Antalya SMMM Odası Yönetimi 01 07 Mart Muhasebe Haftası Nedeniyle Bir Arada Olabilmenin Çoşkusunu Yaşadı.
04 Mart 2024 Pazartesi
Antalya SMMM Odası Sekreteri Necati Şenyiğit bu anlamlı günde sözlerine şöyle başladı;
Antalya SMMM Odası Yönetimi 01 07 Mart Muhasebe Haftası Nedeniyle Bir Arada Olabilmenin Çoşkusunu Yaşadı.

Antalya SMMM Odası Yönetimi 01 07 Mart Muhasebe Haftası Nedeniyle Bir Arada Olabilmenin Çoşkusunu Yaşadı.


Antalya SMMM Odası Sekreteri Necati Şenyiğit bu anlamlı günde sözlerine şöyle başladı;


Sevgili Arkadaşlar  Çok Kıymetli Meslektaşlarım  Sizleri Şahsım Ve Antalya Mali Müşavirler Odası Adına Saygı ve Sevgi İle Selamlıyorum   Hepiniz  Hoş Geldiniz  


  • Sayın Antalya Deftardarım
  • Sayın Antalya Vergi Denetim Kurulu Başkanım 
  • Sayın  Antalya Ymm Odası Başkanım 
  • Sayın Oda Başkanlarım  

 Bugünkü Programı Arz Ediyorum 

  • Atatürk Anıtına Çelenk Koyma 
  • Saygı Duruşu 
  • İstiklal Marşı 
  • Günün Anlam Ve Önemi Belirten Konuşma 
  • Kapanış 

 Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Olarak 100 Yıldır Cumhuriyetimizle, 35 Yıldır Mesleğimizle Gurur Duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Antalya Smmm Odasının Başkanı, Yöneticileri, Kurul Üyeleri Ve Komisyon Başkanları Olarak Mesleğimize Ve Meslektaşlarımıza Hizmet Etmekten Dolayı  Kendimizi Şanslı Olarak Görüyoruz Ve Özellikle Gurur Duyuyoruz.

Bize Cumhuriyetimizin 100. Yılında Hizmet Etme Onuru Veren Sizlere, Tüm Meslektaşlarımıza Şahsım Ve Tüm Kurul Ve Komisyon Başkanlarımız Adına Çok Teşekkür Ederiz.

Cumhuriyetimizin 101. Yılını Sürdürdüğümüz Bu Günlerde;

Cumhuriyetimizin İlanı; Türkiye’nin Çağdaş, Laik, Demokratik Ve Sosyal Bir Devlet Olma Yolunda Ki En Büyük Adımıydı. Bir Asırdır Yaşam Tarzımızı Bilimin Işığında Şekillendiren Bir Toplum Olmayı Elbette Ki Cumhuriyet Sayesinde Başardık.

Bu Manada; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ve Silah Arkadaşlarını Ve Bu Ülke İçin Hayatlarını Feda Eden Şehitlerimizi Saygı Ve Minnetle Anıyoruz.

Herkes Bilsin Ki; Onların Kurduğu Bu Cumhuriyeti Ve Cumhuriyet Değerlerini İlelebet Koruyacağız Ve Kollayacağız.


Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Değerli Hazurun ;

Meslek Yasamız 13.06.1989 Tarihinde Yürürlüğe Girmiştir. Antalya Odamızın Tüzel Kişiliği İse 03 Mart 1990 Tarihinde Olmuştur. Bugün Ülkemizde 126 Bin Smmm , 5 Bin Ymm. , 18.300 Stajyerimiz Ülke Genelinde Faaliyetlerini Sürdürmekte Olup; 77 Smmm Ve 8 Ymm Odası Türmob Çatısı Altında Faaliyet Göstermektedir.

Öyle Bir Mesleğimiz var ki Ne Kadar Gurur Duysak Azdır Ülkemiz Ekonomisine Katkımızı Düşündükçe Onur Duyuyoruz Gururlanıyoruz .

 

Bir Zamanlar Müşterilerden Tüm Belgeler Toplanır Defterlere Elle Kaydedilir Beyan Ve Bildirimler Hazırlanıp İlgili Kurumlara Elden Teslim Edilirdi Sonra Bilgisayarlar Ve Muhasebe Programları Geldi Hayatımız Kolaylaşacak Dedik Ama Üstadlarımız Gibi Aynı Tempoyla Çalışmaya Devam Ettik  

 

Olsun Memleket Sevdasıydı Bizimki Meslek Sevdasıyla Birlikte Arada Bir Müşteriler Neden Değerimizi Anlamıyor Takdir Görmüyoruz Diye Kendi Kendimizi İçerlediğimizde Oluyor 

 

Her Defasında Sağlık Olsun Dedik Takılmadık

Derken Elektronik Belgeler Girdi Dünyamıza Fırsat Mı Tehdit Mi Demeye Kalmadan Pandemi İle Yüzleştik Bir Yanda Canımız Sevdiklerimiz Diğer Yanda Eşlerimiz O Günlerde Bile İşimizi Aksatmadık Görevimizi Yaptık Ne Dostlar Meslektaşlar Kaybettik


 

Yüreğimiz Ağlarken Ekonomiye Destek Verdik İş Dünyasına Katkı Sağladık Araya 6 Şubat 2023 Depremi Girdi Ve Yıktı Bizi Kaydettiklerimizle Ve Geride Kalan Acılı Yüreklerle Yaralarımızı Sarmaya Çalışırken De İşimizi İhmal Etmedik Bir Birimize Sarılarak   Şimdi İse Dijital Teknoloji Tüm İşlemlerimizi Kendisi Yapıp Bilgimize Deneyimlerimizle Mesleki Yargımızla İş Dünyasına Sunma Olanağı Yarattı Ekonomideki Rolümüzün Yanında İş Dünyasına Sürdürülebilirlikleri İçin Aklımızı Yetkinliklerimizi Birleştirme Olanağı Sağladı Teknoloji Ve Yeni Yetkinliklerle Mesleğimizin Yeni Misyonu Biz Gençlere Daha Güçlü Yarınlar Sağlayacak Katkılarımızla Misyonumuzla Ve Sorumluluklarımızla Yarınlarımıza Daha Büyük Bir Gurur Ve Onurla Yürüyoruz.

Biz Mali Müşavirler Yüzyıldır Cumhuriyetimiz İle 35 Yıldır Mesleğimizle Kıvanç Duyuyoruz Çünkü Biliyoruz Ki Muhasebe Mesleği Cumhuriyetimizin Ve Toplumumuzun Gelecek Gücüdür

 

Muhasebe Haftamız Kutlu Olsun  

REKLAM ALANI
12- Anıl Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş Yönetim Kurlu Başkan Yardımcısı Vahap Adıyaman Sözü Meslek Mensuplarına Verdi. Bu Bölümde Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Cevap Verildi.
REKLAM ALANI
Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sitesinde 2024 yılı Ocak-Mart bütçe gerçekleşmelerini açıkladı. Merkezi yönetim bütçesi 2024 yılı Ocak-. . .
Mahalli idare seçimlerinden sonra göreve başlayan bazı yeni belediye başkanlarının önceki dönem belediye başkanlarından yüksek . . . . .
Sosyal güvenlik sistemimizin temel finansman kaynağını sigorta primleri oluşturmaktadır. Sistemin sürdürebilirliği açısından sigorta . . . . .
Bildik kuralı hatırlatayım; havuza dalmadan önce derin nefes almak iyi fikirdir. Ama havuza daldıktan sonra derin nefes almak kötü fikirdir. . . .
Yeni Türk Ticaret Kanunu kapsamında bağımsız denetime tabi olacak şirketlere ilişkin usul ve esasların belirlendiği 2012/4213 sayılı . . . . .
Kurumlar Vergisi Kanunu’nun (KVK) 5/1-ç bendi ile anonim şirketlerin kuruluşlarında veya sermayelerini artırdıklarında çıkardıkları payların . . .
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nde (MHRS) yeni bir uygulamanın hayata geçirileceğini belirtti. . . .
Kurumlar vergisi beyan döneminin sona ermesine sayılı günler kaldı. Beyan dönemi, uzatma olmazsa 30 Nisan akşamı sona erecek.
Odalarının İlk Başkanı Olan Tuncer Ergen' i Vefatının 7. Yılında Anma Etkinliği Düzenliyor.
Bitcoin'de 20 Nisan gecesi gerçekleşmesi beklenen yarılanma (halving) yatırımcıların odağına yerleşti. İşte 10 soruda Bitcoin yarılanması . . ...
Başta binek otomobiller olmak üzere; kara, deniz ve hava taşıtlarından ÖTV, KDV ve MTV olmak üzere üç çeşit dolaylı vergi alınmaktadır. . . . .
Yeme İçme Hizmetlerinde KDV Oranı Uygulamasına İlişkin Tebliğ Taslağı Hakkında Basın Açıklaması
Ve nihayet “ülkenin kaderini tayin edecek” dediğimiz 31 Mart Yerel seçimleri sükûnet içerisinde yapıldı. . . . .
Mart ayı gerçek kişilerin, Nisan ayı ise kurumların yıllık beyanname verme ayı. Bu ay, kurumlar ve tabii ki kurumlar vergisi içerisinde en . . . .
Enflasyon, fiyatların zaman içinde artması anlamına gelir. Fiyat seviyeleri ne kadar hızlı artıyorsa enflasyon oranı da o kadar yüksektir. . . . .
Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 5-1/b maddesinde yurt dışı şirketlere ortak olan kurumların bu şirketlerden elde ettiği iştirak kazançlarına . . . .
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Bugün sizlere, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun açıklanan 2023 yılı Faaliyet Raporu’nda yer alan bilgilerden hareketle; sosyal güvenlik . . . . . .