BMMG 2022 Mayıs Ayında Yapılacak Seçim İçin Start Verdi.
30 Kasım 2021 Salı
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu 27.11.2021 Cumartesi günü Eresin Hotels Topkapı'da ilk geniş katılımlı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
BMMG 2022 Mayıs Ayında Yapılacak Seçim İçin Start Verdi.
BMMG 2022 Mayıs Ayında Yapılacak Seçim İçin Start Verdi.

Bağımsız Mali Müşavirler Grubu 27.11.2021 Cumartesi günü Eresin Hotels Topkapı'da ilk geniş katılımlı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Mayıs 2022 de yapılacak olan İSMMMO seçimleri ile ilgili grubun çalışma stratejisine ve projelerine yönelik görüş ve öneriler alındı.

Toplantıda söz alan Grup Başkanı ve İSMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya, grubun seçimlere hazır olduğunu dile getirerek İstanbul Odasını yönetmek için tüm kadrolarımızla hazırız dedi. Yönetime geldiğimiz zaman yapılacak işlerinin çok olduğunu ve grubun bu konudaki çalışmalarına ve projelerine değinerek bugün burada seçim startını sizlerle birlikte veriyoruz dedi.

Daha sonra söz alan;
 • Grup Başkanı ve İSMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya
 • TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Esk Devlet Bakanı Masum Türker, 
 • İstanbul Odası Disiplin Kurulu Üyesi Taner Yüceur, 
 • Grup Mesclis Üyeleri Mustafa Özden, 
 • Mehmet Altınordu, 
 • Ahmet Özmaden, 
 • Vedat Gökce, 
 • Serap Kutlu, 
 • Lütfiye Kaya, 
 • Mehmet Ali Vergili, 
 • Özcan Karabulut, 
gündeme dair görüşlerini dile getirerek toplantıyı sonlandırdılar..


1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Varlık Barışı, yurt dışındaki varlıkların bankalara bildirim yapılarak Türkiye'ye getirilmesi, yurt içi kayıt dışı varlıkların ise vergi dairelerine
Geçtiğimiz günlerde Gazetemizde yayınlanan ve benim de yazılarını zevkle takip ettiğim Sayın Abdullah Tolu’nun, “Dernek Aidatını Gider . . .
Vergi Usul Kanunu’nun mükerrer 257’nci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na mükelleflere . . .
1.Gün: Mardin – Kırklar Kilisesi – Mardin Müzesi – Kasımiye Medresesi – Abbaralar – Deyr-ül Zafaran Manastırı
Birkaç haftadır yazdığım makalelerde, vergi uygulamalarında yaygın olarak gündeme gelen tartışmalı temel konuları, yargı kararları üzerinden . . .
Gelir İdaresi Başkanlığı, 7417 sayılı yasada yer alan Varlık Barışı uygulamasının işleyişine açıklık
Bu yazımda TÜRMOB tarafından yeni yayınlanmış bulunan bir Mali Mevzuat Yorum - Uygulama Sirküleri’ne değinmek istiyorum
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 18. maddesi ile Vergi Usul Kanunu’nun 140/2. . . . .
Değeli Okurlar, bir süredir tatilde olmam nedeniyle yazılarıma ara vermiştim. Verginin gündemi tatil yapmadığından bu arada birçok yasal ve . . .
Türkiye'de şirket sahibiyim ve Bağ-Kur primi ödemekteyim. Yaklaşık 6 ay önce temelli olarak Avusturya'ya taşındım ancak ne yapacağımı . . .
Köşemde, İstanbul Finans Merkezi (İFM) Yasa Teklifi Meclis'e sunulduğunda, “İstanbul Dubai'ye rakip olabilir” başlıklı yazımı okumuştunuz
Cenazesi 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 11.00'de Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde yapılacak törenin ardından
Son 2,5 yıldır hayatımızı alt üst eden COVID-19’da tam her şey yoluna girdi denirken bir anda vaka sayıları artmaya başladı. . . . .
Bu köşeyi izleyenler fark etmiştir, farklı görüşlerin olduğu, farklı yorumların yapıldığı konular ilgimi çekiyor. Vergi mevzuatı zaten bu tür . . . .
6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ile halka açık olmayan sermaye şirketlerine de, halka açık şirketlerde olduğu gibi, yıl dolmadan önce . . . .
TÜRMOB tarafından 22 Haziran 2022 günü Ankara Sheraton Hotel’de Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısında TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu;
Köşemde, Anayasa Mahkemesi'nin iadesi talep edilen vergilere ilişkin açılan vergi davalarında %50 teminat alınmadan yürütmenin . . . . .