BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya ; "Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan "
22 Nisan 2020 Çarşamba
BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya ; "Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan "

BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya;

"Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan" 

Sevgili çocuklar ve kıymetli okuyucular;

23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarih olmasının yanında;  tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin yeniden ayağa kalkışının ve dirilişinin de miladıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldıktan 4 yıl sonra 23 Nisan 1924 tarihinde bugünün bayram olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929 da ilk kez Çocuk Bayramı olarak kutlanmış bu bayramı, Mustafa Kemal Atatürk milletin geleceği olarak gördüğü çocuklara armağan etmiştir. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’ dir.

Bu yıl, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının ve Milli Egemenliğin 100. yılı olması da ayrıca önem arz etmektedir.

Ülkemiz de her yıl coşku ile kutlanan ve 23 Nisan dendiğinde hemen herkesin aklına gelen neşe ve sevinç gösterilerinin bu yıl dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle bir araya gelerek kutlayamayacak olmanın burukluğunu yaşıyoruz.

İnanıyorum ki bu günler birlik ve beraberliğimizi bir kez daha pekiştirecek ve hep birlikte zorlukların üstesinden gelmeyi başaracağız. Salgın nedeni ile bu yıl bir araya gelemeyen dünya çocukları; tekrar el ele tutuşacak, tekrar kardeşçe kucaklaşacaklar dır. 

Bu süreçte # EvdeKal çağrılarına uyarak salgının yayılmasını önleyen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ayrıca tebrik ediyorum.  

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve sevgi ile yad ediyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. açılış yıl dönümünü kutluyorum. 

Sağlık ve mutlulukla kalın.

BMMG Grup Başkanı
Turgay KANARYA
Varlık Barışı, yararlananlara ciddi vergisel avantajlar sağlayan, işletmelerin mali yapısını düzelten, belli başlı mali ve finansal sorunları çözen . . .
İnsanoğlu ölümlüdür, yani varlığı bir süre sonra son bulur. İnsanoğlunun yarattığı ekonomik aktivitenin kendi hayatıyla . . . .
Şirketim beni pandemiyi bahane ederek 2+2 ücretsiz izne çıkarttı. Ancak ben ücretsiz izinde olduğum dönemde . . .
7256 sayılı Kanun kapsamında Gümrük Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin tebliğ 27 Kasım 2020 gün ve 31317 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.
Her şeyden önce, Türk vatandaşlarının bulundukları ülkelerdeki vergi kanunlarına uyum sağlamaları halinde,. . . .
Koronavirüsün olumsuz ekonomik etkilerini azaltmak için bir dizi tedbir alındı. Bu kapsamda getirilen işten çıkarma yasağı devam ediyor.
2021 yılına ilişkin yeniden değerleme oranı yüzde 9.11 oldu. Bu oran vergi, harç, araç muayenesi gibi . . . .
Genel olarak ilgili devletin mevzuatı gereğince ikametgâh, ev, kanuni merkez, iş merkezi veya benzer yapıda diğer herhangi bir . . . .
Bilindiği üzere, vadesinde ödenmemiş kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak 7256 sayılı Bazı Alacakların . . .
Başta vergi ve SGK borçları olmak üzere kamuya olan borçlara ödeme kolaylığı sağlayan 7256 sayılı Kanun, Resmi Gazete’de yayınlanarak . .
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 Sayılı Kanun Genel Tebliği (Seri No: 1)
Şirketler ve diğer kurumlar tarafından gönderilen istenmeyen kampanya mesajları, 1 Aralık'ta yürürlüğe girecek . . .
Finansal Hesap Bilgilerinin Otomatik Değişimi kapsamında; mevduat, saklama ve yatırım kuruluşları ile belirli sigorta şirketleri nezdindeki; . .
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 27/11/2020 tarihinden itibaren . . .
12 Aralık 2020 Cumartesi Günü Yapılacak Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılacak Adaylar ile Sınav Giriş Yerleri Açıklandı.
İlgide kayıtlı özelge talep formunuz ve eklerinin incelenmesinden, şirketiniz ortağı olan ve aynı zamanda şirket müdürü olarak görev yapan . . .
Ülkeler, kayıt ve beyan dışı bırakılan gelirlerin trilyon dolarlar ile ifade edilmesi üzerine harekete geçerek, vergi kayıp ve kaçaklarını . .
Meslek Mensupları Bugün Saatin: 23:59 olmasınımı bekleyecekler...