09 Şubat 2024 Sigara Bırakma Günü . . . .
08 Şubat 2024 Perşembe
Dünyamızda olduğu gibi ülkemizde de KANSER olma riskleri hızla yükselmektedir. Bu hızla yükselme mevcut olan bebeklerimizi, . . . . . .
09 Şubat 2024 Sigara Bırakma Günü . . . .
09 Şubat 2024 Sigara Bırakma Günü . . . .

Gürsel Yurtbahar
T. Sigarayla Savaş Der. Antalya Temsilcisi

Dünyamızda olduğu gibi ülkemizde de KANSER olma riskleri hızla yükselmektedir. Bu hızla yükselme mevcut olan bebeklerimizi, çocuklarımız ile geleceğimizi sağlıksız günlere doğru sürüklemektedir.

Kanser olma risklerinin en büyük unsurları kişisel ve toplumsal yaşam koşulları ile çevre kirliği en başta unsurlarıdır.

TÜTÜN kullanarak; tüm kanser türlerine davetiye çıkartarak kendimizi tehlikeye atıyoruz.

TÜTÜN kullanarak; tüm sevdiklerimiz dâhil olmak üzere çevremizde bulunanların tamamını KANSER olma riskini yaratıyoruz.


TÜTÜN kullanarak; TÜTÜN artıklarını çevremizde bulunan toprağa, denize, suya atarak  orada bulunan bütün canlıların zarar görmesini sağlıyoruz ve geleceğimizi yok ediyoruz….

TÜTÜN kullanarak; ………………………..

TÜTÜN kullanarak:…………………………..


Tütün kullanan ve Kullanmayan, dünya ya gelmiş ve gelecek yavrularımızın geleceğini yok eden, Çevremizdeki bütün canlılara zarar veren,

İçinde dört binden fazla kimyasal maddenin bulunarak canlılar CANAVAR OLAN maddenin yasal olarak satılması ve kullanılması hayret edilecek konu olarak durmaktadır…

EVET BU CANAVARA DUR DEME ZAMANI………………………………….

ÇOCUKLARIMIZA/ TORUNLARIMIZA/ GELECEĞİMİZE/ SAĞLIMIZA /ÇEVREMİZE   CANAVAR OMAYALIM…..

BU CANAVARI KULLANMAYI BUGÜN BIRAKALIM……09/02/2024
REKLAM ALANI
6- Eğitmen SMMM İlker Esin "Vergi Usul Kanunu (VUK) Kapsamında Enflasyon Muhasebesi" (Mali Müşavir Gözüyle Mizan Üzerinden Örneklerle Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Zaman Zaman Gelen Soruları Yanıtladı.
REKLAM ALANI
2023 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesi 1 Mart – 1 Nisan 2024 (31 Mart 2024 tarihinin hafta sonuna rastlaması nedeniyle) . . . . .
TÜİK'e göre şubatta aylık enflasyon yüzde 4,53 olurken, yıllık enflasyon yüzde 67,07'ye yükseldi. ENAG yıllık enflasyonu yüzde 121,98 olarak hesapladı.
Gazetemizde 19 Şubat’ta yayınlanan “Kaynana Vergisi” ve 27 Şubat’ta yayınlanan “Misafir Vergisi” köşe yazılarım gerek kamuoyunda . . . .
Vergi uygulamalarında Eurobondlar devlet tahvili ve Hazine bonosu gibi değerlendirilebilir Eurobondların alım-satımından doğan . . . .
Değer artışı kazancı için yapılan gayrimenkul alım ve satımından elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor.
Menkul sermaye iradına göre, belirlenen bazı durumlarda mükelleflerin yıllık Gelir Vergisi beyanname zorunluluğu bulunuyor.
İşverenlerin İş Kanunu bakımından yükümlü oldukları hususlardan birisi de herhangi bir işçinin işten ayrılması durumunda; işçinin yaptığı . . . .
Gelir vergisi beyan dönemi bugün başlıyor. Beyanname verecekler için, işte pratik bazı bilgiler.
Gelir Vergisi Kanunu’na göre, gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tabidir. Kanuna göre mahiyetlerine göre gelir unsurları; ticari kazanç,
Hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) kurumu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231. maddesinde düzenlenmiş olmakla birlikte . . . .
Belirli bir tutarın üzerinde gelir elde edenler ile sporculara 2019’da çıkarılan kanun ile beyanname zorunluluğu getirildi.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı:
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
1-7 Mart Muhasebe Haftası’ çerçevesinde düzenleyeceğimiz etkinliklerimize katılımınızı bekleriz…
Gelir Vergisi Matrahından İndirilecek Hayat/Şahıs Sigorta Primleri Rehberi Yayınlandı