Bu Oyuna Düşmeyeceğiz . . . . . . .
31 Mayıs 2023 Çarşamba
Dünyamızı yok etmeye çalışan, Neslimizi yok etmeye çalışan, Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan, Çevremizi bizlerden çalan, . . . .
 Bu Oyuna Düşmeyeceğiz . . . . . . .
 Bu Oyuna Düşmeyeceğiz . . . . . . . 

          Dünyamızı yok etmeye çalışan, 
          Neslimizi yok etmeye çalışan,
          Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan,
          Çevremizi bizlerden çalan,
          Kişisel ve toplum sağlığının en önemli unsuru olan TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİNİN kullanımıdır.
          Bu kullanım ki; geleceğimizi, neslimizi tehlikeye sokmaktadır.

Bizlerin –Çocuklarımızın- torunlarımızın ve bütün canlıların yaşam kaynaklarını yok etmektedir.
Ne yazık ki Dünyamızı yok etmektedir.

TÜTÜN KULLANICILARI;

GELECEĞİMİZİN-NESLİMİZİN-ÇEVREMİZİN-DÜNYAMIZI YOK ETMEYE HAKKINIZIN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM..

GENÇLER;

Etrafınızda gördüğünüz BAĞIMLI hastalığına kapılmış olan ve geleceğinizi çalan büyüklerinizi ve arkadaşlarınızı uyarınız ki, sizin YAŞAM KAYNAKLARINI çalmasınlar.

TÜTÜN  SEKTÖRÜ  tarafında  yeni  yalanlar ve oyunlar ile piyasaya sürülen  ve sislerinde BAĞIMLI HASTALIĞINA YAKALANMASINI  sağlayan çeşitli e-sigara  ve NİKOTİN  yok diyerek kalp-akciğer hastalıklarına neden olan kimyasal bulunduran malzemelere  ilgi göstermeyiniz..

TÜTÜN SEKTÖRÜNÜN OYUNUNA DÜŞMEYİNİZ……….

Sizlerin geleceğiniz;

ANAYASAL GÜVENCENİZ OLARAK; TEMİZ HAVA, TEMİZ SU, TEMİZ YİYECEĞE ihtiyacınız var…
İklim krizleri , kimyasal yaşantılar, düşüncesizce tüketin tütün ürünleri  sizin HAVANIZI-SUYUNUZU-YİYECEKLERİ  zehirlemektedir…
.
BUNLARA İZİN VERMEYİNİZ…….

Tütün sektörünün bilimsel olmayan söylemlerine inanmayınız…

Geleceğinizi koruyunuz……

TEMİZ;

HAVA-TOPRAK-SU-YİYECEK  VE  ÇEVREYE SAHİP ÇIKINIZ…..

ÇIKMAYANLARI UYARINIZ……

KAYNAKLARIMIZ VE İMKÂNLARIMIZI;

TEMİZ HAVA-SU-ÇEVRE YARATMAK İÇİN  KULLANALIM…..

DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜNDE TEMİZ BİR ÇEVRE, SAĞLIKLI ÖMÜR, SAĞLIKLI NESİLLER DİLİYORUM

GÜRSEL YURTBAHAR
T. SİGARAYLA SAVAŞ DER. ANT. TEM.
REKLAM ALANI
9- Avrupa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Aslı Gültekin "VERGİ KANUNLARINDA YAPILAN DÜZENLEMELER " Konusunda Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Soru-Cevap Bölümüne Geçildi. (SON)
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Geçen hafta yapılan açıklama ve raporlardan anladığımız kadarıyla, Ek MTV’nin %80’i ödenmemiş. Bir önceki yazımda belirttiğim gibi
Fazla ve yersiz olarak ödenen vergilerin iadesinde faiz uygulamasıyla ilgili ilk özel düzenleme 1998 yılında 4369 sayılı Kanun’la yapıldı.
Son 1 aydır kamuoyuna yansıyan haberlerde; Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın vergi müfettişleri ve vergi dairesi personeli aracılığıyla “tahsilatı hızlandırma çalışmaları” yaptığını duyuyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, adres değişikliği yapan vatandaşların 31 Mart 2024’te . . . . . . .
Merkez Bankası'nın politika faizinde 500 baz puanlık artış kararı sonrasında kredi kartı, KMH ve ticari kredi faiz tavanları da arttı. Referans . . . .
Merkez Bankası (TCMB) bugünkü toplantısında politika faizini 500 baz puan artışla yüzde 30'a yükseltti.
31/12/2022 itibariyle kanuni koşulları oluştuğu halde uygulanmayan (ertelene) enflasyon muhasebesi (düzeltmesi) mevcut mevzuatta göre . . . .
Bizler “Mersin 100. Yıl Kutlama Meclisi” olarak; Atatürk, Cumhuriyet ve Mersin ortak paydasında, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir . . . . .
2023 yılı, vergi düzenlemelerinin Anayasa’ya aykırılığı iddiaları açısından yoğun geçiyor. Deprem nedeniyle ihdas edilen ek vergi ve ek . . . . . . .
İflas Kanunu’na ilişkin üç iptal kararında da hep, iptal kararının yaratacağı kamu yararını ihlal edecek nitelikteki hukuksal boşluğun yasa . . . .
Yüksek kira ve ev fiyatlarına çözüm arayışları devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten kritik bir açıklama geldi. . . . .
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul ve liselerde ilk kez uygulanacak ortak sınav tarihlerini açıkladı.
Mersin Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN odamızı ziyaret etti. Valimize Akdeniz Kaymakamı Zeyit ŞENER eşlik etti.
İHH İnsani Yardım Vakfı ile BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, 6 Şubat tarihinde meydana . . . . .
Son aylarda vergi kamuoyunun gündemini oluşturan birkaç dava var: Ek vergi, ek MTV ve finansman gider kısıtlaması (FGK). Bu davalar . . . .
22. Anadolu Odaları Eğitim Semineri - (04 - 07 Ekim 2023)
Avukatlık mesleğinin amacı, hukuki ilişkilerin düzenlenmesini, her türlü hukuki sorun ve anlaşmazlıkların adalet ve hakkaniyete uygun . . . . .