İKTİSADİ TV
1- (13.10.2018) - (00118) - BMMG Güngören İlçe Temsilciliği; TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker' in Mesleğin Geleceğine İlişkin Olarak Katılığı Kahvaltılı Etkinlikte "Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması Tehditler ve Fırsatlar"Konusunu İşledi.
1- BMM Grubu Güngören İlçe Temsilcisi Turulhan Çalçap, Konukları Selamladıktan Sonra Açılış Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti.
15- ll. BÖLÜM : İYMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nadi Abbasoğlu, “Mevzuattaki son gelişmeler- İhracat Bedelleri - Döviz Alım Belgesi " Hakkında Detaylı Bilgi Vermesi İçin Yeminli Mali Müşavir Talha Apak'a Söz Verdi. Ve Apak Sunumlarına Devam Etti.
14- ll. BÖLÜM : İYMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nadi Abbasoğlu, “Mevzuattaki son gelişmeler- İhracat Bedelleri - Döviz Alım Belgesi " Hakkında Detaylı Bilgi Vermesi İçin Yeminli Mali Müşavir Talha Apak'a Söz Verdi.
13- ll. BÖLÜM : İYMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nadi Abbasoğlu, "Kar Payı Avans Dağımı" Hakkında Detaylı Bilgi Vermesi İçin Yeminli Mali Müşavir Erdal Çalıkoğlu'na Söz Vermesi Üzerine Çalıkoğlu Sunumlarına Devam Etti.
12- ll. BÖLÜM : İYMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nadi Abbasoğlu, "Kar Payı Avans Dağımı" Hakkında Detaylı Bilgi Vermesi İçin Yeminli Mali Müşavir Erdal Çalıkoğlu'na Söz Verdi.
11- ll. BÖLÜM : İYMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nadi Abbasoğlu, Konuşmalarını Yapması Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çetin'i Kürsüye Davet Etti.
10- ll. BÖLÜM : İYMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Nadi Abbasoğlu, Konuşmalarını Yapması İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayraktar'ı Kürsüye Davet Etti.
9- İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık ve Ayın Konuğu; Yeminli Mali Müşavir İstanbul Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ Konuşmalarına Devam Ederken, Gelen Sorulara Yanıt Verdi.
6- İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık ve Ayın Konuğu; Yeminli Mali Müşavir İstanbul Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ Konuşmalarına Devam Ederken, Gelen Sorulara Yanıt Verdi.
8- İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık ve Ayın Konuğu; Yeminli Mali Müşavir İstanbul Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ Konuşmalarına Devam Ederken, Gelen Sorulara Yanıt Verdi.
7- İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık ve Ayın Konuğu; Yeminli Mali Müşavir İstanbul Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ Konuşmalarına Devam Ederken, Gelen Sorulara Yanıt Verdi.
5- İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık ve Ayın Konuğu; Yeminli Mali Müşavir İstanbul Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ Konuşmalarına Devam Etti.
4- İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık ve Ayın Konuğu; Yeminli Mali Müşavir İstanbul Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ Konuşmalarına Devam Etti.
3- İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık, Ayın Konuğu; Yeminli Mali Müşavir İstanbul Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ' e Söz Verdi.
2- İstanbul YMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık, Ayın Konuğu; Yeminli Mali Müşavir İstanbul Milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Vedat DEMİRÖZ'le Divan da Yerini Aldılar.
13- TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr .Masum Türker Bilgilendirme Sunumlarını Tamamladıktan Sonra, TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer Dr. Nedim Türkmen'e Plaketini Vermesi İçin Dr. Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti.
10- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr .Masum Türker'e Söz Verdi.
9- SORULAR ve CEVAPLAR BÖLÜMÜ : Öğretim Üyesi ve Sözcü Gazetesi Yazarı Dr. YMM Nedim Türkmen Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Yanıt Verdi .
8- SORULAR ve CEVAPLAR BÖLÜMÜ : Öğretim Üyesi ve Sözcü Gazetesi Yazarı Dr. YMM Nedim Türkmen Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Yanıt Verdi . (Talha Apak' tan Gelen Soruya Yanıt Verdi)
7-SORULAR ve CEVAPLAR BÖLÜMÜ : Öğretim Üyesi ve Sözcü Gazetesi Yazarı Dr. YMM Nedim Türkmen Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Yanıt Verdi . (Bursa YMMO Başkanı Kemal Tığoğulları, Mustafa Sezen, Hikmet Kabuk ve Hüsnü Erdoğmuş' tan' Gelen Sorulara Yanıt Verdi)
6- SORULAR ve CEVAPLAR BÖLÜMÜ : Öğretim Üyesi ve Sözcü Gazetesi Yazarı Dr. YMM Nedim Türkmen Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Yanıt Verdi . (Bursa YMMO Başkanı Kemal Tığoğulları ve Mustafa Sezen'den Gelen Sorulara Yanıt Verdi)
5- SORULAR ve CEVAPLAR BÖLÜMÜ : Öğretim Üyesi ve Sözcü Gazetesi Yazarı Dr. YMM Nedim Türkmen Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Yanıt Verdi . (YMM H.Şükrü Perek - YMM Bahri Olgun - Ahmet Tokcan' dan Gelene Sorular)
2- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer Sunumlarını Yapması İçin Öğretim Üyesi ve Sözcü Gazetesi Yazarı Dr. YMM Nedim Türkmen'i Kürsüye Davet Etti.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
İşletme sermayesi, bir işletmenin gelir elde edinceye kadar geçecek sürede yapacağı harcalar olarak tanımlanabilir.
12.9.2018 tarihli ve 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı (Karar), 32 Sayılı Karar’da yaptığı bir değişiklikle bazı hallerde alım-satım, kira, eser, iş ve hizmet ..
İflas erteleme müessesesi yerine revize edilen konkordato yeniden uygulamaya konuldu. Düzenleme, alacaklılarla ticari durumu sarsılmış borçlunun müzakere etmesine ve varılan anlaşmanın mahkemece tasdikine dayanıyor...
10.10.2018 tarihli ve 30561 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 21 Seri No.lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğde;
Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “Başvuru yapmak isteyen 5 yıl mesleki kıdem kazanmış meslek mensupları
Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından hakkında yasal takip işlemi başlatılmamış, hakkında iflas kararı bulunmayan kredileri 30 Haziran 2018 tarihinden
BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Celal Özgüroğlu' nun Yapmış Olduğu Söyleşiyi Noktasına Virgülüne Dokunmadan Aynen Yayınlıyoruz.
Sözleşmeleri TL'ye çevirme esaslarına yönelik tebliğ Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Artık kira, satış, danışmanlık vb sözleşmeler TL ile yapılacak.
31 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Yetkilendirme Tebliğ’i ile 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yapılacak Yatırım Teşvik Belgesi başvuruları ve ilişkili işlemler elektronik ortama taşındı.
Dünkü yazımızda dövizle işlem yasağına ilişkin tebliğin biran önce Hazine ve Maliye Bakanlığınca çıkartılması gerektiğini ele almıştım. Bakanlık çağrımıza kulak verdi ve taslağı açıkladı.
Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun (MYK) çalışma hayatından en önemli faaliyetlerinden olanı Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluğudur. Tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında olup bakanlıkça yayımlanacak
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Meslek Mensuplarına Yönelik E- Uygulamalarda Son Durum Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.
İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz, döviz kurlarındaki ve faiz oranlarındaki artışın tsunami etkisi yarattığı özel sektörde . . . .
20 milyon kişi ya kiralık evlerde yaşıyor ya da iş yeri için mülk sahibine kira ödüyor. Her yıl yenilenen kiranın ne kadar artacağı ise hep kafaları karıştırıyor. İşte detaylar...
20 Eylül tarihli DÜNYA Gazetesi'nde yayımlanan “Sermaye Şirketlerinde Borca Batıklık Durumu Ve Yeni Düzenlemeler” başlıklı yazımızda açıklandığı üzere;
XX. Türkiye Muhasebe Kongresi. XX. Türkiye Muhasebe Kongresi. XX. Türkiye Muhasebe Kongresi. XX. Türkiye Muhasebe Kongresi.
11/5/2018 tarihli ve 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ...
Özellikle son birkaç yıldır ülkemizde şirketler, araç satın almak yerine uzun vadeli filo kiralamaya yönelmiştir. Resmi istatistikler bir yana sadece trafikte plaka altlıklarına