BSMMMO’dan milletvekili adayı meslektaşlarına tam destek!
05 Mayıs 2023 Cuma
Genel seçimlerde çeşitli partilerden milletvekili adayı olan meslek mensupları, BSMMMO Meclis Toplantısı’nda bir araya gelirken,
BSMMMO’dan milletvekili adayı meslektaşlarına tam destek!
BSMMMO’dan milletvekili adayı meslektaşlarına tam destek! 

Genel seçimlerde çeşitli partilerden milletvekili adayı olan meslek mensupları, BSMMMO Meclis Toplantısı’nda bir araya gelirken, toplantıda konuşan Oda Başkanı Hüseyin Halil,  “Çıktığınız bu zorlu yolda hepinize başarılar diliyor, seçildiğiniz takdirde mesleğimizi ve meslek camiamızı en iyi şekilde TBMM’de temsil edeceğinizi umut ediyorum” dedi.


Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) 15. Dönem 2. Olağan Meclis Toplantısı, meclis üyelerinin katılımıyla Oda Hizmet Binası’nda gerçekleşti. BSMMMO Yönetim Kurulu Üyeleri ve meslek mensuplarının da katılımıyla gerçekleşen meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan BSMMMO Başkanı Hüseyin Halil, faaliyetler hakkında genel bir bilgilendirme yaparak başladığı konuşmasını, 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Türkiye Genel Seçimleri ve Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili görüşlerini paylaşarak sürdürdü. BSMMMO Başkanı Hüseyin Halil şunları söyledi: “Ülke olarak çok kritik bir süreçteyiz. 

Önümüzdeki hafta, genel seçimler gerçekleşecek ve hepimizin merakla beklediği bu süreç sonunda yepyeni bir döneme adım atacağız. Seçim sürecinin güzel bir şekilde tamamlanmasını diliyor, seçim sonuçlarının ise ülkemiz ve vatandaşlar olarak hepimiz adına faydalı olmasını temenni ediyorum. Elbette ki hayatımızı her anlamıyla etkileyecek olan bu seçim sürecinde; vatandaş olarak nasıl beklenti ve umudumuz var ise mesleğimiz ve meslek camiamız adına da bir o kadar beklenti ve ümidimiz var. Umuyorum ki oylarımızı; geçmiş yılların muhasebesini en iyi şekilde yaparak, geleceğe dair beklentilerimizi de azami düzeyde karşılayacak yönde ve farkındalıkta kullanırız.” 

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Çeşitli partilerden milletvekili adayı olan meslektaşlarına çıktıkları bu zorlu yolda başarılar dileyen BSMMMO Başkanı Hüseyin Halil, “Seçildikleri takdirde mesleğimizi ve meslek camiamızı en iyi şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edeceklerini umut ediyorum” dedi. 

BSMMMO 15. Dönem 2. Meclis Toplantısı, Oda Başkanı Hüseyin Halil’in açılış konuşmasının ardından çeşitli partilerden milletvekili adayı olan meslek mensuplarının konuşmalarıyla devam etti. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği konuşmalarda seçim ve sonrasına dair temenniler iletildi. Milletvekili adayı meslek mensuplarının konuşmalarının ardından ise Oda Yönetim Kurulu’nun faaliyet ve mali sunumu ile komisyon faaliyetlerinin sunumları gerçekleşti. BSMMMO 15. Dönem 2. Meclis Toplantısı, mesleki faaliyetler, sorunlar ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı serbest kürsü konuşmalarıyla sona erdi. 


BSMMMO 15. Dönem 2. Meclis Toplantısı meclis üyelerinin katılımıyla, Oda Hizmet Binası’nda gerçekleşti.
BSMMMO 15. Dönem 2. Meclis Toplantısı, Oda Başkanı Hüseyin Halil’in açılış konuşmasının ardından çeşitli partilerden milletvekili adayı olan meslek mensuplarının konuşmalarıyla devam etti.
REKLAM ALANI
4- Temsilci Yardımcısı Fatma Gürel, Sunumlarını Yapması İçin Uyumsoft Anadolu Yakası Satış Temsilcisi Mahmut Ertürk'ü Kürsüye Davet Etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesinde bölge dengeleri açısından Karadeniz ağırlığına son verdi. Kabinede çifte vatandaşlığı bulunan . . . .
6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda (TTK) anonim şirkette sermaye kaybı ve borca batıklık halinde alınacak önlemleri düzenleyen . . . .
6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız depremler nedeniyle 7440 sayılı Kanun ile “Ek Vergi” getirilmişti. Söz konusu vergi, 2022 yılı kurumlar . . . .
Seçimler geride kaldı. Partilerin kazandıkları milletvekili sayıları 14 Mayıs seçimleri ile belli olmuştu. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi de bitti.
Çok keyifli ve yararlı olduğunu düşündüğüm bir program oldu. Sevgili Çetin Ünsalan ve ST Endüstri Radyo çalışanlarına çok teşekkürler.
Partilerin Almış Aldıkları Oy Oranları ve Oyların Partilere Göre Dağılımı . . .
Alınan yeni karara göre; 1 Haziran'dan itibaren açılacak veya yenilenecek kur korumalı mevduat hesaplarında prim ödemesi vade sonunda yapılabilecek.
İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, mayısta perakende fiyat hareketlerinin göstergesi olan İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi bir . . . .
Gazeteci Nuray Babacan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemde görevlendireceği bakanlara ilişkin yeni kulis bilgilerini aktardı.
24 Mart 2023 tarihli yazımızda açıklandığı üzere; küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin tanımına, niteliklerine ve sınıflandırılmasına ilişkin . . . .
Günümüz vergi sisteminin ilk temelleri 1940’lı yılların başlarında atılmaya başlanmıştır. Zira o tarihlerde uygulanmakta olan kazanç vergisi,
Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşma günü 01 HAZİRAN . . .
7440 Sayılı Kanun'un 9'uncu maddesinin 16'ncı fıkrası ile Cumhurbaşkanı'na kanunda öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerini bir . . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Banka ve diğer finansman kurumlarından temin edilerek grup şirketlerine aynen aktarılan kredilerin finansman hizmeti olmadığı,. . . .
Küreselleşen ekonomi son yıllarda ülkeleri ve şirketleri politik ve ekonomik dalgalanmalara karşı daha hassas bir duruma getirdi.
Dünyamızı yok etmeye çalışan, Neslimizi yok etmeye çalışan, Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan, Çevremizi bizlerden çalan, . . . .
7440 sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 31 Mayıs olarak belirlenmiş başvuru, bildirim veya beyan süreleri 31 Mayıs’ta doluyordu.