BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya ; "Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan "
22 Nisan 2020 Çarşamba
BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya ; "Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan "

BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya;

"Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan" 

Sevgili çocuklar ve kıymetli okuyucular;

23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarih olmasının yanında;  tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin yeniden ayağa kalkışının ve dirilişinin de miladıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldıktan 4 yıl sonra 23 Nisan 1924 tarihinde bugünün bayram olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929 da ilk kez Çocuk Bayramı olarak kutlanmış bu bayramı, Mustafa Kemal Atatürk milletin geleceği olarak gördüğü çocuklara armağan etmiştir. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’ dir.

Bu yıl, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının ve Milli Egemenliğin 100. yılı olması da ayrıca önem arz etmektedir.

Ülkemiz de her yıl coşku ile kutlanan ve 23 Nisan dendiğinde hemen herkesin aklına gelen neşe ve sevinç gösterilerinin bu yıl dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle bir araya gelerek kutlayamayacak olmanın burukluğunu yaşıyoruz.

İnanıyorum ki bu günler birlik ve beraberliğimizi bir kez daha pekiştirecek ve hep birlikte zorlukların üstesinden gelmeyi başaracağız. Salgın nedeni ile bu yıl bir araya gelemeyen dünya çocukları; tekrar el ele tutuşacak, tekrar kardeşçe kucaklaşacaklar dır. 

Bu süreçte # EvdeKal çağrılarına uyarak salgının yayılmasını önleyen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ayrıca tebrik ediyorum.  

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve sevgi ile yad ediyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. açılış yıl dönümünü kutluyorum. 

Sağlık ve mutlulukla kalın.

BMMG Grup Başkanı
Turgay KANARYA
6- Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Lütfü Özen' Söz Verdikten Sonra, Başkan Hamit Gören ve İrfan Demirci Konuklara ve Meslek Mensuplarına Teşekkür Ettikten Sonra İktisadi Dayanışma Objektifie Topluca Resim Verdiler.
İki Dönem MMMBD Çorlu Şubesi Başkanlığını Yapan Başkan Aytaç Ersoy ve Kurul Arkadaşları görevlerini tamamladılar.
Sanıldığı gibi 12 Eylül, sadece kendi siyasi geleceğini düşünen birkaç generalin yapmış oldukları darbe değildir.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin 27 Şubesi Genel Kurullarını Yapıyor.
Fındığın hikâyesi kuruyemişçilerde raflarda yerini almasıyla başlamıyor, esasında bitiyor. Bu hikâye çok uzun hikâyedir.
Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl, vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, . . . .
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajımız dan dolayı Facebook 30 gün boyunca sayfamızı kilitlemiştir.
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
Yaşlı bakıcılığı yapan yabancı uyruklu sigortalı çalışan, baktığı kişinin vefatı halinde, mecburen işten ayrılacağı için kıdem tazminatı isteyebilir mi?
Vergi yargısının yargılama usul kuralları İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda düzenlenmiştir. Bu kanunda yer alan düzenlemeler içerisinde . . .
Dünkü yazımda, OECD raporunda yer verilen vergi suçlarıyla mücadelede on küresel ilkenin ilk beşini sizlerle paylaşmıştım.
Emlak vergisi belediyelerin en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ayrıca mülk sahibi vatandaşların ve şirketlerin her sene ödediği bir . .
Eşimden ayrıldım. Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alıyorum. Babam da Emekli Sandığı'ndan emekli. Ben niye onun maaşını alamıyorum?. . .
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2020 yılında, kadın nüfus 41 milyon 698 bin 377 kişi, erkek nüfus 41 milyon . . .