Ünlü Sunucu Pelin Çift Göztepe Vergi Dairesi'nin Konuğu Oldu
03 Kasım 2022 Perşembe
Gelir İdaresi Başkanlığının “Vergisel Yükümlülüklerini Süresinde Yerine Getiren” mükelleflere yapılan teşekkür ziyaret ve . . . .
 Ünlü Sunucu Pelin Çift Göztepe Vergi Dairesi
 Ünlü Sunucu Pelin Çift Göztepe Vergi Dairesi'nin Konuğu Oldu

Gelir İdaresi Başkanlığının “Vergisel Yükümlülüklerini Süresinde Yerine Getiren” mükelleflere yapılan teşekkür ziyaret ve görüşmeleri bu hafta da devam etti. 

Bu kapsamında yapılan görüşmelerde Göztepe Vergi Dairesinin konuğu ünlü sunucu Pelin Çift oldu. Göztepe Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Sakarya’nın makamında yapılan görüşmeye Mali Müşaviri Hıdır Daştan ile giden ünlü sunucu “konu zamanında ve eksiksiz ödenen vergi olunca vergiyi veren, alan ve bu süreci yöneten tarafların üçünün de bir arada olması gerektiğine inandığını” ve bu nedenle Mali Müşaviri ile geldiğini söyledi. 


Muhasebenin önemine ve titizlik gerektirdiğine değinen ünlü sunucu Vergi Dairesi Müdür ve Müdür Yardımcılarının huzurunda hem daire personeline ve hem de Mali Müşavirine ve onun ekibine teşekkür etti.

Verginin doğru ve zamanında ödenmesinin önemine değinen Göztepe Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Sakarya Ünlü sunucuya hassasiyetleri ve kamusal alana olan ilgi ve destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Devletin vatandaşına uzanan elinin yanında olup o ele güç vermenin erdeminden bahseden Ünlü sunucu nazik davetleri için Mustafa Sakarya ve ekibine ayrı ayrı teşekkür etti.


Ünlü sunucuyla geçmişten bu güne hazırlamış olduğu programlar hakkında edilen sohbet oldukça renkli geçti. Vergi Dairesinin hemen hemen tüm personelinin fotoğraf çekme taleplerini kırmayan ünlü sunucu, bunca yoğunluğa rağmen yüksek enerjisi ve neşeli tavırlarıyla dikkat çekti. 

Sohbet ortamında çaylar ve ikramlarla geçen görüşmeye Göztepe Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Sakarya ile birlikte Müdür Yardımcıları Serap Özbucak, Şenay Öztürk, Arif Aksungur ve Serbest Meslek Servis Şefi Perihan Koyuncu ev sahipliği yaptılar. 

REKLAM ALANI
7- Uyumsoft Yetkilisi Esin Çatıkkaş, Uyumsoft Olarak Vermiş Oldukları Hizmetler Hakkında Bilgi Vermek İçin Kürsüye Davet Edildi.
REKLAM ALANI
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN, Sosyal Güvenlik Kurumu “2022 Yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Faaliyetleri” . . .
Okurlara yararlı olabileceği inancı ile her ay, bir önceki ayın önemli ve pek çok mükellefi ilgilendirebilecek özelgelerinin özetlerini yayınlama . . .
04.01.1961 tarih ve 213 sayılı VUK’un 359’uncu maddesinde vergisel işlemler yönünden kaçakçılık suçları hüküm altına alınmıştır. Buna göre . .
Vergi hatalarının düzeltilmesiyle ilgili Ağustos ve Eylül aylarında altı makale yazdım. Birinci makalede genel olarak mevzuatı özetleyip bir . . .
2022 yılı sona yaklaşırken işletmelerimiz ve kurumlarımızın alacaklarının tahsil edilebilme risk derecesini değerlendirmeleri, gerçek
Bazı yasal düzenlemelerin uygulamasına baktıkça, insanlarımız bunlardan yararlansın diye mi yoksa yararlanmasın diye mi çıkarıldığını . . .
9 Kasım 2022 tarih ve 32008 sayılı Resmi Gazete’de “7420 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde . . .
TÜRMOB bilindiği gibi ülkedeki mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin üye oldukları bir birliğin adı
Ücretli çalışanlar için vergi diliminde tarife tartışmalarına son vermek için, ücretlilere farklı, diğer 6 gelir unsurlarına ise ayrı beyanname . . .
2022 yılı için % 122,93 (yüz yirmi iki virgül doksan üç) olarak tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere Türmob seçimleri 7 yönetim çağdaş, 2 yönetim meslekte birlik üyesi ile sonuçlanmıştı.
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun... İktisadi Dayanışma Haber Ajansı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim ayı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. Ekim ayında bütçe gelirleri, geçen yılın aynı . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Yeniden Değerleme ve Vergi . . . .
Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 48’inci maddesi uyarınca “Bu kanuna göre vergisi ödenmeden veya eksik ödenerek yurda sokulan . . . .