BMMG Grup Başkanı Turgay KANARYA ; "Mali Müşavirlerin Hizmet Bedellerine uygulanan KDV Yüzde 1’e indirilmelidir."
23 Eylül 2020 Çarşamba
Aralık-2019 da Çin’de başlayan sonra hızlıca tüm dünyaya yayılan ve ülkemizi de etkisi altına alan . . .
BMMG Grup Başkanı Turgay KANARYA ; "Mali Müşavirlerin Hizmet Bedellerine uygulanan KDV Yüzde 1’e indirilmelidir."
BMMG Grup Başkanı Turgay KANARYA

"Mali Müşavirlerin Hizmet Bedellerine uygulanan KDV Yüzde 1’e indirilmelidir."

Aralık-2019 da Çin’de başlayan sonra hızlıca tüm dünyaya yayılan ve ülkemizi de etkisi altına alan virüs salgını nedeniyle başta sağlık çalışanları olmak üzere virüsten en çok etkilenen meslek grubu içerisinde biz mali müşavirler geliyoruz. 

Bu süreçte birçok arkadaşımızı salgın nedeniyle kaybettik.  EvdeKal çağrılarının yapıldığı, salgının en yoğun yaşandığı zamanlarda bile devletimizin en büyük gelir kaynağı olan vergilerin tahakkuk ettirilmesi, işverenlerin kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin girişlerinin yapılması aşamasında sağlığımızı hiçe sayarak çalışmaya ve gerek devlete gerekse işverenlere katkı sunmaya devam ettik.

Bu dönemde birçok sektörde işverenlere destek amaçlı KDV oranlarında indirime gidilmiş, ve işverenlerin bu süreçte KDV yükü azaltılarak rahat nefes almaları sağlanmıştır.

Ancak, bu süreçte sağlığını hiçe sayarak devlete hizmet eden biz mali müşavirlerin emeklerinin karşılıksız kalması bizleri derinden yaralamıştır.

Bizler her ay yaklaşık 2.800.000 mükellefin beyanname ve bildirimlerini hazırlıyor, Sosyal Güvenlik Kurumu, İŞKUR, TÜİK vb. işverenlerin tüm yapması gereken bildirimleri onlar adına hazırlıyor ve beyan ediyoruz. Devletin en büyük gelir kaynağının oluşumunda da hizmet veriyoruz.

Bizler çoğu zaman bedelini almadığımız hizmetin ifası nedeniyle KDV’sini ödemek durumunda kalıyoruz.

Bu süreç içerisinde piyasaların yaşadığı olumsuz tabloyu, doğrudan tahsilatında hisseden ve hizmet vermeye devam eden biz Mali Müşavirlerin KDV oranlarında yapılacak bir indirim bizlerinde biraz rahat nefes almasını sağlayacaktır. 

Talebimiz, Hazine ve Maliye Bakanlığına daha evvel yazılı olarak da başvuruda bulunduğumuz hizmet bedellerimize yansıtılan KDV’nin 18’den 1’e indirilmesi yönünde çalışma yapmalarıdır.
6- Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Lütfü Özen' Söz Verdikten Sonra, Başkan Hamit Gören ve İrfan Demirci Konuklara ve Meslek Mensuplarına Teşekkür Ettikten Sonra İktisadi Dayanışma Objektifie Topluca Resim Verdiler.
İki Dönem MMMBD Çorlu Şubesi Başkanlığını Yapan Başkan Aytaç Ersoy ve Kurul Arkadaşları görevlerini tamamladılar.
Sanıldığı gibi 12 Eylül, sadece kendi siyasi geleceğini düşünen birkaç generalin yapmış oldukları darbe değildir.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin 27 Şubesi Genel Kurullarını Yapıyor.
Fındığın hikâyesi kuruyemişçilerde raflarda yerini almasıyla başlamıyor, esasında bitiyor. Bu hikâye çok uzun hikâyedir.
Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl, vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, . . . .
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajımız dan dolayı Facebook 30 gün boyunca sayfamızı kilitlemiştir.
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
Yaşlı bakıcılığı yapan yabancı uyruklu sigortalı çalışan, baktığı kişinin vefatı halinde, mecburen işten ayrılacağı için kıdem tazminatı isteyebilir mi?
Vergi yargısının yargılama usul kuralları İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda düzenlenmiştir. Bu kanunda yer alan düzenlemeler içerisinde . . .
Dünkü yazımda, OECD raporunda yer verilen vergi suçlarıyla mücadelede on küresel ilkenin ilk beşini sizlerle paylaşmıştım.
Emlak vergisi belediyelerin en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ayrıca mülk sahibi vatandaşların ve şirketlerin her sene ödediği bir . .
Eşimden ayrıldım. Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alıyorum. Babam da Emekli Sandığı'ndan emekli. Ben niye onun maaşını alamıyorum?. . .
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2020 yılında, kadın nüfus 41 milyon 698 bin 377 kişi, erkek nüfus 41 milyon . . .