Zulme Ortak Olmuyoruz.."
Hüseyin Halil ; "BİZLER; Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak; savaşı, zulmü, işkenceyi, baskı ve sindirmeyi, sivillerin ve masum insanların ölümünü kabul etmiyoruz. Her daim; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH…” diyoruz…"

Savaş Durmazsa Dünya Dursun!

"Sessiz Kalmıyor, Zulme Ortak Olmuyoruz..

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Adına
Yönetim Kurulu Başkanı

SMMM Hüseyin HALİL


İsrail’in 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana, başta Gazze şeridi olmak üzere Filistin’de masum sivillere yönelik tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştirmiş olduğu saldırılar, eşi benzeri görülmemiş bir İNSANİ SOYKIRIMA DÖNÜŞMÜŞTÜR.

Uluslararası insan hakları norm ve ilkelerinin ihlal edildiği bölgede; hastanelere, ibadethanelere, sivil yerleşim ve uluslararası yardım kuruluşlarının bulunduğu bölgelere yönelik yapılan saldırılar neticesinde; çoğu çocuk ve kadın olmak üzere binlerce masum sivil hayatını kaybetmiştir.

Gazze'de tarihin en acımasız soykırımlarından birini gerçekleştiren İsrail'e karşı artık SÖZ BİTMİŞTİR.

Masum insanların hayatını kaybettiği, çocukların yetim kaldığı, evlerin yıkıldığı, yakıldığı bu zulme karşı sessiz kalmak, insani ve ahlaki sorumluluğumuza AYKIRIDIR!


İsrail yönetiminin; tüm tepkilere ve ateşkes çağrılarına rağmen, Filistin halkına yönelik sistematik bir şekilde devam ettirmiş olduğu İNSANLIK DIŞI SALDIRILARI KINIYORUZ…

BU BİR İNSANLIK AYIBIDIR!

BU BİR SOYKIRIMDIR!

BU BİR KATLİAMDIR!

İsrail’in insanlık dışı bu zulmü karşısında SESSİZ KALMIYORUZ!

Sessiz kalmak zulme ortak olmaktır. ZULME ORTAK OLMUYORUZ!

Zulüm kimden gelirse, kime yapılırsa yapılsın KARŞISINDAYIZ!

-           Yüzyıllardır farklı dinlerden ve kültürlerden insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı Filistin’de, huzurun yeniden sağlanması için vahşice sürdürülen katliamlar ve savaş bir an önce SONA ERDİRİLMELİDİR.

-           Bölgede yaşayan siviller için acilen güvenli bir bölgeye geçiş sağlanmalıdır.

-           İnsani yardım koridoru vasıtasıyla hayati öneme sahip sağlık ve gıda yardımları bölgeye ulaştırılmalıdır.


-           Filistinlilerin kendi topraklarında özgürce ve insan onuruna yakışır biçimde yaşayabilmesi için gerekli tüm adımlar ivedilikle atılmalıdır.

-           Uluslararası kamuoyunun bu konuda üzerine düşen her türlü desteği sağlaması şarttır.

-           Savaş suçu işleyenler mutlaka CEZALANDIRILMALIDIR!

Adalet ve barış talebimiz sadece bugünün meselesi değil, yarınlarımız için de hayati öneme sahiptir. Geleceğimizi, barış, adalet ve insan haklarına saygı temelinde inşa edebilmemiz için insanlıktan, adaletten ve barıştan yana tavrımızı sürdüreceğiz.

Filistin halkının acılarını yüreklerimizde hissediyoruz…

Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, saldırıda hayatını kaybeden Filistinlilere Allah’tan rahmet diliyoruz.

UNUTULMAMALIDIR Kİ;

BUGÜN HALKLARIN YÜREĞİNE ÖLÜM TOHUMLARI EKENLER, YARININ COĞRAFYASINDA YOK OLMAYA MAHKUMDURLAR…

BİZLER; Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak; savaşı, zulmü, işkenceyi, baskı ve sindirmeyi, sivillerin ve masum insanların ölümünü kabul etmiyoruz. Her daim; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH…” diyoruz…

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR…
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Mali Müşavirlik Mesleğinin Yasal Statüye Kavuşmasının 35. Yılı Kutlu Olsun
13 Haziran 1989 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen 3568 sayılı Meslek yasamızın 35. Yılındayız.
Meslektaşları ile Nefes Kahvaltı Etkinliğinde bir araya geldi. Kahvaltıya yoğun ilgi dikkat çekti.
İhracatçıların, yurda getirdikleri yurt dışı kaynaklı dövizlerinin en az yüzde 40’ının TCMB’ye satma mecburiyeti yüzde 30’a dü­şürüldü... . . . . .
" Meslek Yasamızın 35. Yılını Kutluyor ve Tüm Meslektaşlarımızı Bekliyoruz."
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Limited şirketlerde ortak sıfatı aslen veya devren olmak üzere iki şekilde kazanılabiliyor. Kanuni intikal yollarına kısaca değinmek gerekirse; . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 4 gün önce İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin kapanış konuşmasında; kuraklık riskinin arttığını, . . . . .
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde Göztepe Nakkaş Kebapta; Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.
İşçi ve işverenlerin çalışma mevzuatından kaynaklanan pek çok hak ve yükümlülükleri bulunmaktadır. . . . . .
Bilindiği üzere; anonim şirketlerin sermayelerine ilişkin hükümler Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) 332. maddesinde, limitet şirketlerin . . . . .
Her yıl Eylül veya Ekim yazılarımdan birinde “sermayeyi gözden geçirme gereği” gibi başlıklarla, izleyen yıl vergi planlaması açısından . . . . .
Bu köşede 22 Mayıs günü yayınlanan makalede, gerçek kişi ortaklardan sağlanan faizsiz borçlanmada, ortak tarafından beyan edilmesi . . . . .
Uzlaşma; ikmalen, re’sen ve idarece tarh edilecek/edilen vergiler ve bunlara ilişkin kesilecek/kesilen vergi ziyaı cezaları ile 2024 yılı için . . . .
Gayrimenkul alım/satımının vergilendirilmesi ve yaşanan sorunlar uzun yıllardır tartışılmaktadır. Nihayet, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca . . . .
Evet, bu hafta veya en geç bayram öncesi TBMM’ye sunulması beklenen yeni Torba Yasa Teklifi’nde, hemen her sektörle ilgili yeni . . . .
Geçen yıl, Türkiye’nin turizm geliri bir önceki yıla göre %17 artarak 54.3 milyar dolara çıktı. Turist sayısı ise, bir önceki yıla göre