Başkan Abdil Erdal’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı
23 Nisan 2022 Cumartesi
Konya SMMM Odası Başkanı Abdil ERDAL, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl . . .
Başkan Abdil Erdal’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı
Başkan Abdil Erdal’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı

Konya SMMM Odası Başkanı Abdil ERDAL, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. 

Başkan Erdal, “23 Nisan 1920'de açılan ve bu yıl 102'nci yaşını kutladığımız meclisimiz, milli birliğimizin simgesi, egemenliğimizin ve hürriyetimizin mihenk taşıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır” dedi.

Başkan Abdil Erdal;” 23 Nisan 1920 tarihi Türk Ulusu için bölünmez bütünlüğün, milli egemenliğin sembolüdür. Türkiye Cumhuriyeti köklerini demokrasiye sıkı sıkıya bağlamış, gazi unvanına sahip Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ulus egemenliğinin temsilcisi olarak yüz iki yıl önce bugün belirlemiştir. 23 Nisan 1920 ruhu, üzerinden 102 yıl geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü aydınlığıyla büyük hedeflerimize giden yolda aziz milletimize önderlik ve rehberlik etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara hediye etmesi, çocuklara verdiği değerin ve onlara duyduğu güvenin en önemli göstergesidir. Geleceğimizi ve bu güzel vatanımızı, yarınlarımız olan çocuklarımıza emanet edeceğiz. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yıl dönümünü tebrik ediyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en samimi ve en içten duygularla kutluyor, tüm dünya çocuklarının huzur ve barış içinde yaşamasını temenni ediyorum.”
37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.