6 Şubat 2023 Depremlerinin Birinci Yılında Ekonomik Ve Sosyal Sorunlarına İlişkin Basın Toplantısı
12 Şubat 2024 Pazartesi
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu'nun değerlendirmeleri;
6 Şubat 2023 Depremlerinin Birinci Yılında Ekonomik Ve Sosyal Sorunlarına İlişkin Basın Toplantısı
6 Şubat 2023 Depremlerinin Birinci Yılında Ekonomik Ve Sosyal Sorunlarına İlişkin Basın Toplantısı

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu'nun değerlendirmeleri;

Sayın Basın Mensupları, Değerli Konuklar, 

Geçtiğimiz yıl 6 Şubat sabahı, Türkiye büyük bir felakete uyandı. Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilimizi etkileyen depremde, binlerce insanımızın hayatı altüst oldu, evleri yıkıldı, sevdiklerini kaybettiler.

Depremin üzerinden bir yıl geçti, ancak bu zaman dilimi acıları silmedi. Her ne kadar günlük hayatın koşuşturmasıyla etkisi azalsa da bizler asla depremi unutmadık ve unutturmayacağız. 

Bugün burada deprem bölgesindeki Oda Başkanlarımız da bulunuyor. Bölgede yaşananları ilk ağızdan aktarmak için, bizler de onların sesi olmak için buradayız. 

Detay için aşağıdaki linki tıklayınız

REKLAM ALANI
6- Eğitmen SMMM İlker Esin "Vergi Usul Kanunu (VUK) Kapsamında Enflasyon Muhasebesi" (Mali Müşavir Gözüyle Mizan Üzerinden Örneklerle Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Zaman Zaman Gelen Soruları Yanıtladı.
REKLAM ALANI
2023 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesi 1 Mart – 1 Nisan 2024 (31 Mart 2024 tarihinin hafta sonuna rastlaması nedeniyle) . . . . .
TÜİK'e göre şubatta aylık enflasyon yüzde 4,53 olurken, yıllık enflasyon yüzde 67,07'ye yükseldi. ENAG yıllık enflasyonu yüzde 121,98 olarak hesapladı.
Gazetemizde 19 Şubat’ta yayınlanan “Kaynana Vergisi” ve 27 Şubat’ta yayınlanan “Misafir Vergisi” köşe yazılarım gerek kamuoyunda . . . .
Vergi uygulamalarında Eurobondlar devlet tahvili ve Hazine bonosu gibi değerlendirilebilir Eurobondların alım-satımından doğan . . . .
Değer artışı kazancı için yapılan gayrimenkul alım ve satımından elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor.
Menkul sermaye iradına göre, belirlenen bazı durumlarda mükelleflerin yıllık Gelir Vergisi beyanname zorunluluğu bulunuyor.
İşverenlerin İş Kanunu bakımından yükümlü oldukları hususlardan birisi de herhangi bir işçinin işten ayrılması durumunda; işçinin yaptığı . . . .
Gelir vergisi beyan dönemi bugün başlıyor. Beyanname verecekler için, işte pratik bazı bilgiler.
Gelir Vergisi Kanunu’na göre, gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tabidir. Kanuna göre mahiyetlerine göre gelir unsurları; ticari kazanç,
Hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) kurumu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231. maddesinde düzenlenmiş olmakla birlikte . . . .
Belirli bir tutarın üzerinde gelir elde edenler ile sporculara 2019’da çıkarılan kanun ile beyanname zorunluluğu getirildi.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı:
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
1-7 Mart Muhasebe Haftası’ çerçevesinde düzenleyeceğimiz etkinliklerimize katılımınızı bekleriz…
Gelir Vergisi Matrahından İndirilecek Hayat/Şahıs Sigorta Primleri Rehberi Yayınlandı