BAĞKUR Kapsamındaki Sigortalılığın Durdurulması ve İhyası İle İlgili Usul Ve Esasları
20 Kasım 2020 Cuma
BAĞKUR Çalışanlarla Tarımda BAĞKUR Çalışanlardan, SGK’ ya Kayıt Ve Tescilleri Yapıldığı Hâlde, . . .
BAĞKUR Kapsamındaki Sigortalılığın Durdurulması ve İhyası İle İlgili Usul Ve Esasları

BAĞKUR Kapsamındaki Sigortalılığın Durdurulması ve İhyası İle İlgili Usul Ve Esasları

Dursun Göktaş - SMMM

BAĞKUR Çalışanlarla Tarımda BAĞKUR Çalışanlardan, SGK’ ya Kayıt Ve Tescilleri Yapıldığı Hâlde, 31.10.2020 Tarihi itibarıyla Prim Borcu Bulunanların, Bu Tarihten Önceki Sürelere ilişkin Prim Borçlarını;

1.2.2021 Tarihine Kadar (31.01.2021 Hafta Sonuna Denk Geldiğinden) Ödememeleri Veya Yapılandırmamaları Halinde, Prim Ödemesi Bulunan Sigortalıların Daha Önce Ödedikleri Primlerin Tam Olarak Karşıladığı Ayın Sonu itibarıyla, Prim Ödemesi Bulunmayan Sigortalıların ise Tescil Tarihi itibarıyla BAĞKUR Sigortalılığı Durdurulur.


Açış Konuşması; Ali Haydar Tunç (İSMMMO Başkan Yardımcısı), Moderatör ; Halim Bursalı (İSMMMO Y.K.Ü), Konuşmacılar ; Yalçın Sütütemiz-(İstanbul TESMER Eğitmeni) ve Mücahit Yılmaz - (İstanbul TESMER Eğitmeni "Yapılandırmada Dikkat Edilecek Hususlar ve İstihdam Teşvikleri"
Kısa çalışma ödeneği başvuruları uzatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan . . .
Gelir İdaresi özelgeleri, vergi cezası ve gecikme faizine karşı koruma sağlıyor. Aynı nitelikli özelgeler sadece özelgenin verildiği değil . . . .
Borç yapılandırması mı, vergi affı mı, kapsamı ne olacak, matrah artırımı olacak mı, varlık barışını kapsayacak mı gibi pek çok tartışma geride kaldı.
Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %23,11, aylık %4,08 arttı. Sanayinin dört ana sektöründen imalat endeksi yıllık %25,04 arttı.
Son dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı.
“Vergi İncelemeleri Kapsamında Tek Düzen Hesap Planı ve 7256 Sayılı Kanun” konulu webinar,e Zoom Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi.
27 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de 1 Seri No.lu Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına . . .
Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal, Mali Müşavirlere arabuluculuk. . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
DÜNYA için özel bir yazı kaleme alan TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, TBMM'nin arabuluculuk konusunda . . .
Varlık Barışı, yararlananlara ciddi vergisel avantajlar sağlayan, işletmelerin mali yapısını düzelten, belli başlı mali ve finansal sorunları çözen . . .
İnsanoğlu ölümlüdür, yani varlığı bir süre sonra son bulur. İnsanoğlunun yarattığı ekonomik aktivitenin kendi hayatıyla . . . .
Şirketim beni pandemiyi bahane ederek 2+2 ücretsiz izne çıkarttı. Ancak ben ücretsiz izinde olduğum dönemde . . .
7256 sayılı Kanun kapsamında Gümrük Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin tebliğ 27 Kasım 2020 gün ve 31317 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.
Otomatik bilgi değişimi, varlık barışı ile vatandaşlar için sorun olmaktan çıkartıldı. Ancak gurbetçiler için düzenleme yapılmadı.
Genel sokağa çıkma kısıtlaması Geldi. Cumartesi Pazar Tam Gün Evden Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi.