İKTİSADİ TV
7- (14.03.2018) - (00602) - MMMBD Fatih Şubesi ve BMMG "Büyük ve Orta Boy İşletmeleri İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS)" Konulu Seminer Düzenledi.
7- Yeditepe ve Işık Üniversitesi Öğr. Görevlisi Dr. Engin Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeleri İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS)" Konulu Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Kapanış Konuşmasını Altınordu Yaparak, Kameralarımıza Topluca Resim Verdiler.
6-Yeditepe ve Işık Üniversitesi Öğr. Görevlisi Dr. Engin Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeleri İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS)" Konulu Sunumlarına Devam Ederken Gelen Sorulara da Yanıt Verdi.
5- Yeditepe ve Işık Üniversitesi Öğr. Görevlisi Dr. Engin Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeleri İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS)" Konulu Sunumlarına Devam Etti.
4- Yeditepe ve Işık Üniversitesi Öğr. Görevlisi Dr. Engin Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeleri İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS)" Konulu Sunumlarına Devam Etti.
3- Yeditepe ve Işık Üniversitesi Öğr. Görevlisi Dr. Engin Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeleri İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS)" Konulu Sunumlarına Devam Etti.
2- Altınordu, Sözü BMMG Fatih İlçe Temsilcisi Mustafa Taşpolat'a Verdikten Sonra Sunumlarını Yapması için Yeditepe ve Işık Üniversitesi Öğr. Görevlisi Dr. Engin Ergüden'i Kürsüye Davet Etti.
1- Açılış Konuşmalarını Şube Başkanı Mehmet Altınordu Yaparken, Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti.
4- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer, İstanbul Meslekte Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Yüksel Kahveci ile Mini Söyleşide Mesleği ve Mesleki Sorunları Masaya Yatırdılar.(SON)
3- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer, İstanbul Meslekte Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Yüksel Kahveci ile Mini Söyleşide Mesleği ve Mesleki Sorunları Masaya Yatırdılar.
2- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer, İstanbul Meslekte Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Yüksel Kahveci ile Mini Söyleşide Mesleği ve Mesleki Sorunları Masaya Yatırdılar.
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer, İstanbul Meslekte Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Yüksel Kahveci ile Mini Söyleşide Mesleği ve Mesleki Sorunları Masaya Yatırdılar.
6- Mali Müşavir & Bağımsız Denetçi Burhan Eray Güncel Mevzuat Konusunda Bilgilendirme Sunumlarını Tamamladıktan Sonra İlçe Temsilcisi İlknur Önem'in Katılımcılara Teşekkür Etmesiyle Seminere Son Verdiler.
3- BMMG Esenler İlçe Temsilcisi İlknur Önem, Mali Müşavir & Bağımsız Denetçi Burhan Eray ' ı Güncel Mevzuat Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.
7- Arkeolog, Yazar, Semra Atosoy Sunumlarını Tamamladıktan Sonra, Avrupa Strateji Grubu Başkanı Ebru Musullulu Gerçek, Konukları Teşekkür Plaketlerini Almaları İçin Sahneye Davet Etti (SON)
5- İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğr. Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ülker Yükselbaba Sunumlarını Tamamlayarak, Sözlerini Noktaladı.
3- Avrupa Strateji Grubu Başkanı Ebru Musullulu Gerçek,Konuşmalarını Yapması İçin, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğr.Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ülker Yükselbaba' ya Söz Verdi.
2- Avrupa Strateji Grubu Başkanı Ebru Musullulu Gerçek,Konuşmalarını Yapması İçin Sosyal Etkinlik Kurulu Üyesi Hülya Dandin'i Kürsüye Davet Etti.
1- Açılış Konuşmalarını ; Avrupa Strateji Grubu Başkanı Ebru Musullulu Gerçek, BMMG Sekreteri Kadriye Topçu ve BMMG Esenler İlçe Temsilcisi İlknur Önem'le Yaptı.
13- Sosyolog Mine Adıgüzel Sunumlarını Tamamlayarak İktisadi Dayanışma Kameralarına Bolca Poz Verdiler. (SON)
Sunumları Yapan Ülkü Paker Polat, Konuşmalarını Yapması İçin Sosyolog Mine Adıgüzel'i Kürsüye Davet Etti.
9- Sunumları Yapan Ülkü Paker Polat, Konuşmalarını Yapması İçin Medikal Estetik Hekim Funda Demir İm' i Kürsüye Davet Etti.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
Mart/2018 ayının 23’ünde Muhtasar Beyannamenin, Sigorta aylık prim ve hizmet belgelerinin, 26'sında . . . .
Vergi Denetim Kurulu 2017 yılı Faaliyet Raporu yayımlandı. Bu raporda yer alan verilerden hareketle; vergi oranının yükselmesi durumunda,
15.03.2018 tarih ve 7101 sayılı 7101 Sayılı Kanun – İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile iflas ertelemesi düzeni yerine konkordato düzeni getirilmiştir.
2017 yılında elde edilen gelirlere ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamesinin verilmesi süresi 26 Mart Pazartesi akşamı doluyor.
2017 Yılına ait Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi 1-26 Mart 2018 tarihleri arasında verilecektir.
Sağlık güvencesi olmayanların da sağlık güvencesine kavuşturulması için getirilen genel sağlık sigortasında primlerin devlet tarafından mı,
17.03.2018 tarihinde “Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği”nin İzmir Sanat Merkezinde Gerçekleşen " İnşaat Muhasebesi" seminerine ilgi büyüktü.
Meclis; konutunda ürettiği elektriği satanlara vergi muafiyeti, elektrikli araçlara teşvik, amatör spor kulüplerinin desteklenmesi ve hurda araç sahiplerine yeni araç alımında
Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi
Gelir Vergisi Kanunu'nun 21'inci maddesiyle, binaların mesken olarak kiraya verilmesinden bir takvim yılında elde edilen hasılatın belli bir kısmı gelir vergisinden istisna edilmiş
Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen Katma Değer Vergisi (KDV) Kanunu’nu gözden geçirme çalışmaları tamamlandı ve devreden KDV'nin iadesi de dâhil olmak üzere . . .
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Sıfır vergi geliyor. Sadece işçinin maaşını vereceksiniz. Bu teşvikler üç yıl sürecek. Bu teşviklerden yararlanın." dedi.
Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicili Müdürlüklerinde İmzalanması Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ
15.03.2018 Tarihinden İtibaren Yeni Kurulacak Anonim Şirket, Limited Şirket Ve Kooperatiflerin Defterleri Ticaret Siciline Tasdik Ettirilecektir.
Bilindiği üzere, denetim kuruluşları ve denetçilerin uymak zorunda oldukları rotasyon hükümleri Bağımsız Denetim Yönetmeliğinin . . . .
Katma Değer Vergisi Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair ve Şirket Kuruluşlarında Değişiklikler Konulu Eğitim Semineri Verdi.