BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya;"Atamızdan Armağan 23 Nisan"
22 Nisan 2021 Perşembe
23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği . .
BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya;"Atamızdan Armağan 23 Nisan"
BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya;

"Atamızdan Armağan 23 Nisan"

Sevgili çocuklar ve kıymetli okuyucular;

23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarih olmasının yanında;  tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin yeniden ayağa kalkışının ve dirilişinin de miladıdır.

23 Nisan 1924 tarihinde, yüce meclisimizin açılışının dördüncü yılında, bugünün Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929 da ilk kez Çocuk Bayramı olarak kutlanmış bu bayramı, Mustafa Kemal Atatürk milletin geleceği olarak gördüğü çocuklara armağan etmiştir. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugünde bizlere düşen görev; hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yad etmek olmalıdır.

23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir.
Son iki yıldır, salgın hastalığın gölgesinde geçen ve bu nedenle bir araya gelerek kutlayamadığımız bayramımızı inanıyorum ki, hepiniz kalpten ve neşe ile evlerinizde kutluyorsunuz. 

Şen olun çocuklar, elbette bu günler geride kalacak ve sizler yarınlarda aynı coşku ile Atanızın emanetine sahip çıkacaksınız. Yeniden el ele şarkılar ve şiirlerle yaşadığımız bu dünyayı güzelleştireceksiniz.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve sevgi ile yad ediyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. 

Sağlık ve mutlulukla kalın.
Yetim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışları ulaştırdı.
İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, . .
13 Ocak 2010 Tarihinden 29 Nisan 2021 Tarihine Kadar Yayınlanan ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunlar
Ramazan Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.
Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler;
Pandemiyle beraber daha da derinleşen gelir eşitsizlikleri, Kolombiya'da olduğu gibi birçok ülkede sosyal patlamalar yaşanacağını ve . . . .
1475 sayılı İş Kanunu’na göre kıdem tazminatına esas ücret hesabı son hak edilen ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
Son olarak 3592 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4857 sayılı İş Kanun’a eklenen geçici 10. madde hükmü uyarınca uygulanmakta olan
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
"TÜRMOB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve . . . "
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için . . . .
Mart ve nisan ayları beyan dönemi olması nedeniyle yoğun geçen aylar. Olmaz ama yoğunluğun az da olsa bitmesi nedeniyle . . . .
Maliye, inşaat şirketlerinin/müteahhitlerin şirket ortağı ve/veya ilişkili kişilere yaptıkları konut satışlarından doğan KDV iadelerinin . . . .
“Ülkemizde Kadınların Çalışma YAŞAMINDA Yasal Hakları " Konusunu Masaya Yatırdı. . . . . .