1 Mayıs'a Çağrı
01 Mayıs 2023 Pazartesi
Bütün dünya emekçilerinin hep birlikte kutladıkları bir bayram vardır. 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Bayramı. Bu bayramı emekçiler kutlar.
1 Mayıs
1 Mayıs'a Çağrı
 
Bütün dünya emekçilerinin hep birlikte kutladıkları bir bayram vardır. 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Bayramı. Bu bayramı emekçiler kutlar. Çünkü temelinde “EMEK” vardır. Bizler  muhasebeciler olarak çok ağır çalışma şartları altındayız. Her ay beyanname gönderememenin travmasını yaşıyoruz. Erteleme olsun diye kaygıyla bekliyoruz.

Gözlerimiz bozuluyor, belimiz boynumuz ağrıyor, kalbimiz sıkışıyor. Üç kuruş uğruna sağlığımızdan oluyoruz. İşte meslektaşlarım, 1886 yılından beri kutlanan bu bayram tam da bizim bayramımızdır. Çünkü bizler emekçiyiz, ekmeğimize, sağlığımıza sahip çıkmalıyız.

Gelin arkadaşlar, yüzbinlerce emekçi kardeşimizin görkemli yürüyüşünün içinde olalım, alanları dolduralım. Tarih şahittir ki kölece çalışma koşulları insanlığın ısrarlı ve onurlu mücadelesi ile aşıldı. Bugün 8 saat çalışma, hafta sonu dinlenme, yıllık izin, sosyal güvenlik gibi haklarımızdan söz ediyorsak, bu haklarımızı emek savaşımı veren bu uğurda  bedel ödeyen işçi kardeşlerimize borçluyuz.  

Yaşanılası bir kent kurmak depremlerde yıkılmamak için birlikte hareket etmek zorundayız. Bizden öncekilerin bize miras bıraktığı hukuksal kazanımları daha iyiye taşıyarak bizden sonraki kuşaklara aktarmaksa boynumuzun borcudur. Bu borç aynı zamanda insanlık borcudur!

Meydanlar sadece meydan değildir, demokrasi ve özgürlüklerin inşa edildiği alanlardır.
Öyleyse haydi 1 Mayıs’a, Haydi Maltepe’ye !
 
KADIN MUHASEBECİLER DERNEĞİ
REKLAM ALANI
1- Erol Demirel, TÜRMOB ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın birlikte düzenlediği Dijital Dönüşüm Sürecinde Mesleğin Sorunlarının ve Geleceğinin Değerlendirilmesi Çalıştayı'nda Mali Müşavirlerin sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.
REKLAM ALANI
Dünyamızı yok etmeye çalışan, Neslimizi yok etmeye çalışan,Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan, Çevremizi bizlerden . . .
“Vergiler, gerek ekonomi ve ticaret içindeki yeri, gerekse hemen her insanı ilgilendirmesi sebebiyle geniş, önemli ve değişken bir alandır. . . .
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Avrupa Birliği Fonu’ndan sağlanan kaynakla kadın istihdam eden işverenlere İŞKUR tarafından üç ay süreyle aylık 25 bin TL ücret, vergi . . . .
Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar sebebiyle, 2018 yılında getirilen ve sık sık değişikliğe gidilen bir düzenlemeyle, mal ve hizmet . . . . .
Maliye Bakanlığı Hazine Müsteşarlığı’nın da dâhil edilmesi ile birlikte yapılan değişikliklerle önceki teşkilat yapısı ile karşılaştırılamayacak. . . .
Önceki yazımda, önümüzdeki günlerde Meclis’e sunulması beklenen 9. Yargı Paketi ile İdari Yargılama Usulünde gerçekleştirilmesi . . . .
Ekonomiye katkıda bulunmayan muafiyet ve istisnalara son veren, gayrimenkullerin . . . .
Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve israf edilmemesine ilişkin olarak tasarruf tedbirleri paketi ile bazı hususlar açıklanmış ve . . . .
Talep Edenler ; Ertuğrul Davutoğlu, Beyazıthan Güngelen, Mehmet Doğan ve Erhan Yaşar
Yerel seçim sonrasında beklenen tasarruf paketi peyder pey yürürlüğe alınıyor. Yine bu aylarda beklediğimiz vergi paketinde artık son . . . . . .
5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun’a göre; “fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duyusal yetilerinde çeşitli düzeyde kayıplarından dolayı topluma . . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığınca yürütülen kayıt dışı ekonomi ile mücadele çalışmaları kapsamında vatandaşlarımızın ihbar ve . . . . .
TÜRMOB “Hizmet Akdi ile Çalışanlar Bülteni” 2. Sayısı Meslekte Etik.
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na göre SSK statüsünde sigortalı çalıştıran işverenlerin, bir ay içinde .. . . . .
Anayasamız­da, vatandaşlar için iki ödev tanımlanmış­tır. İlki askerlik o da sadece erkeklere, diğeri siyasal haklar ve ödevler bölümünde yer. . . .
Yargı sistemine "seri muhakeme" usulünü dahil eden, Cumhuriyet savcılarının takdir yetkilerini arttırarak "ön ödeme, uzlaşma ve kamu . . . .
Trafik kazaları sonrasında doldurulan kaza tutanağı artık e-Devlet üzerinden doldurulabilecek. e-Devlet'te "Kaza Tutanağı Oluşturma" . . . . . .