Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG) ;
30 Ağustos 2022 Salı
7.Kuruluş Yıldönümü ve 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferinin Yıldönümünü Dernek Merkezinde Kutladı.
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG) ;
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG) ; 

7.Kuruluş Yıldönümü ve 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferinin Yıldönümünü  Dernek Merkezinde Çoşku İçinde Kutladı.

Divan Başkanı Rıza Teksan, BMMG Genel Sekreteri Kadriye Topçu ve BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Vedat Gökçe Divanda Yerlerini Aldıktan Sonra

30 Ağustos 2022 Salı  günü Gruplarının 7.Kuruluş Yıldönümü ve 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferinin Yıldönümü  nedeniyle Dernek Merkezinde Saat 14:00 de düzenlemiş oldukları Etkinlik ve Kokteyl'e bir taşla iki kuş vurdular. 

Hep Birlikte; Hem BMMG' nun 7. kuruluş yıl dönümünü, hem de 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamanın hazını yaşadılar.

Divan Başkanı Rıza Teksan arkadaşlarını selamladıktan sonra ; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının hep bir ağızdan okunmasıyla, konuşmalarını yapması için BMMG Başkanı Turgay Kanarya' yı kürsüye davet Etti.

Kanarya' nın Konuşmalarını Aşağıdaki videoyu tıklayarak izleyebilirsinizKanarya' nın konuşmalarını tamamlamasının ardından 

Divan Başkanı Teksan; TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Devlet Bakanı Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti,

Masum Türker'in Konuşmalarını Aşağıdaki videoyu tıklayarak izleyebilirsinizDaha sonra İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Taner Yüceur' un konuşmalarının ardından MMMBD Fatih Şube Başkanı ve BMMG Yürütme Kurulu üyesi Mehmet Altınordu' yu kürsüye Davet etti.

İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Taner Yüceur'un Konuşmalarını Aşağıdaki videoyu tıklayarak izleyebilirsinizBMMG Yürütme Kurulu Üyesi ve MMMBD Fatih Şube Başkanı Mehmet Altınordu' nun  Konuşmalarını Aşağıdaki videoyu tıklayarak izleyebilirsinizKonuşmaların tamamlamasından sonra BMMG' nun kuruluşunun 7. yıl dönümü ve 30 Ağustos Büyük Taarruz Zaferinin Yıldönümü  nedeniyle alkışlar eşliğinde pastalarını kestiler. 

Daha  sonra; 

Hep birlikte İktisadi Dayanışma kameralarına resim vererek sohbetler eşliğinde pastalarını keyifle yedikten sonra önümüzde 15-16 Ekim de TÜRMOB' un Genel Kuruluna odaklanmak üzere etkinliğe son verdiler.
1- TÜRMOB Genel Kurulu Yaklaşırken, "Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Kişi mi Mesleğe İtibar Kazandırır, Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor, " Konulu Söyleşimizde . . . .
REKLAM ALANI
2021 yılında vergi uygulamasındaki tartışmalı konuların başında finansman gider kısıtlaması gelmiştir. 2012 yılında Kurumlar Vergisi . . . .
DKV, yani değerli konut vergisi. Önemli bir vergi mi, istemde kalmalı mı yoksa kaldırılmalı mı? Bu gün bu konu üzerinde durmak istiyorum.
Yıllardır çözülemeyen “devreden KDV sorunu”nda geçmişte neler yaşandı, önce ona bakalım. Konu en ciddi şekilde 2018’de gündeme alındı,
213 sayılı Vergi Usul Kanununun 376 ncı maddesi cezalarda indirim uygulaması ile mükellefler veya vergi sorumluları adına kesilen cezalar . . .
Sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olanlar EYT kapsamında sayılıyor. Zira 9 Eylül 1999 öncesinde yaş şartı aranmaksızın prim . . .
Önceki yazımda Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun istinaf ve temyize ilişkin maddelerindeki bazı ifadelerin . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2022- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Beyoğlu Mısır Apt Kat:2 Yüksek Ticaret Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Lokalinde 01 Ekim 2022 Cumartesi günü Sabri Tümer' i Anma Günü Yapılacaktır.
Vergi Usul Kanunu’nun 359’uncu maddesinde “Kaçakcılık Suçları ve Cezaları” yer almaktadır. Şöyle ki;
Karşılaşmalar 22 Ekim Cumartesi Günü Başlıyor.
Pandeminin tahribatını azaltmak ve seçim öncesi toplumun ekonomik yönden sıkıntılı kesimlerini kısmen rahatlatacak önlemleri içeren Torba . . .
21. Anadolu Odaları Eğitim Semineri Programı
Danıştay, inşaat sektörü açısından son derece önemli ve yıllarca tartışması devam eden ihtilaflı bir konuyu daha çözüme kavuşturdu, . . .
Ekim 1996 işe girişim, Mart 1971 doğumum. SSK'lıyım. Hükümetin çıkaracağı EYT yasası formülleri arasında 9.000 prim günü de bulunuyor.
Vadesinde ödenmeyen vergi ve sigorta borçları; son 6 yılda darbe girişimi, aşırı kur yükselişleri, yükselen kredi faizleri, pandemi, . . . .
Son zamanlarda vergi daireleri tarafından miras yoluyla intikal eden gayrimenkul ile gayrimenkul üzerinde yer alan . . . .
Vergi hatalarının düzeltilmesi konusuna devam. Bugün, 24 Mart 2021 tarihli DÜNYA’da yayınlanan makalemin bir kısmını, biraz değiştirerek . . .