1 Mayıs'a Çağrı
01 Mayıs 2023 Pazartesi
Bütün dünya emekçilerinin hep birlikte kutladıkları bir bayram vardır. 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Bayramı. Bu bayramı emekçiler kutlar.
1 Mayıs
1 Mayıs'a Çağrı
 
Bütün dünya emekçilerinin hep birlikte kutladıkları bir bayram vardır. 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Bayramı. Bu bayramı emekçiler kutlar. Çünkü temelinde “EMEK” vardır. Bizler  muhasebeciler olarak çok ağır çalışma şartları altındayız. Her ay beyanname gönderememenin travmasını yaşıyoruz. Erteleme olsun diye kaygıyla bekliyoruz.

Gözlerimiz bozuluyor, belimiz boynumuz ağrıyor, kalbimiz sıkışıyor. Üç kuruş uğruna sağlığımızdan oluyoruz. İşte meslektaşlarım, 1886 yılından beri kutlanan bu bayram tam da bizim bayramımızdır. Çünkü bizler emekçiyiz, ekmeğimize, sağlığımıza sahip çıkmalıyız.

Gelin arkadaşlar, yüzbinlerce emekçi kardeşimizin görkemli yürüyüşünün içinde olalım, alanları dolduralım. Tarih şahittir ki kölece çalışma koşulları insanlığın ısrarlı ve onurlu mücadelesi ile aşıldı. Bugün 8 saat çalışma, hafta sonu dinlenme, yıllık izin, sosyal güvenlik gibi haklarımızdan söz ediyorsak, bu haklarımızı emek savaşımı veren bu uğurda  bedel ödeyen işçi kardeşlerimize borçluyuz.  

Yaşanılası bir kent kurmak depremlerde yıkılmamak için birlikte hareket etmek zorundayız. Bizden öncekilerin bize miras bıraktığı hukuksal kazanımları daha iyiye taşıyarak bizden sonraki kuşaklara aktarmaksa boynumuzun borcudur. Bu borç aynı zamanda insanlık borcudur!

Meydanlar sadece meydan değildir, demokrasi ve özgürlüklerin inşa edildiği alanlardır.
Öyleyse haydi 1 Mayıs’a, Haydi Maltepe’ye !
 
KADIN MUHASEBECİLER DERNEĞİ
REKLAM ALANI
4- Temsilci Yardımcısı Fatma Gürel, Sunumlarını Yapması İçin Uyumsoft Anadolu Yakası Satış Temsilcisi Mahmut Ertürk'ü Kürsüye Davet Etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesinde bölge dengeleri açısından Karadeniz ağırlığına son verdi. Kabinede çifte vatandaşlığı bulunan . . . .
6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nda (TTK) anonim şirkette sermaye kaybı ve borca batıklık halinde alınacak önlemleri düzenleyen . . . .
6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız depremler nedeniyle 7440 sayılı Kanun ile “Ek Vergi” getirilmişti. Söz konusu vergi, 2022 yılı kurumlar . . . .
Seçimler geride kaldı. Partilerin kazandıkları milletvekili sayıları 14 Mayıs seçimleri ile belli olmuştu. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi de bitti.
Çok keyifli ve yararlı olduğunu düşündüğüm bir program oldu. Sevgili Çetin Ünsalan ve ST Endüstri Radyo çalışanlarına çok teşekkürler.
Partilerin Almış Aldıkları Oy Oranları ve Oyların Partilere Göre Dağılımı . . .
Alınan yeni karara göre; 1 Haziran'dan itibaren açılacak veya yenilenecek kur korumalı mevduat hesaplarında prim ödemesi vade sonunda yapılabilecek.
İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, mayısta perakende fiyat hareketlerinin göstergesi olan İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi bir . . . .
Gazeteci Nuray Babacan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemde görevlendireceği bakanlara ilişkin yeni kulis bilgilerini aktardı.
24 Mart 2023 tarihli yazımızda açıklandığı üzere; küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin tanımına, niteliklerine ve sınıflandırılmasına ilişkin . . . .
Günümüz vergi sisteminin ilk temelleri 1940’lı yılların başlarında atılmaya başlanmıştır. Zira o tarihlerde uygulanmakta olan kazanç vergisi,
Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşma günü 01 HAZİRAN . . .
7440 Sayılı Kanun'un 9'uncu maddesinin 16'ncı fıkrası ile Cumhurbaşkanı'na kanunda öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerini bir . . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Banka ve diğer finansman kurumlarından temin edilerek grup şirketlerine aynen aktarılan kredilerin finansman hizmeti olmadığı,. . . .
Küreselleşen ekonomi son yıllarda ülkeleri ve şirketleri politik ve ekonomik dalgalanmalara karşı daha hassas bir duruma getirdi.
Dünyamızı yok etmeye çalışan, Neslimizi yok etmeye çalışan, Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan, Çevremizi bizlerden çalan, . . . .
7440 sayılı Yapılandırma Kanunu’nun 31 Mayıs olarak belirlenmiş başvuru, bildirim veya beyan süreleri 31 Mayıs’ta doluyordu.