Asgari ücretli olanlara 12.454 TL para veriliyor: PTT’ye giderek alabilirsiniz. Ödemeler bugün başladı!
10 Ağustos 2022 Çarşamba
Maaşı asgari ücret olanlar için çok önemli bir ödeme . . . .
Asgari ücretli olanlara 12.454 TL para veriliyor: PTT’ye giderek alabilirsiniz. Ödemeler bugün başladı!
Asgari ücretli olanlara 12.454 TL para veriliyor: PTT’ye giderek alabilirsiniz. Ödemeler bugün başladı! 

Maaşı asgari ücret olanlar için çok önemli bir ödeme haberi daha verilirken asgari ücretli kadın çalışanlara doğum parası ödemesi yapılacağı belirtildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli destek ödemesi yapılıyor. Bu doğrultuda kadınların çalışma hayatına dönebilmesi ve kazandırılması için doğum yapan kadınlara 12.454 TL’ye kadar doğum parası ödemesi yapılıyor.

12.454 TL PARA ÖDENİYOR

Söz konusu ödemelerin SGK aracılığı ile yapıldığı belirtilerek kadınların çalışma hayatına daha kolay dönebilmesi için projeler geliştirildiği aktarılarak doğum yapmış kadınlara SGK aracılığı ile toplu para ödemesi yapıldığı ifade edildi. Dolayısıyla kadınlara doğum parası veriliyor ve şartlara uyum sağlanıp başvuru yapılması dahilinde bu ödemeler alınıyor. Söz konusu ödemeler 12 bin 454 TL’ye kadar çıkıyor ve PTT aracılığı ile alınabiliyor.


SGK TARAFINDAN ÖDEME

SGK tarafından da bir duyuru yapılarak doğum tam ve sağ bir şekilde gerçekleştikten sonra bu ödemelerin yapıldığı ifade edildi. Ayrıca kadınların çalışma hayatında daha çok yer alabilmesi için bu ödemelerin yapıldığı belirtilerek kadınlara 12 bin 454 liraya kadar para ödemesi yapıldığı ifade edildi.

ARANAN ŞARTLAR

Bu ödemeden yararlanmak isteyen kadınlarda aranacak şartlar da paylaşıldı. Bu şartlar şöyle oluyor:

“Doğumdan önceki 1 yıl içinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması, İstirahatli olduğu süre içinde iş yerinde çalışmamış olması, (Sigortalı kadının isteği ve hekimin onayı ile doğuma 3 hafta kalıncaya kadar çalışma durumu hariç) İstirahatin başladığı tarihte sigortalılık niteliğinin yitirilmemiş olması, Doğum olayının canlı veya ölü olarak gerçekleşmiş olması” (Batuhan Temel - Kamu Personeli)
1- TÜRMOB Genel Kurulu Yaklaşırken, "Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Kişi mi Mesleğe İtibar Kazandırır, Türkiye Ekonomisi Nereye Gidiyor, " Konulu Söyleşimizde . . . .
REKLAM ALANI
2021 yılında vergi uygulamasındaki tartışmalı konuların başında finansman gider kısıtlaması gelmiştir. 2012 yılında Kurumlar Vergisi . . . .
DKV, yani değerli konut vergisi. Önemli bir vergi mi, istemde kalmalı mı yoksa kaldırılmalı mı? Bu gün bu konu üzerinde durmak istiyorum.
Yıllardır çözülemeyen “devreden KDV sorunu”nda geçmişte neler yaşandı, önce ona bakalım. Konu en ciddi şekilde 2018’de gündeme alındı,
213 sayılı Vergi Usul Kanununun 376 ncı maddesi cezalarda indirim uygulaması ile mükellefler veya vergi sorumluları adına kesilen cezalar . . .
Sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olanlar EYT kapsamında sayılıyor. Zira 9 Eylül 1999 öncesinde yaş şartı aranmaksızın prim . . .
Önceki yazımda Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun istinaf ve temyize ilişkin maddelerindeki bazı ifadelerin . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2022- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Beyoğlu Mısır Apt Kat:2 Yüksek Ticaret Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Lokalinde 01 Ekim 2022 Cumartesi günü Sabri Tümer' i Anma Günü Yapılacaktır.
Vergi Usul Kanunu’nun 359’uncu maddesinde “Kaçakcılık Suçları ve Cezaları” yer almaktadır. Şöyle ki;
Karşılaşmalar 22 Ekim Cumartesi Günü Başlıyor.
Pandeminin tahribatını azaltmak ve seçim öncesi toplumun ekonomik yönden sıkıntılı kesimlerini kısmen rahatlatacak önlemleri içeren Torba . . .
21. Anadolu Odaları Eğitim Semineri Programı
Danıştay, inşaat sektörü açısından son derece önemli ve yıllarca tartışması devam eden ihtilaflı bir konuyu daha çözüme kavuşturdu, . . .
Ekim 1996 işe girişim, Mart 1971 doğumum. SSK'lıyım. Hükümetin çıkaracağı EYT yasası formülleri arasında 9.000 prim günü de bulunuyor.
Vadesinde ödenmeyen vergi ve sigorta borçları; son 6 yılda darbe girişimi, aşırı kur yükselişleri, yükselen kredi faizleri, pandemi, . . . .
Son zamanlarda vergi daireleri tarafından miras yoluyla intikal eden gayrimenkul ile gayrimenkul üzerinde yer alan . . . .
Vergi hatalarının düzeltilmesi konusuna devam. Bugün, 24 Mart 2021 tarihli DÜNYA’da yayınlanan makalemin bir kısmını, biraz değiştirerek . . .