Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Önderliğnde Kültürel Etkinliklerine Başladı.
04 Kasım 2023 Cumartesi
Yeni Dönemin İlk kültürel Etkinliği Trakya mızın Serhad Şehri Edirne Oldu
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Önderliğnde Kültürel Etkinliklerine Başladı.
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Önderliğinde Kültürel Etkinliklerine Başladı.

Yeni Dönemin İlk kültürel Etkinliği Trakya mızın Serhad Şehri Edirne Oldu.

Bayrampaşa’da mali müşavirler ve aileleri ile birlikte 40 kişilik bir grup belediyenin önünden araçlarla Edirne’ye gittiler rehber eşliğinde muhteşem bir programda beraberdiler program sabah kahvaltısı ile basladı .Turumuz rehber eşliğinde asagidaki program dogrultusunda yapildi.

Program : Karaağaç -tarihi tren garı - lozan anıtı -doğa tarihi müzesi Meriç nehri köprüsü pazarkule gümrük kapısı sağlık müzesi -Edirne Sarayı üç şerefli cami Selimiye camisi -kapalı çarşı -arasta -kavala kurabiyesi badem ezmesi tadımı- 40 pınar güreş meydanı -sinegog- balkan Şehitliği olarak düzenlenmiştir

Edirne’nin meşhur öğle yemeği ciğeri ile yemeklerini yediler akşam dönüş yolunda ise evde yapmış oldukları keklerle börekleri piknik havasında çay keyfi yaptılar…

Günün sonunda bir başka gezide buluşmak üzere çok mutlu bir şekilde ayrıldılar

GEZİ RESİMLERİNİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
REKLAM ALANI
Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı gelen görüşler dikkate alınarak yeniden hazırlanmıştır
Adalet Bakanı Yılmaz Yılmaz Tunç, yeni yargı paketiyle detayları paylaştı. Çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Tunç, "1 ay ceza alan . . . .
Bir yılın bitimi yeni bir yılın habercisidir, her yılın son ayında kişileri bir yandan hüzün, diğer yandan mutluluk ve telaş sarar. Ticari işletmeler/şirketlerde ise hummalı bir çalışma başlar. Yazımız konusu ise, şirketlerin yıl bitmeden dikkat etmeleri gereken hususları hatırlatmaktır.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Kahramanmaraş’ta Meydana Gelen Depremlerden Etkilenen Bazı Yerler İçin Mücbir Sebep Halinin
24.11.2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7846 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile ithalatta gözetim uygulaması, korunma önlemleri ve . . . .
24 Kasım 2023 tarihinde TBMM gündemine giren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
Kayıt dışı istihdam, çalışanların SGK’ya ya hiç bildirilmemesi ya da bildirilmekle birlikte gerçek . . . .
Yıl sonunun yaklaşmasıyla birlikte, bir mali yılı daha kapama telaşı yaşanıyor. Bir yılın planları ve gerçekleşenleri arasındaki denge artık fiilen . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
24.11.2023 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan 2/1812 Esas sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . . . . .
Gündemde yine pek çok vergi kanununda değişiklikler öngören ekonomik içerikli yeni bir torba kanun var. Aslında bu torba kanun teklifi . . . .
Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiyenin hesaplara yatışı için tarih verildi Çalışan emekliye 5000 TL düzenlemesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti.
Seksen maddeden oluşan Torba Yasa Teklifi, çalışan emeklilere de 5.000 TL ikramiye ödenmesine ilişkin düzenleme eklenerek, Plan ve . . . . .
TÜİK'e göre kasımda aylık enflasyon yüzde 3,28, yıllık enflasyon yüzde 61,98 oldu. ENAG enflasyonu ise aylık yüzde 5,58, yıllık enflasyonu yüzde 129,27 oldu.
Halk arasında “naylon fatura” olarak bilinen sahte fatura, gerçek bir alım/ satım işlemi olmadan düzenlenen belgedir. Hazine ve Maliye . . . .
Türk Ticaret Kanunu’nda anonim şirketler için asgari esas sermaye miktarı 50.000 TL (kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş bulunan halka . . . .
Aslen Gümüşhane Şiranlı olup, 14.02.1970 İstanbul Kartal doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimini Kartal’da, üniversite eğitimini Karadeniz . . . .