BMM Grubu Güngören İlçe Temsilciliği Bahçelievler Hacıbozanoğullarında;
11 Ocak 2022 Salı
"7338 Sayılı VUK ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Fırsatlar ve Dönem Sonu . . .
BMM Grubu Güngören İlçe Temsilciliği Bahçelievler Hacıbozanoğullarında;
BMM Grubu Güngören İlçe Temsilciliği Bahçelievler Hacıbozanoğullarında;
 
"7338 Sayılı VUK ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Fırsatlar ve Dönem Sonu Özellik Arz Eden Hususlar

Konulu Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.

Sunumları ve Konuşmalarıyla Etkinliğe

1- Doç. Dr. Ali Kablan

2- UYUMSOFT  İ. Dönüşüm Satış Takım Lideri Akgün Koçali

3- BMMG Başkanı Turgay Kanarya 

4- TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker
ve
5- Dr. SMMM - Bağımsız Denetçi Adnan Dede

Ayrıca renk kattılar.

-------------------------------------------------

Doç. Dr. Ali Kablan' ın "Dönem Sonu İşlemleri" Konulu Sunumlarını izlemek için tıklayınız>>>>>  DONEMSONU-ISLEMLERI.ppt

Dönem Sonu İşlemleri

1-  FİİLİ SAYIM-TARTIM-ÖLÇÜM SONUÇLARININ KAYITLARLA   KARŞILAŞTIRILMASI

2- DEĞERLEME İŞLEMLERİNE İLİŞKİN KAYITLAR

ENVANTER İŞLEMLERİ ( VUK MAD.186-192 )

İktisadi bir kıymetin varlığının kayıtlar ve belgeler üzerinde yapılacak olan çalışmalarla tespit edilmesine ENVANTER adı verilir. 

İktisadi bir kıymetin varlığının fiili olarak, yani elle sayılarak tespit edilmesi fiili envanter,  kayıt ve belgeler üzerinden tespit edilmesi ise kaydi envanter olarak adlandırılır.

VUK’nun 186. maddesi gereğince, envanter ise; bilanço günündeki mevcutları, alacakları ve borçları saymak, ölçmek, tartmak ve değerlemek suretiyle kesin bir şekilde ve müfredatlı olarak tespit etmektir. 

Bu kapsamda, ticari teamüllere göre tartılması, sayılması ve ölçülmesi mutat olmayan malların değerleri tahminen tespit olunur. Mevcutlar, alacaklar ve borçlar işletmeye dahil iktisadi kıymetleri ifade eder.

DÖNEM SONU İŞLEMLERİ  >>>>>  DONEMSONU-ISLEMLERI.ppt

-------------------------------------------------

1- Güngören İlçe Temsilcisi Özcan Karabulut Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Rıza Teksan'ı Kürsüye Davet Etti.

 
-------------------------------------------------
 2- Güngören İlçe Temsilcisi Özcan Karabulut Konukları Selamladıktan Sonra; " E- Defter Uygulamalarına Kimler Geçmek Zorunda" Konulu Sunumlarını Yapması İçin Uyumsoft Satış Takım Lideri Akgün Koçali' yi Kürsüye Davet Etti.

 
-------------------------------------------------
3- Uyumsoft Satış Takım Lideri Akgün Koçali " E- Defter Uygulamalarına Kimler Geçmek Zorunda" Konulu Sunumlarını Tamamladı. 
Mali Mühür nedir? Mali mührü kimler temin etmelidir?

Mali Mühür, firma kaşesinin elektronik halidir. Genel tebliğ düzenlemelerine göre standartlara uygun olarak oluşturulan dosyaların E-Defter olarak kabul edilebilmesi için mali mühür ile mühürlenmesi ya da güvenli elektronik imza ile imzalanması ve E-Defter Uygulaması aracılığı ile beratının alınması
gerekmektedir.

 Gerçek kişi mükelleflerin nitelikli elektronik sertifika veya Mali Mühür temin etmiş olmaları,
 Tüzel kişi mükelleflerin Mali Mühür temin etmiş olmaları gerekir.

UYUMSOFT  İ. Dönüşüm Satış Takım Lideri Akgün Koçali'nin sunumlarını Detaylı olarak izlemek için tıklayınız >>>>> 

-------------------------------------------------
4 - Güngören İlçe Temsilcisi Özcan Karabulut Konukları Selamlaması ve Genel Bilgilendirme Yapması İçin BMMG Başkanı Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti. 
-------------------------------------------------
5- BMMG Başkanı Turgay Kanarya Bilgilendirme Konuşmalarını Tamamlarken, Meslek Mensuplarımızın Mutlaka Bir Sosyal Tesisi Olmalıdır Dedi. 
-------------------------------------------------

6 - Güngören İlçe Temsilcisi Özcan Karabulut Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti.

 
-------------------------------------------------
7 - TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra Alkışlarla Etkinlikteki Yerini Aldı.

 
-------------------------------------------------

8 - Güngören İlçe Temsilcisi Özcan Karabulut Sunumlarını Yapması İçin Dr. SMMM - Bağımsız Denetçi Adnan Dede' yi Kürsüye Davet Etti.

 -------------------------------------------------

9 - Dr. SMMM - Bağımsız Denetçi Adnan Dede Sunumlarına Devam Etti.

 
-------------------------------------------------

10 - Dr. SMMM - Bağımsız Denetçi Adnan Dede Sunumlarını Tamamladıktan Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Vererek Bir Daha ki Etkinlikte Görüşmek Üzere Ayrıldılar.


-------------------------------------------------
DİKKAT !!!!!

Dr. SMMM - Bağımsız Denetçi Adnan Dede Sunumlarını Detaylı olarak aşağıdaki linkleri tıklayarak ayrıca izleyebilirsiniz...


RESİMLERİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Varlık Barışı, yurt dışındaki varlıkların bankalara bildirim yapılarak Türkiye'ye getirilmesi, yurt içi kayıt dışı varlıkların ise vergi dairelerine
Geçtiğimiz günlerde Gazetemizde yayınlanan ve benim de yazılarını zevkle takip ettiğim Sayın Abdullah Tolu’nun, “Dernek Aidatını Gider . . .
Vergi Usul Kanunu’nun mükerrer 257’nci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na mükelleflere . . .
1.Gün: Mardin – Kırklar Kilisesi – Mardin Müzesi – Kasımiye Medresesi – Abbaralar – Deyr-ül Zafaran Manastırı
Birkaç haftadır yazdığım makalelerde, vergi uygulamalarında yaygın olarak gündeme gelen tartışmalı temel konuları, yargı kararları üzerinden . . .
Gelir İdaresi Başkanlığı, 7417 sayılı yasada yer alan Varlık Barışı uygulamasının işleyişine açıklık
Bu yazımda TÜRMOB tarafından yeni yayınlanmış bulunan bir Mali Mevzuat Yorum - Uygulama Sirküleri’ne değinmek istiyorum
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 18. maddesi ile Vergi Usul Kanunu’nun 140/2. . . . .
Değeli Okurlar, bir süredir tatilde olmam nedeniyle yazılarıma ara vermiştim. Verginin gündemi tatil yapmadığından bu arada birçok yasal ve . . .
Türkiye'de şirket sahibiyim ve Bağ-Kur primi ödemekteyim. Yaklaşık 6 ay önce temelli olarak Avusturya'ya taşındım ancak ne yapacağımı . . .
Köşemde, İstanbul Finans Merkezi (İFM) Yasa Teklifi Meclis'e sunulduğunda, “İstanbul Dubai'ye rakip olabilir” başlıklı yazımı okumuştunuz
Cenazesi 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 11.00'de Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde yapılacak törenin ardından
Son 2,5 yıldır hayatımızı alt üst eden COVID-19’da tam her şey yoluna girdi denirken bir anda vaka sayıları artmaya başladı. . . . .
Bu köşeyi izleyenler fark etmiştir, farklı görüşlerin olduğu, farklı yorumların yapıldığı konular ilgimi çekiyor. Vergi mevzuatı zaten bu tür . . . .
6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ile halka açık olmayan sermaye şirketlerine de, halka açık şirketlerde olduğu gibi, yıl dolmadan önce . . . .
TÜRMOB tarafından 22 Haziran 2022 günü Ankara Sheraton Hotel’de Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısında TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu;
Köşemde, Anayasa Mahkemesi'nin iadesi talep edilen vergilere ilişkin açılan vergi davalarında %50 teminat alınmadan yürütmenin . . . . .