BSMMMO’dan iş insanlarına mektup ; Bağımlı çalışan meslektaşlarımızın yanındayız!
30 Nisan 2021 Cuma
Firmalar bünyesinde bağımlı olarak çalışan mali müşavirlerin, çalıştıkları işletmeler için büyük bir değer olduğunu söyleyen . . .
BSMMMO’dan iş insanlarına mektup ; Bağımlı çalışan meslektaşlarımızın yanındayız!
BSMMMO’dan iş insanlarına mektup

Bağımlı çalışan meslektaşlarımızın yanındayız!

Firmalar bünyesinde bağımlı olarak çalışan mali müşavirlerin, çalıştıkları işletmeler için büyük bir değer olduğunu söyleyen BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, “Oda Yönetimi olarak bu değeri firma sahiplerine hatırlatmak ve meslektaşlarımızın çalıştıkları işletmelerde üstlendikleri sorumluluklar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla işletme sahiplerine hazırladığımız mektupları iş insanlarımıza gönderiyoruz” dedi.
 
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Doğan Yılmaz, Oda Yönetimi olarak, işletmeler bünyesinde bağımlı olarak mesleki faaliyetlerini sürdüren meslektaşlarına yönelik gerçekleştirdikleri çalışma hakkında bilgi verdi. Bugün 5 bin 200 üyesi ve bin 250 civarı stajyeri ile BSMMMO’nun Bursa’daki en büyük akademik meslek odalarından biri olduğunu söyleyen Doğan Yılmaz, “Üyelerimizin 2 bin 473’ü serbest çalışmakta, geriye kalan 2 bin 727’si ise çeşitli şirketlerde bağımlı çalışarak meslek yaşamlarını sürdürmektedirler. İşletmeler bünyesinde bağımlı çalışan meslek mensuplarımız, çalıştıkları işletmeler için büyük bir değerdir. Bizler, Oda Yönetimi olarak bu değeri firma sahiplerine hatırlatmak ve meslektaşlarımızın çalıştıkları işletmelerde üstlendikleri sorumluluklar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla işletme sahiplerine birer mektup hazırladık ve iş insanlarımıza gönderdik” dedi. Meslektaşlarının ciddi bir akademik eğitimden, yılları bulan staj süreci ve yeterlilik sınavlarından geçerek mali müşavirlik unvanını kullanmayı hak ettiklerini ve işletmeler için büyük bir değer taşıdıklarının altını çizen BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, hazırladıkları mektupta da saygıdeğer iş insanlarına bunu hatırlatmak istediklerini kaydetti. 

MUHASEBE DEPARTMANLARI EMİN ELLERDE

Mektup içeriğinden bahseden Doğan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mektubumuzda da ifade ettiğimiz üzere;  işletmenin temeli muhasebe, güvencesi ise mali müşavirlerdir.  

Meslektaşlarımız, ciddi bir emek sonucunda elde ettikleri mesleki ruhsatları ile Türkiye genelinde 120 bin kişilik büyük ailemizin kıymetli birer üyesidirler. Bu yönüyle şirketlerin kalbi olan muhasebe departmanları, bilinmelidir ki güvenli ve yetkin ellere teslim edilmiştir. Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren mali müşavirlerle çalışan, onlara donanımlarına uygun pozisyon açan, ekonomik ve özlük hakları konusunda gerekli duyarlılığı gösteren işletmelerimiz hep kazanacak, kendini geleceğe taşıyacak ve nesiller boyu topluma hizmet etmeyi sürdüreceklerdir. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile tetiklenen ekonomik darboğazdan geçtiğimiz şu günlerde, Bursa ve Türkiye ekonomisi uğruna verilen örnek üretim mücadelelerinden ötürü de tüm değerli iş insanlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.” 


Yetim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışları ulaştırdı.
İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, . .
13 Ocak 2010 Tarihinden 29 Nisan 2021 Tarihine Kadar Yayınlanan ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunlar
Ramazan Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.
Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler;
Pandemiyle beraber daha da derinleşen gelir eşitsizlikleri, Kolombiya'da olduğu gibi birçok ülkede sosyal patlamalar yaşanacağını ve . . . .
1475 sayılı İş Kanunu’na göre kıdem tazminatına esas ücret hesabı son hak edilen ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
Son olarak 3592 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4857 sayılı İş Kanun’a eklenen geçici 10. madde hükmü uyarınca uygulanmakta olan
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
"TÜRMOB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve . . . "
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için . . . .
Mart ve nisan ayları beyan dönemi olması nedeniyle yoğun geçen aylar. Olmaz ama yoğunluğun az da olsa bitmesi nedeniyle . . . .
Maliye, inşaat şirketlerinin/müteahhitlerin şirket ortağı ve/veya ilişkili kişilere yaptıkları konut satışlarından doğan KDV iadelerinin . . . .
“Ülkemizde Kadınların Çalışma YAŞAMINDA Yasal Hakları " Konusunu Masaya Yatırdı. . . . . .