İKTİSADİ TV
31- (3-5 Ağustos 2018) - (000014-20-21) - Türkiye Mali Müşavirler Platformu (TMMP) Düzenlemiş Olduğu Yahya Söyleme Çalıştayı nın 6.cısı Giresun Ticaret Odası Toplantı Salonunda Gerçekleşti.
31- Eleştirmen, Yazar B. Sadık Albayrak Söz İsteyerek Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra, Bursa'dan SMMM Selma Çalışır Giresun Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir'e Soru Yönelttikten Sonra Kapanış Konuşmasını TMMP Bşk. İbrahim Akel Yaptı.(SON)
30- Türkan Hocaoğlu, Tekrar Söz İsteyen SMMM İbrahim Balcı'yı Konuşmalarını Yapması İçin Kürşüye Davet Ettikten Sonra, İzmir Bölgesinden SMMM Erol Şumlu Yerinden Bazı Konular Hakkında Bilgi Verdi.
28- Türkan Hocaoğlu Konuşmalarını Yapması İçin Trabzon'dan SMMM Hasan Kahraman'ı Kürsüye Davet Ettikten Sonra, Hasan Kamil Velioğlu Söz Alarak Kürsüye Geldi.
15- Sinan Dalman "Mesleki Geleceğimize Niçin ve Nasıl Sahip Çıkmalıyız Konulu III. Oturumu Yönetmek Üzere Zehra Demir ve Türkan Hocaoğlu' nu Kürsüye Davet Ettikten Sonra Bursa' dan SMMM Ali Erdoğan'ı Konuşmalarını Yapması İçin Kürsüye Davet Ettiler.
14- "Eğitimle Gelen Farkındalık ve Örgütsel Etkileri" Konusunda Konuşmalarını TMMP Başkanı İbrahim Akel Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra Etkinliğe Öğle Yemeğinden Sonra Devam Etmek İçin Ara Verildi.
13- Oturum Başkanı Sinan Dalman; "Eğitimle Gelen Farkındalık ve Örgütsel Etkileri" Konusunda Konuşmalarına TMMP Başkanı İbrahim Akel'e Verdi.
12- "Eğitimle Gelen Farkındalık ve Örgütsel Etkileri" Konusunda Konuşmalarını Tamamlayan SMMM- Yazar- Dursun Ali Yaz Konuklardan Gelen Sorulara Yanıt Vermeye Devam Etti.
11- "Eğitimle Gelen Farkındalık ve Örgütsel Etkileri" Konusunda Konuşmalarını Tamamlayan SMMM- Yazar- Dursun Ali Yaz Konuklardan Gelen Sorulara Yanıt Verdi.
10- Oturum Başkanı Sinan Dalman; "Eğitimle Gelen Farkındalık ve Örgütsel Etkileri" Konusunda Konuşmalarıa SMMM- Yazar- Dursun Ali Yaz Devam Etti.
9- Oturum Başkanı Sinan Dalman; "Eğitimle Gelen Farkındalık ve Örgütsel Etkileri" Konusunda Konuşmalarını Yapması İçin Sözü SMMM- Yazar- Dursun Ali Yaz'a Verdi
8- ll Oturumda; Oturum Başkanı Sinan Dalman "Eğitimle Gelen Farkındalık ve Örgütsel Etkileri" Konusunu İşlemek Üzere SMMM- Yazar- Dursun Ali Yaz'ı ve TMM Platformu Başkanı İbrahim Akel' i Kürsüye Davet Etti.
7-Oturum Başkanı Kemal Sağım Kısa Bir Konuşma Yaptıktan Sonra Konuşmalarını Yapması için SMMM Yazar Gencer Baykul'a Söz Verdi.
6- Konuk Konuşmacı Eleştirmen, Yazar B. Sadık Albayrak Konuşmalarını Bu Sevinci Tattırdığınız için Teşekkür Ederim Diyerek Noktaladı.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
6/8/2016 tarihli ve 29793 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanalı Perakende Ticarette Uygulanacak îlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin....
Yargıtay, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı. Yüksek mahkemeden, yaz aylarının gelmesiyle yıllık izin planları yapanlara kötü haber geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, ABD’nin Türkiye’yi hedef alan yaptırım kararları alması ve ekonomideki dalgalanmalar dolayısıyla yayımladığı mesajında
Ticaret unvanı ve işletme adı, Türk Ticaret Kanunu’nun 39 ve sonraki maddelerinde hüküm altına alınmıştır. Her tacir, ticari işletmesine ilişkin işlemleri, ticaret unvanıyla yapmak ve .....
MASAK, döviz hareketleri ile ilgili yalan haber yayan kişi ve kuruluşlar hakkında inceleme başlattığını duyurdu.
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 14/8/2018 tarihinden itibaren aynı Kararname uyarınca . . . . .
Biz üyelere odalarımız tarafından gönderilen SMS’ler yoluyla Nispi aidat borcumuzu ödememiz talep edilmektedir.
Haciz hangi durumlarda meydana gelir sorusu çok sık gündeme gelir. Haciz kavramı, icra takibi adı verilen sürecin kesinleşmesi ile beraber, borçlu olan kişinin hem taşınmayan...
Herhangi bir gayrimenkul kiralayan kişiler, ev sahibinin olduğu gibi birtakım haklara sahiptiler. Kat mülkiyetinde kiracı hakları yasalar ile güvence altına alınmıştı.
Türkiyede tohum üretim, ihracat ve ithalatı konusunu işlediğim yazım ülkenin her tarafından büyük ses getirdi.
Sağlıklı işleyen bir ekonomide güçlü, başarılı ve mali sürdürülebilirliğe sahip şirketlerin bulunması ne kadar makul ve beklenen bir durumsa finansal olarak . . . .
İlk işe başlama dilekçesinde gösterildiği adreste işe başlama yoklaması yapılıp işe devam eden mükelleflerin çeşitli nedenlerle adreslerini başka mahallere taşıdıkları görülmektedir.
4 aylık SGK’ lı çalışanım askerlikten dolayı işten çıkmam gerekiyor. Herhangi bir ödeme talebinde bulunabilir miyim ? Öncelikle belirtmek gerekir ki askerlik dolayısıyla işçinin iş akdinin feshi durumunda
Sosyal Güvenlik Kurumu, Bağ- Kur'luların 31 Mayıs öncesine ait prim borçlarını sildi, bunlara ilişkin hizmet sürelerini dondurdu
Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak iş dünyasının ileri gelenleri ile gerçekleştirdiği toplantıda içinde bulunduğumuz ekonomik krize önlem olmak üzere neler yapacaklarını anlattı.
Başkanlığımızca hazırlanan Vergi Usul Kanunu Tebliğ Taslağında; elektronik belge ve elektronik defter uygulamalarının yaygınlaştırılması stratejisi çerçevesinde
Başkanlığımızca hazırlanan Vergi Usul Kanunu Tebliğ Taslağında; hali hazırda yürürlükte bulunan ve isteğe bağlı olarak yararlanılan “e-İrsaliye Uygulaması” ile
Başkanlığımızca hazırlanan Vergi Usul Kanunu Tebliğ Taslağında; elektronik belge uygulamalarının yaygınlaştırılması stratejisi çerçevesinde 433 Sıra No.lu