Bakırköy Mali Müşavirler Grubundan; Mesleki Kamuoyuna
11 Mayıs 2022 Çarşamba
Yolumuz uzun, vakit az, Mutlu olmak için çok çalışmamız gerektiğine inandık, yerelden genele bir vizyon, bir program, bir karakter ortaya . . .
Bakırköy Mali Müşavirler Grubundan; Mesleki Kamuoyuna
Bakırköy Mali Müşavirler Grubundan; 

MESLEKİ KAMUOYUNA…

Yolumuz uzun, vakit az, Mutlu olmak için çok çalışmamız gerektiğine inandık, yerelden genele bir vizyon, bir program, bir karakter ortaya koymak istediğimiz için kısa zamanda isim bulma gayretine girmeden, neşemizi, acımızı, hüznümüzü, sevincimizi, paylaştığımız, yaşadığımız her dakika havasını soluduğumuz, her zaman güçlü bir karakter ortaya koyan, yanlışta ikna edilmesi mümkün olmayan, soru sorma cesaretine sahip, ikinci bir ajandası bulunmayan, statüko ve Hiyerarşik örgütleme modelinin tercih edilmediği, her zaman samimi ve yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede olduğu bir ilçenin ismi ile anılmasını istedik. 

Seçimden sonra tüm bileşenlerle bir araya gelerek tüm Türkiye' ye hitap edecek, bahsi geçen değerler etrafında toplanabilecek yürekli meslektaşlarımızla  birlikte genel bir isim koymayı planlıyoruz. Bakırköy adını bir isim unvan olarak değil güçlü bir Karakterin adı olarak tanımladık. 

İçi boşaltılmış bir takım tanımlardan ve ifadelere inat, bu mesleğin daha önce hiçbir şekilde görmediği, duymadığı, bilmediği, ezberlerden uzak bir yönetim biçimi ile tüm Türkiye' ye hitap edebilecek bir organizasyon yapısı oluşturmak için çok çalışacağız. 

Mesleki ve siyasi deformasyona uğramamış, değişime kapalı olmayan, empati kurma yetisini kaybetmemiş, kişisel menfaatini grup  ideallerinin önünde tutmayan, kapalı kapılar ardında farklı, meslektaş önünde farklı konuşmayan,  düşünen, sorgulayan, doğru sorular sorabilen, bu Ülkenin sahip olduğu Milli ve Manevi değerleri ile problemi bulunmayan  herkese, makam ve mevki vaatleri ile değil, anlatarak ve uzlaşı kültürü içerisinde güçlü bir aile olacağız ve  katkımızı esirgemeyeceğiz. 

Bir günde değil ama; bir gün; bu büyük ailenin; birbirinin kopyası, hantal, hiyerarşik, güdümlü sözüm ona ortak akıllarıyla, yaklaşık çeyrek asırdır çözemedikleri, hala da çözülemeyen, yakın vadede çözülmesi de beklenmeyen, çözüm için yapıcı irade ortaya koyamayanların yarattığı yıkım ve uyuşukluğa çare olarak; kendimizi tanımlıyoruz. 

Meslektaşın başında dolaşan tüm kara bulutları, Devletimizin karar alma ve uygulama konusunda yetkili mercileri ile güçlü dialoglar kurup, dertlerimizi anlatıp, çözüm önerileri sunarak ortadan kaldırabileceğimize inancımız tamdır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle  yeni grubumuzun, hareketimizin, Ülkemize, Milletimize ve Mesleğimize  hayırlar getirmesi diliyor, Saygı ve Selamlarımızı sunuyoruz.

Bakırköy Mali Müşavirler Grubu

Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.''   
Napoleon Bonoparte
37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.