Azerbaycan’ı Savunmak Türkiye’yi Savunmaktır!
06 Ekim 2020 Salı
Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı başlattığı saldırının arkasında ABD emperyalizmi var.Türkiye Azerbaycan’a destek vererek
Azerbaycan’ı Savunmak Türkiye’yi Savunmaktır!

Azerbaycan’ı Savunmak Türkiye’yi Savunmaktır!

Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı başlattığı saldırının arkasında ABD emperyalizmi var. Türkiye Azerbaycan’a destek vererek emperyalizme karşı hem Azerbaycan’ı hem de vatanımızı savunmaktadır. Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki savaşı bölgesel bir hadise ve iki ülke arasındaki mesele olarak görmek büyük bir yanılgıdır. ABD‘nin esas hedefi Türkiye’yi kuşatmaktır. Çevremizde yaşananlara baktığımızda;

1-Doğu Akdeniz’de Türkiye Mavi Vatanını savunuyor. ABD’nin burada sınırı bulunmuyor ama bölgeye savaş gemileri gönderiyor. Bu gemilerin namluları ülkemize çevrilmiş yani karşımızda ABD var.

2-Yunanistan-Ege-adaları; daha önce Ege’de Muavenet gemimizi  hedef gözeterek vuran ABD şimdi de Yunanistan’ı üzerimize sürmeye çalışıyor. Lozan’a aykırı olarak Dedeağaç’ta üs kurdu. Batı Trakya’da Yunanistan’la kara tatbikatı yaptı.Yunanistan kukla karşımızda ABD var.

3-Bulgaristan ve Romanya üzerinden Karadeniz’e çıkma çabası içinde.Karadeniz’de de karşımızda ABD var.

4-Kıbrıs’ta ne zaman Rumlar sıkışsa yardımına en başta ABD koşuyor. Rumlara destek veriyor. Kıbrıs’ta karşımızda ABD var.

5-Suriye’de PKK/PYD ye binlerce Tır silah verdi. Suriye’yi bölerek sınırlarımızda PKK devletçiği kurmak için çaba harcıyor. Suriye topraklarında üsler kurarak PKK’yı koruyor.Suriye’de PKK’yı kullanarak namlularını ülkemize doğrultuyor. Aynı durum Irak’ta da geçerlidir. Türk Ordusu PKK’nın ini kandile girince ABD PKK’ya yeni bir kandil kuruyor. Kuzey Irak Bölgesel yönetimine baskı yaparak Türkiye ile işbirliğini önlemeye çalışıyor.Karşımızda ABD var.

6-Kafkaslar’da önce Gürcistan üzerinden “Turuncu Devrim” denemesi yaptı. Başarısızlığa uğradı. Şimdi de Ermenistan’ı kışkırtarak Azerbaycan’a saldırttı.Böylece Türkiye-İran-Rusya ilişkilerini bozmak istiyor. Başarı kazanamayacak ama Kafkaslar’da da karşımızda ABD var.
7-Libya ile anlaştık. Münhasır Ekonomik Bölgemizi doğru şekilde saptadık Birleşmiş Milletler’de tescil edildi. Ancak ABD Libya ile ilişkilerimizi bozmaya çalışıyor.Piyonu Fransa…Libya’da da karşımızda ABD var.

Bütün bu gelişmelerin sonucuna baktığımızda hedef ülke Türkiye’dir. ABD kuşatmasına karşı her koşulda vatanımızı savunacağız.Bunun için Devletimiz ve Ordumuz ile milletimiz arasındaki birliği daha da sağlamlaştırmak,iç cepheyi güçlendirmek,tehditleri topyekun devletin ve milletin gücüyle bertaraf etmek günün görevidir.

Tam Bağımsız, Başı Dik; Üreten Türkiye hedefimize ulaşmak için gerekli birikim ve erdemler devletimizde, ordumuzda ve milletimizde mevcuttur.

Azerbaycan’ı savunmak aynı zamanda Mavi Vatanımızı da savunmaktır.

Mali Müşavirlik mesleğini icra eden meslektaşlarımızın ezici çoğunluğu’nun vatansever, devletine ve milletine bağlı sorumlu yurttaşlar olduğunu biliyoruz. Meslektaşlarımızın ABD kuşatmasına ve tehditlerine karşı olduklarından eminiz.Başta TÜRMOB ve İSMMMO olmak üzere bütün odalarımızı ve derneklerimizi  bu hassas dönemde duyarlı olmaya ve emperyalizme karşı vatan savunmasında görev almaya davet ediyoruz.05/10/2020

Saygılarımızla

TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ(T M B)
Yürütme Kurulu adına

Oktay Yeşilyurt                               Belma Sabuncu
Başkan                                            Sekreter

Yetim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışları ulaştırdı.
İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, . .
13 Ocak 2010 Tarihinden 29 Nisan 2021 Tarihine Kadar Yayınlanan ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunlar
Ramazan Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.
Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler;
Pandemiyle beraber daha da derinleşen gelir eşitsizlikleri, Kolombiya'da olduğu gibi birçok ülkede sosyal patlamalar yaşanacağını ve . . . .
1475 sayılı İş Kanunu’na göre kıdem tazminatına esas ücret hesabı son hak edilen ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
Son olarak 3592 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4857 sayılı İş Kanun’a eklenen geçici 10. madde hükmü uyarınca uygulanmakta olan
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
"TÜRMOB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve . . . "
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için . . . .
Mart ve nisan ayları beyan dönemi olması nedeniyle yoğun geçen aylar. Olmaz ama yoğunluğun az da olsa bitmesi nedeniyle . . . .
Maliye, inşaat şirketlerinin/müteahhitlerin şirket ortağı ve/veya ilişkili kişilere yaptıkları konut satışlarından doğan KDV iadelerinin . . . .
“Ülkemizde Kadınların Çalışma YAŞAMINDA Yasal Hakları " Konusunu Masaya Yatırdı. . . . . .