İKTİSADİ TV
11- (21.06.2018) - (00014) - İstanbul YMM Odası “7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” Konusunda Bir Toplantı Düzenledi.
10- İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Tahsilat Grup Müdürü Rıza Bilgiç ve YMM Hüseyin Fevzi Saltık Gelen Sorulara Yanıt Verdikten sonra YMM Hüsnü Erdoğmuş Kürsüye Gelerek Görüşlerini Dile Getirdi.
9- İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Tahsilat Grup Müdürü Rıza Bilgiç Gelen Sorulara Yanıt Verdi.
8- Bu Bölümde YMM Bahri Olgun Kürsüye Davet Edilerek Fikirlerini Paylaştıktan Sonra, YMM Nazım Anıl ve İYMMO Başkanı Vehbi Karabıyık Görüşlerini Dile Getirdi.
7- Bu Bölümde YMM Bahri Olgun Kürsüye Davet Edilerek Fikirlerini Paylaştıktan Sonra, YMM İbrahim Aktan Söz Alarak Görüşlerini Dile Getirdi.
6- Yeminli Mali Müşavir Hüseyin Fevzi Saltık Bilgilendirme Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Divan Başkanı Bayram Turan Çiftçi Kısa Bir Ara Verdikten Sonra Toplantıya Devam Ettiler.
5- Divan Başkanı Bayram Turan Çiftçi, Bilgilendirme Sunumlarını Yapması İçin Sözü; Yeminli Mali Müşavir Hüseyin Fevzi Saltık'a Verdi.
4- İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Tahsilat Grup Müdürü Rıza Bilgiç Bilgilendirme Sunumlarına Devam Etti.
3- İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Tahsilat Grup Müdürü Rıza Bilgiç Bilgilendirme Sunumlarına Devam Etti.
2- İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Tahsilat Grup Müdürü Rıza Bilgiç Bilgilendirme Sunumlarına Devam Etti.
1- İYMMO Yönetim Kurulu Adına Sabri Tümer Açılış Konuşmasını Yaptıktan Sonra, Oturumu Yönetmek Üzere Divan Başkanı Bayram Turan Çiftçi, Bilgilendirme Sunumlarını Yapması İçin ilk Sözü; İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Tahsilat Grup Müdürü Rıza Bilgiç'e Verdi.
8- SMMM - Bağımsız Denetçi Burhan Eray "7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun Uygulaması" Hakkında Sunumların Devamı yazılı Metin Halinde Bilginize Sunulmuştur.
7- SMMM - Bağımsız Denetçi Burhan Eray "7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun Uygulaması" Hakkında Sunumlarına Devam Etti.
6- SMMM - Bağımsız Denetçi Burhan Eray "7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun Uygulaması" Hakkında Sunumlarına Devam Etti.
5- SMMM - Bağımsız Denetçi Burhan Eray "7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun Uygulaması" Hakkında Sunumlarına Devam Etti.
4- SMMM - Bağımsız Denetçi Burhan Eray "7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun Uygulaması" Hakkında Sunumlarına Devam Etti.
3- Şube Başkanı Mehmet Altınordu, "7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun Uygulaması" Hakkında Sunularını Yapması İçin SMMM - Bağımsız Denetçi Burhan Eray'ı Kürsüye Davet Etti.
Sunumları Yapan Emine Öztürk, Divanda Yerlerini Almalarını İçin Şube Başkanı Mehmet Altınordu ve BMMG Fatih İlçe Temsilcisi Mustafa Taşpolat' Davet Ettikten Sonra Selamlama Konuşmalarının ardınan Profile Yazar Kasa Yetkililerinden Ali Bey ve Yusuf Bey'i Kısa Bir Tanıtım Konuşması Yapmaları İçin Kürsüye Davet Etti.
3- BMMG Bakırköy İlçe Temsilcisi Murat Çelik, Bilgi Bankası Konusunda Bilgi Vermesi İçin Polat Kasapoğlu' nu Ardından Konuşmalarını Yapması İçin SMMM Ali Haydar Bakır' ı Kürsüye Davet Etti.
2- BMMG Bakırköy İlçe Temsilcisi Murat Çelik, Konukları Selamlaması İçin TÜRMOB Y.K.Üyesi Ertuğrul Erdem' i Kürsüye Davet Etti.
1- BMMG Bakırköy İlçe Temsilcisi Murat Çelik Konukları Selamladıktan Sonra, Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti
3- Sayın Türker Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra, Sunumları yapan Vardar Konuşmalarını Yapması İçin Öncüler Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan'ı Kürsüye Davet Etti.
2- Sunumları Yapan SMMM Muzaffer Vardar, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti.
1- Sunumları SMMM Muzaffer Vardar Yaparken Konukları Teker Teker Selamladıktan Sonra; Konuşmalarını Yapması İçin Şube Başkanı Engin Aytaç'ı Kürsüye Davet Etti.
5- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık, İftar Duasını Okuması İçin SMMM Cemal Karakaya' yı Mikrofona Davet Etti. (SON)
4- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık; Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan' ı Mikrofona Davet Etti.
3- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık; Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmalarını Yapması İçin BMMG İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Mikrofona Davet Etti.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
Kamuoyunda 'Hurda araç teşviki' olarak bilinen 16 ve daha büyük yaştaki bazı araçların ihraç edilmesi ya da hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak yeni araç alımında
Gelir vergisi mükelleflerinden basit usulde vergilendirilenler hariç olmak üzere ticari kazanç sahipleri ile serbest meslek kazancı sahipleri ve kurumlar vergisi mükellefleri,
Yatırımların teşvikine ve yatırım ortamının iyileştirilmesine ilişkin çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Hem mevzuatta önemli düzenlemeler, hem de uygulamada önemli iyileştirmeler yapılıyor.
5604 sayılı Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanun hükümlerine göre meslek mensuplarına ve yükümlülere kolaylıklar getiren “Mali Tatil”
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (BSMMMO) Ramazan Bayramı’nın ikinci günü Kültürpark’taki Dörtler Restaurant’ta gerçekleştirdiği geleneksel bayramlaşma töreni,
Uzunca sayılacak bir süredir futbol maçlarını baştan sona izlemiyorum. Tesadüfen denk gelirse maç özetlerine şöyle bir bakıyorum.
4857 sayılı İş Kanununun 53 üncü maddesi uyarınca, işverenlerce işçilere verilecek yıllık ücretli izinler kanun ve yönetmelikle belirlenir.İşyerinde işe başladığı günden itibaren,
Yeminli mali müşavirler (YMM), meslek kanunundan gelen zorunluluk nedeniyle mükelleflerin (gerçek ve tüzel kişilerin) mali tablolarını ve beyannamelerini ilgili mevzuat hükümleri,
Ticari kazanç sahipleri (basit usulde vergilendirilenler hariç), serbest meslek erbabı ve kurumlar vergisi mükellefleri için yılda dört defa söz konusu olan mükellefiyetlerden birisi de,
Dolayısıyla eğer riskin devam etmesini sonlandırma imkanı çıkmışşa bunu değerlendirmek gerekir.
7143 sayılı Yasa'ya göre 18.05.2018 tarihi itibariyle gümrük idarelerince takip edilen gümrük alacaklarını kesinleşmiş alacak, kesinleşmemiş alacak,
Ülkemizdeki şirketlerin büyük bir kısmı aile şirketi olarak limited şirket statüsünde kurulmaktadır. Limited şirket ortaklarının sorumluluğunun genişliği,
Önümüzdeki 15.06.2018 Cuma günü, dini bayramlardan biri olan Ramazan Bayramının 1. gününü ülke olarak hep birlikte idrak edeceğiz.
7143 sayılı Kanun 18 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Anılan Yasa ile ilgili 1 Nolu Tebliğ'de 26 Mayıs 2018 tarihli ....
Tarh işlemi kısaca, idareyi alacaklı statüsüne kavuşturan ve idarenin alacağını miktar itibariyle tespit eden bir icrai idari işlemdir.
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nın son bulması ve Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Ramazan Bayramınızı Kutlar,Şeker Tadında Sağlık ve Huzur Dolu Nice Bayramla Dileriz.
İstanbul Meslekte Birlik geleneksel iftar programını İBB Zeytinburnu Çırpıcı Tesislerinde yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.