YMM Sinan Arslan'la Mini Söyleşide Buluştuk
19 Kasım 2018 Pazartesi
Arslan ;" Mozaik" olursa bu dönem İYMMO seçimlerinde bağımsız aday olacağım.
YMM Sinan Arslan
Arslan ; Mozaik olursa bağımsız aday olacağım. 

YMM Sinan Arslan'la Bir Mini Söyleşi Yaptık. 

Sivas İmralı Doğumlu Olan Arslan, Kabataş Ticaret Meslek Lisesi mezunu olup Uludağ Üniversitesinden Mezun Olmuştur.

KGK Bağımsız Denetçi ve Yeminli Mali Müşavir Arslan Serbest Kökenli Olup, İstanbul üniversitesi' nde Bağımsız Denetçi Eğitimi Okudu.

Türk Halk Müziği Tutkunu olan Arslan Birde Kendisinin Çalıp Söylediği Türkülerden Bir Demet Kayıt Yaparak, Eş, Dost ve arkadaşlarına Bilinmeyen Bir Yönünü de göstererek Youtube' da türküleri keyifle dinleniyor. 

Bizleri Kırmayan Arslan' dan Seyyah Olup Şu Alemi Gezerim türküsünü sizler için yapmış olduğumuz söyleşide dinleme imkanı bulacaksınız.

2015 yılı sonunda İstanbul YMM  odası halk müziği korosunu kuran ve 2016 - 2017 yıllarında birer konser yapılmasını sağlayarak gönüllerde taht kuran Arslan İş yaşamında da müşterilerine Farklı ve kaliteli hizmet sunarak, müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutma anlayışıyla Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde analiz ederek ve yararlanabilecekleri hizmetleri sunarak, Müşterilerinin beklentilerinin üzerinde kaliteli hizmet sunabilmek için kendini sürekli yenileme eğitim ve geliştirme çabası içerisinde hizmetlerine devam etmenin mutluluğu içinde olan Arslan' la MİNİ söyleşiden dolayı Kendisine teşekkür ederiz.

Sorularımıza samimi bir şekilde cevap veren Arslan' a 2019 Yılında Türkiye genelinde SMMM ve YMM Odalarının seçimlerinin yapılacağı bir yıl olması nedeniyle; İlk sorumuzu MOZAİK ve MOZAİKLEŞME üzerine yönelttik. 

Sümer ;  Sayın Arslan; 2019 Yılı Seçimlerinde Mozaik ve Mozaikleşme  devam edecek olursa düşünceniz ne olur ?

Arslan; Mevcut oda yönetimleri seçimlerinde, Tek liste ile özellikle Mozaik isimlerle başka grupların oluşumuna izin verilmeyen durumlarda, önemi ve yararı tartışılmayan muhalefet oluşturmayı önleyen yöntemin terk edilmesi, aksi halde mesleğimiz ile meslektaşımıza zarar verdiğini ve vereceğini düşünüyorum. 


Sümer; Sayın Arslan Yapılacak olan 2019 seçimlerinde, Birden Fazla Gurup olmaması halinde sizce ne gibi sonuçlar doğar ve doğurur?

Arslan ; Sayın Sümer, Birden fazla gurup yok ise, bağımsız adaylar ile bu eksikliğin tamamlanabileceğini düşünüyorum. Son tahlilde yönetimleri takip eden muhalefet sayesinde daha iyi yönetim faaliyeti oluşacağı bilinen bir gerçektir.

Sümer ; Sayın Arslan; Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Sanayi ve Ticaret odaları Hakkında Düşünceleriniz Nedir?

Arslan ; Sayın Sümer Başta TÜRMOB olmak üzere odalarımızın kurullarının; mutlaka her türlü hamle ile, meslek mensubunun çalışma koşullarının iyileştirilmesi, ayrıca mesleğimizin ülkemiz çalışma hayatı içindeki önemli yerinin doğru anlaşılmasına dönük doğru algının sağlanması, öncelikle Sanayi ve Ticaret odaları olmak üzere devamlı olarak STK’lar ile iletişim halinde olması ve benzeri hamleler ile MESLEKİ, yerel ve ulusal basında devamlı yer alması gerekliliğinin hayati önemde olduğunu düşünüyorum.

Sümer; Sayın Arslan, Seçimler yaklaşırken Mozaikleşme devam ederse ne yapmayı düşünüyorsunuz ? 

Arslan ; Sayın Sümer Mozaik olursa bağımsız aday olacağımı burada sizin kanalınızla belirtmek isterim.

Sümer; Sayın Arslan bize ayırdığınız zaman nedeniyle yayınımız İktisadi Dayanışma adına teşekkür ederim.

Arslan; Sayın Sümer Ben de teşekkür eder, yayın hayatınızda nice başarı dolu 35. yıllar dilerim.

15- Bu Bölümde ; Soru - Cevap Bölümüne Geçilerek Konuklardan Gelen Sorulara Cevap Verildikten Sonra Toplantı Sona Erdi.
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...
Sigorta prim borçlarında yapılandırmaları bozulanlar, 28 Şubat'a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecek.
Konya SMMM Odası düzenlediği “Ticari Ahlak” Konulu Seminerde meslektaşları bir araya getirdi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Saffet KÖSE’nin katılımı ve sunumlarıyla başarıyla tamamlandı.
Köşemi takip eden okurlarımızın çok yakından bildiği gibi, konkordatoda yapılan son değişiklikler üzerine “Bankacılık lobisi konkordatoyu bitirdi” başlıklı yazım bu köşede 25 Aralık 2018'de yayımlanmıştı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre, yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Özet: Mahkeme, makul güvence veren denetim raporunun Bağımsız denetim teknikleri uygulanarak defter, kayıt ve belgeler üzerinde denetlenme ve değerlendirme yapılarak hazırlanmadığı,
Konut, beyaz eşya, mobilya ve otomotiv sektörlerine yönelik KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatılması ile ilgili Cumhurbaşkanı Kararı yürürlüğe girmişti.
"Muhasebe ve Mali Müşavirlik Mesleğinde Geleceğe Bakış; Sorunlar ve Fırsatlar" Konusunu Masaya Yatırdı.