5M1G İSMMMO Seçim Kararını Açıklıyor . . . .
05 Mayıs 2022 Perşembe
Filozoflar dünyayı, yalnızca, çeşitli şekillerde yorumlamışlardır; oysa sorun onu değiştirmektir. (K.Marks Feuerbach Üzerine Tezler)
5M1G  İSMMMO  Seçim Kararını Açıklıyor  . . . .
5M1G  İSMMMO  Seçim Kararını Açıklıyor . . . .

Muzmin Muhalif 
Eski MMMB Genel Başkanı Eski Delege 
Mustafa Coşkun

Filozoflar dünyayı, yalnızca, çeşitli şekillerde yorumlamışlardır; oysa sorun onu değiştirmektir. (K.Marks Feuerbach Üzerine Tezler)
 
Bu yazı  05.04.2022 de başlayıp 04.05.2022 de yani 1 Mayıs Emek Dayanışma gününü andıktan sonra başlayan Ramazan Bayramında  son günü eksik de olsa tamamlanan bir yazı. Bir kısım odalarımız ve Odalar Birliğimiz yöneticilerince angarya olmadığı iddia edilen GEKAP beyannamelerini tamamladıktan sonra teknik bir arızadan dolayı bir adet  Aralık-Ocak ayı e-defter berat ve ikincil kopyasını hazırlamaya çalışırken araya sıkıştırılmış bir yazıdır. Meraklılarına yazılmış bir yazıdır.Diğer arkadaşlar ve meslektaşlar işleri yoksa okuyabilirler. 

05.04.2022 sabahı 11.01 de büroda bu ay yapılacak işleri stres içinde sıraya koymaya çalışıyorken telefonumun mesajlar sekmesinde dıt diye bir ses geldi.Yine dedim ki ne değişmiş hazine ve Maliye  ya da sgk  bize ne göndermiş diye umutsuzca bakarken birden baktım ki mesaj TÜRMOB dan gelmiş hayırdır diye açarken TÜRMOB benim stresli yorgun durumumu farketmiş olmalı ki. SAĞLIKLI MUHASEBE ‘STRES SİNDİRİM SİTEMİNİZİ ALTÜST ETMESİN’ başlığı altında uzman kişilerle bir söyleşi yapmış. Tam da STRESLİ ortama girecekken bu söyleşiyi dinlemem lazım dedim kendi kendime ve biraz rahatladım, en azından TÜRMOB meslektaşın bir sorununu görmüş ve çözüm üretmeye çalışıyor diye düşündüm ve gönlüm az da olsa ferahladı. Ancak ne yazıkki o saate başka işler çıkınca dinleyemedim. Sonradan akşamüzeri ancak dinleyebildim. Stres ve sindirim sistemi konusunu anlatan hocamız. ‘Stresin en önemli belirtilerinden birisi de kabızlık diyor’. Bu satırları okuyanların çoğunluğunu bilmem ancak bu yazı bir kısım oda ve türmob yöneticilerinin bazılarını strese sokup kabızlıklarına  neden olabilir diye düşünüyorum.

Detay için tıklayınız >>>>> 5M1G.docx
37- Divan Başkanı Ziya Disanlı Mali Müşavirler Umut Hareketi Grubu Adına Konuşmalarını Yapması İçin Tahir Cihan Çelik' i Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
4/a (SSK) kapsamında sigortalıyım. 15 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla emekliye ayrıldım. Temmuz 2022'de verilecek olan enflasyon farkını ben de alacak mıyım?
Köşemde, 18 Şubat 2022 tarihinde “Yapılandırmayı İhlal Edenler Yeni Bir Hak İstiyor” ve 4 Nisan 2022 tarihinde de “Yapılandırma İçin Haziran
14-15 Mayıs 2022 de İSMMMO 25. Genel kurulu yapıldı. Toplamda tam 11 grup katıldı. Üye sayısı 46.514 kullanılan oylar 15.135 oldu.
Gelir Vergisi Kanunu’nun 88’inci maddesi gereği olarak “Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hâsıl olan zararlar . . .
22 Ocak 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7351 sayılı Kanun’la, Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 32. maddesinde yapılan düzenlemeyle;
YMM ve SMMM Odaları Genel Kurul Tarihleri - (2022)
Ülkemize elini kolunu sallayarak, yanında valizi bile olmadan gelen ve sayıları net olarak . . .
Katma Değer Vergisi iade taleplerinde, mal ve hizmet alımı yapılan alt mükelleflerden kaynaklanan
Her yıl, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde Engelliler Haftası kutlanıyor.
Vergi mahkemeleri, idari yargının özel görevli, idare mahkemeleri ise genel görevli yargı mercileridir.
Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin,. . . .
Bir Afrika atasözü der ki: “Aslan, ceylan, sırtlan ve zebra yan yana koşuyorsa orman yanıyor demektir…!”
Türkiye’nin en büyük akademik meslek odası İstanbul SMMM Odasında Seçim Sonuçları Belli Oldu.
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
17 Mayıs 2022 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2022 I. Geçici Vergi Dönemine . . . .
Değerli dostlar, çok kıymetli kardeşlerim, meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 14-15 Mayıs tarihinde 25. İSMMMO Olağan Seçimli Genel Kurulu . . .
Geçtiğimiz perşembe günü kurumlar vergisi beyan dönemi bitti. Mart ve nisan aylarının yoğun . . .
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu, BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya Cevap Verdi.