Yabancıların Çalışma İzinleri Konulu Eğitim Semineri Odamızda Yapıldı
31 Ekim 2019 Perşembe
Odamız tarafından düzenlenen “Yabancıların Çalışma İzinleri” konulu eğitim seminerimiz 24 Ekim 2019 Perşembe günü odamız Mustafa Özyürek Toplantı Salonunda yapıldı.
Yabancıların Çalışma İzinleri Konulu Eğitim Semineri Odamızda Yapıldı

Yabancıların Çalışma İzinleri Konulu Eğitim Semineri Odamızda Yapıldı

Odamız tarafından düzenlenen “Yabancıların Çalışma İzinleri” konulu eğitim seminerimiz 24 Ekim 2019 Perşembe günü odamız Mustafa Özyürek Toplantı Salonunda yapıldı.

Seminerin açış konuşmasını yapan Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR; konuşmasının başında özellikle genç meslektaşlarımıza önerilerde bulundu. Yeni çıkan tebliğler ile hemen hemen bütün belgelerin elektronik ortama geçtiğini söyleyen Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR, buna bütün meslektaşlarımızın hem bilgi olarak hem de teknolojik altyapı olarak hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti. Bu tebliğlerle mükelleflerin birçoğunun sorun yaşayacağını dile getirerek, meslektaşlarımızın ana görevinin gelen bilgi ve belgeler doğrultusunda işlem yapmak olduğunu söyledi ve mükelleflerin bu konudaki şikayetlerini ilgili makamlara yapması gerektiğini belirtti.

Seminere katkı sağlayan İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı Ali Haydar TUNÇ ve Tesmer İstanbul Şube Eğitmeni Mücahit YILMAZ’a teşekkür eden Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR, konuşmasını, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlayarak sonlandırdı.

Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR’ın ardından konuşan İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı Ali Haydar TUNÇ ise mesleğimizin soru ve sorunları ile mesleğimizi geleceği hakkında görüşlerini dile getirdi.

Tesmer İstanbul Şube Eğitmeni Mücahit YILMAZ;

  • Yabancıların Çalışma İzinlerine Ait Genel Bilgilendirme,
  • Yabancı Çalışan ve işveren İzinleri,
  • Geçici Koruma Kapsamındaki Yabancılara Ait İzinler,
  • Ev Hizmetlerinde Çalışanlara Ait İzinler,
  • Yurtdışından Çalışma İzni Müracaatları,
  • Yurtiçinden Çalışma İzni Müracaatları,
  • Bakanlık Çalışma İzni Müracaatı Uygulama Sayfaları,
  • Yatırım Yaparak T.C. Vatandaşı Olma Koşulları,

Konularında sunumunu gerçekleştirdi.


1- Prof. Dr. Barış Sipahi - (İşletme Sermayesi Yönetimi)
Şirketler niçin holding çatısı altında toplanırlar? Soruyu bir başka şekilde de sorabiliriz. Normalde herhangi bir üretimi olmayan,. . .
Hali hazırda kağıt ortamda düzenlenmekte olan “Adisyon” belgesinin, elektronik ortamda e-Belge olarak düzenlenebilmesine, . .
Önceki yazımda şirketlerin mali yapılarının güçlendirilmesi için Kurumlar Vergisi Kanunu’nun (KVK) 5/1.e maddesinde düzenlenen gayrimenkul
İstanbul Sanayi Odası (İSO), her yıl geleneksel olarak yayımladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının 2019 yılına ait olanını önceki gün kamuoyuna açıkladı.
Bundan 4 yıl önce Amerikan Emperyalizminin FETÖ terör örgütü marifetiyle kalkıştığı hain darbe girişimi Türk Ordusu, . . .
Perpa Kooratifi Yönetim Kurulu Başkanı, SMMM Hacı Demir' in Babası Ziya Demir Hakk'a yürümüştür.
Huzur hakkı ödemelerinin sigorta primine tabi olup olmadığı konusunda uygulamada tereddütler yaşanabiliyor. Huzur hakkı ödenecek kişi, a
Özet : 4447 sayılı Kanunun Geçici 24’üncü maddesi kapsamında ücretsiz izin bildirimi yapılacak dönemde, . . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Abdil Erdal, 4 yıl önce gerçekleşen darbe girişiminde
Sermaye Piyasası Kurumu'nun daha önce hakkında suç duyurusunda bulunduğu kişilerin yatırım tavsiyesi vermek . .
Mükellefler dayanağını bilemedikleri ya da göremedikleri vergi ve ceza ihbarnamesine karşı ancak dava açtıktan sonra neden vergi ve cezaya muhatap olduklarının gerekçesini öğrenebileceklerdir.
Ev hizmetlerinde 10 gün ve daha fazla süre ile çalışanların bildirimi “Ev Hizmetlerinde 10 Gün ve Daha Fazla Çalıştırılacaklara İlişkin Bildirge”
Vergi incelemesinde amaç, ödenmesi gereken vergilerin doğruluğunu araştırmak, tespit etmek ve sağlamaktır. Vergi incelemesi;
Mali yapıyı güçlendirmede vergisel bir teşvik: gayrimenkul ve iştirak satış kazancı istisnası Ekonominin içinden geçtiği bu zor günlerde,
7244 sayılı Yeni Koronavirüs (COVID- 19) salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik
4447 Sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun Geçici 23 üncü Maddesindeki ‘’Kısa Çalışma Ödeneği’’ süresi; 01.07.2020 tarihinden itibaren 1 ay uzatıldı.
2007 yılında emekli oldum. Ancak bu tarih itibarıyla çalışmaya devam ediyorum. Tabii ki SGDP ödeniyor.