BMMG’den 30 Ağustos’a Özel Kutlama
31 Ağustos 2021 Salı
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Derneği (BMMGD) Büyük Taarruz Zaferi’nin 99. yıl dönümünü kutlamak amacıyla bir etkinlik düzenledi.
BMMG’den 30 Ağustos’a Özel Kutlama
BMMG’den 30 Ağustos’a Özel Kutlama

Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Derneği (BMMGD) Büyük Taarruz Zaferi’nin 99. yıl dönümünü kutlamak amacıyla bir etkinlik düzenledi. 

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu temsilen İstanbul Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Ufuk Karakaya’nın yanı sıra Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 

  • Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Muhasebeciler ve Denetçiler Platform Başkanı Masum Türker,
  • İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bağımsız Mali Müşavirler Grup Başkanı Turgay Kanarya, 
  • İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Disiplin Kurulu üyesi Taner Yüceur, 
  • Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Denetleme Kurulu Üyesi Metin Yalçın, 
  • Burs Umut Hareketi Başkanı Hüseyin Halil ve Bursa Umut Hareketi Kurucu Başkanı Muharrem Kaya’nın katılımıyla 
gerçekleşen kahvaltılı etkinliğimize pandemi sebebiyle sınırlı sayıda misafir kabul edileceği grubun meclis üyeleri ve ilçelerde temsilci yarımcıları ile aktif üyeleri yer aldı. 

Mali müşavirlik mesleğinin geliştirilmesi, geleceğinin şekillendirilmesi ve ileriye taşınması için çalışan Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Derneği (BMMGD) tarafından Büyük Taarruz Zaferi’nin 99. yıl dönümünü kutlamak amacıyla düzenlenen etkinlik, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarına yönelik saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu adına konuşma yapan Çağlar, “İlkelerine sahip çıkan bir grup ile birlikte 30 Ağustos’u kutlamaktan ötürü büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemiz için büyük anlam ifade ediyorsunuz. Değerli katkılarımızdan ötürü teşekkürlerimizi sunarız.” dedi ve Ekrem Bey’in gündem yoğunluğu sebebiyle katılamamasından ötürü üzüntülerini aktardığını ve sevgi ile saygılarını yolladığını belirtti.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ise, “Böyle anlamlı bir günde aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bakırköy’de düzenlenen bu etkinlik için şahsım ve Bakırköy halkı adına sizlere hoş geldiniz diyorum. Bu vatanı canı pahasına bizlere vatan yapan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran, minnet ve saygı ile anıyoruz. Bugün iki anlamlı günü bir arada kutluyoruz. 6 senedir bu tür etkinlikleri yaptığınızı yakından takip ediyor ve kendimi bir dostunuz olarak görüyorum. Mali disipline sahip ülkemizi devamlılığı için sizlere çok ihtiyacımız var.” dedi.

BMMGD Başkanı Turgay Kanarya ise açılış konuşmasında sözlerine başlarken, pandemi nedeniyle davet edemediği meslektaşlardan özür dileyerek, koşulların iyileşmesi halinde çok daha geniş katılımlı bir organizasyonda bir araya gelme sözü verdi. Ayrıca T.C Tarım ve Orman Bakanlığı ile görüşmeler yaptık, ülkemizin akciğerleri yanarken bu duruma sessiz kalamazdık dedi. Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında grubumuza hatıra ormanı yeri tahsis edileceği başta tüm grup üyeleri adına olmak üzere 50.000 ağaçlık “BMMG Cumhuriyet Ormanı” ismiyle bir hatıra ormanı oluşturacağımızın müjdesini verdi.

Ayrıca günün anlam ve önemine değinmenin yanı sıra 30 Ağustos’un kendileri için derneğin kuruluş günü olması bakımından da ayrı bir önem taşıdığını ve bugün aynı zamanda 6. yıl dönümlerini kutladıklarını vurguladı. Kanarya, 6 yıl içerisinde yaptıklarını şu rakamlarla özetledi: “2621 tane kamu gözetim eğitimi verdik. 1051 bilirkişi, 109 kişi nitelikli matematik dediğimiz aktüerya,.711 kişi konkordato, 794 kişi uzlaştırmacılık eğitimi aldı ve 23 kişi de yüksek lisansını derneğimiz aracılığıyla tamamladı.” dedi. 6 yıl içerisinde çok şey yaptıklarını ama daha yapacakları çok şeyleri olduğunu belirterek Mücbir Sebep ve Yeşil Pasaport gibi sektör sorunlarına değindi ve sorunları çözmek için takipçisi olacaklarını açıkladı. 

Son olarak TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker’in mesleğin gelişimini kendi anılarıyla aktararak deneyimlerini paylaştığı kutlama, katılımcılara günün anısına plaketlerinin takdim edilmesi ile son buldu.

NOT: Gün içerisinde ; katılımcılara günün anısına verilen plaket resimlerinin tamamına ve video görüntülerine buradan ulaşabileceksiniz. 

RESİMLERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ.


7- Divan Başkanı Orhan Üstekidağ Genel Bir Bilgilendirme Yaptıktan Sonra Genel Kurulu Selamlayarak Kapattı.
Aynı Zamanda İktisadi Dayanışma Yazı Ailemiz Yazarlarından Olan Değerli Arkadaşım Emir Es'in Vefatını Üzülerek Öğrenmiş Bulunuyoruz.
İngiliz haber ajansı Reuters, Rusya'nın Suriye'de muhaliflerin elindeki son bölge olan kuzeybatı bölgelerine hava saldırılarını artırdığını,. . .
Merkez Bankası'nın faiz indirim kararıyla yükselişe geçen dolar/TL, yeni haftaya 8,89'luk yeni zirveyle başladı. Karar sonrası yabancı çıkışı . . .
İnternette “Emeklilik statüsünün belirlenmesinde son 7 yılın önemi? ve “Emeklilikte son yedi yıl hesabı nasıl yapılır? başlıklı yazılarınızı . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından 2 Eylül 2021 gün ve Sıra No: 531 ile “Akaryakıt ve LPG piyasasının yanı sıra . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Oğlum 1.5 yıl işsizdi. GSS borcu birikti. Şimdi işe girdi borcu yapılandıracağız. İnternet üzerinden SGK'ya başvurduğumuzda, 2.307 TL . . . .
Köşemde, 11 Ocak 2021 tarihinde “Akarkayıt dağıtım şirketi mi, sahte fatura üretim merkezi mi?” ve 18 Ocak 2021 tarihinde de “Akaryakıta . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
İşçi-İşveren anlaşmazlıklarında ihbar tazminatı da önemli bir anlaşmazlık konusudur. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17. maddesi, . . .
Değerli Yüksek Ticaretli ve Marmara’lı okuldaşlarım. Bildiğiniz gibi Yük. Tic. ve M.Ü.İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği İstanbul Şubesi’nin 43. Genel . . .
09.06.2021 tarihi itibarıyla ilk derece (Vergi Mahkemeleri) yargı mercileri nezdinde dava açılmış ya da dava açma süresi henüz geçmemiş . . .
Akaryakıt ve LPG piyasasında rekabet eşitliği sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi amacıyla 7318 Sayılı . .
Geçtiğimiz Ağustos ayında bir bölgemizde sel felaketleri yaşarken bir bölgemizde çok sayıda yangınla karşılaştık. Felaketlerde elbette . . . .
Hazine, haksız vergi alır mı? Alır. Bu sonuç çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkabilir. Örneğin mükellef ihtirazi kayıtla beyanname verip, . . .
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
Yapılandırma Müracaat Süreleri İçin Son Tarih 30 Eylül 2021
Doğum tarihim 14 Aralık 1970. İlk kez 1 Aralık 1992'de sigortalı olarak işe başladım. Şu an çalışıyorum, 9450 prim günüm var.. . . .