Azerbaycan’ı Savunmak Türkiye’yi Savunmaktır!
06 Ekim 2020 Salı
Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı başlattığı saldırının arkasında ABD emperyalizmi var.Türkiye Azerbaycan’a destek vererek
Azerbaycan’ı Savunmak Türkiye’yi Savunmaktır!

Azerbaycan’ı Savunmak Türkiye’yi Savunmaktır!

Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı başlattığı saldırının arkasında ABD emperyalizmi var. Türkiye Azerbaycan’a destek vererek emperyalizme karşı hem Azerbaycan’ı hem de vatanımızı savunmaktadır. Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki savaşı bölgesel bir hadise ve iki ülke arasındaki mesele olarak görmek büyük bir yanılgıdır. ABD‘nin esas hedefi Türkiye’yi kuşatmaktır. Çevremizde yaşananlara baktığımızda;

1-Doğu Akdeniz’de Türkiye Mavi Vatanını savunuyor. ABD’nin burada sınırı bulunmuyor ama bölgeye savaş gemileri gönderiyor. Bu gemilerin namluları ülkemize çevrilmiş yani karşımızda ABD var.

2-Yunanistan-Ege-adaları; daha önce Ege’de Muavenet gemimizi  hedef gözeterek vuran ABD şimdi de Yunanistan’ı üzerimize sürmeye çalışıyor. Lozan’a aykırı olarak Dedeağaç’ta üs kurdu. Batı Trakya’da Yunanistan’la kara tatbikatı yaptı.Yunanistan kukla karşımızda ABD var.

3-Bulgaristan ve Romanya üzerinden Karadeniz’e çıkma çabası içinde.Karadeniz’de de karşımızda ABD var.

4-Kıbrıs’ta ne zaman Rumlar sıkışsa yardımına en başta ABD koşuyor. Rumlara destek veriyor. Kıbrıs’ta karşımızda ABD var.

5-Suriye’de PKK/PYD ye binlerce Tır silah verdi. Suriye’yi bölerek sınırlarımızda PKK devletçiği kurmak için çaba harcıyor. Suriye topraklarında üsler kurarak PKK’yı koruyor.Suriye’de PKK’yı kullanarak namlularını ülkemize doğrultuyor. Aynı durum Irak’ta da geçerlidir. Türk Ordusu PKK’nın ini kandile girince ABD PKK’ya yeni bir kandil kuruyor. Kuzey Irak Bölgesel yönetimine baskı yaparak Türkiye ile işbirliğini önlemeye çalışıyor.Karşımızda ABD var.

6-Kafkaslar’da önce Gürcistan üzerinden “Turuncu Devrim” denemesi yaptı. Başarısızlığa uğradı. Şimdi de Ermenistan’ı kışkırtarak Azerbaycan’a saldırttı.Böylece Türkiye-İran-Rusya ilişkilerini bozmak istiyor. Başarı kazanamayacak ama Kafkaslar’da da karşımızda ABD var.
7-Libya ile anlaştık. Münhasır Ekonomik Bölgemizi doğru şekilde saptadık Birleşmiş Milletler’de tescil edildi. Ancak ABD Libya ile ilişkilerimizi bozmaya çalışıyor.Piyonu Fransa…Libya’da da karşımızda ABD var.

Bütün bu gelişmelerin sonucuna baktığımızda hedef ülke Türkiye’dir. ABD kuşatmasına karşı her koşulda vatanımızı savunacağız.Bunun için Devletimiz ve Ordumuz ile milletimiz arasındaki birliği daha da sağlamlaştırmak,iç cepheyi güçlendirmek,tehditleri topyekun devletin ve milletin gücüyle bertaraf etmek günün görevidir.

Tam Bağımsız, Başı Dik; Üreten Türkiye hedefimize ulaşmak için gerekli birikim ve erdemler devletimizde, ordumuzda ve milletimizde mevcuttur.

Azerbaycan’ı savunmak aynı zamanda Mavi Vatanımızı da savunmaktır.

Mali Müşavirlik mesleğini icra eden meslektaşlarımızın ezici çoğunluğu’nun vatansever, devletine ve milletine bağlı sorumlu yurttaşlar olduğunu biliyoruz. Meslektaşlarımızın ABD kuşatmasına ve tehditlerine karşı olduklarından eminiz.Başta TÜRMOB ve İSMMMO olmak üzere bütün odalarımızı ve derneklerimizi  bu hassas dönemde duyarlı olmaya ve emperyalizme karşı vatan savunmasında görev almaya davet ediyoruz.05/10/2020

Saygılarımızla

TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ(T M B)
Yürütme Kurulu adına

Oktay Yeşilyurt                               Belma Sabuncu
Başkan                                            Sekreter

Açılış Konuşmaları; Emre Kartaloğlu (TÜRMOB Genel Bşk.)ve Fettah Açan (Sürgem Bşk.) Moderatör; Prof. Dr. Cemal Yükselen - (TÜRMOB Y.K.Üyesi) - Konuşmacılar; Prof. Dr. Cemal İbiş; (Işık Üniversitesi Rektörü), Alta Prinsloo; (IFAC),Hilde Blomme (Accountancy Aurope) ve Dr. Masum Türker ; TÜRMOB Y.K.Üyesi
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
İl Müdürlüğümüzce, “Tüketici Hakem Heyetleri Bilirkişilik Yönetmeliği” hükümleri gereğince, Ankara ilinde oturan veya mesleki . . . .
Kamusal Bir Görev Anlayışı ile Ülkemize Değer Katan Meslektaşlarımızın Ücretlerinin Tahsilatı Kamusal Güvence Altında Olmalıdır....
Hızla gelişmekte ve büyümekte olan Akdeniz Üniversitesi’nin giderek . . .
Bedelli askerliği kalıcı hale getiren yasa ile lise ve dengi okullardaki öğrenciler için 29 olan tecil yaş sınırı, 22’ye düşürüldü. . . . .
Değerli okurlar; malumunuz vergi, SGK primleri gibi kamu alacaklarının yapılandırılması (veya kamuoyunda anlaşıldığı şekliyle vergi affı)
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından yayımlanan “Vergi Usul Kanunu 520 Sıra Numaralı” tebliğde ifade edildiği
İçişleri Bakanlığı'nca 81 ilin valiliğine gönderilen ek genelgeyle yarından itibaren yedi gün boyunca her gün ayrı konuda olmak üzere,
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin günlük istatistiklerini takip etmeye alışmıştık. Son günlerde takip ettiğimiz . . .
4 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan IMF çalışma raporu, küresel firmaları ve ulusal kurumlar vergisini uyuşmazlıklar bakımından inceledi.
Teklif ile; Koronavirüs (Covid-19) kaynaklı zorlayıcı sebep gerekçesiyle yapılan kısa çalışma ve kısa çalışmanın sona ermesini . . . .
AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş "(Yeni İstihdam Paketi) Vergi ve prim borçlarının yapılandırılması çalışmamız var" dedi.
Maaşımı 12 ay boyunca çekemediğim için SGK tarafından el konulmuş. Ben de e-devlet üzerinden “hareketsiz maaş” bölümüne başvurdum.
4 Eylül 2020 tarihinde yayımlanan IMF çalışma raporu, küresel firmaları ve ulusal kurumlar vergisini uyuşmazlıklar bakımından inceledi.
Bu yazımda Altyükleniciler de hakedişlerin muhasebeleştirilmesi ve özellikli hususlar hakkında deneyimlerimi paylaşmak isterim.
Pandemi nedeniyle şu anda iş sözleşmelerinin feshinin 17 Kasım 2020 tarihine kadar yasak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu,