YMM Sinan Arslan'la Mini Söyleşide Buluştuk
19 Kasım 2018 Pazartesi
Arslan ;" Mozaik" olursa bu dönem İYMMO seçimlerinde bağımsız aday olacağım.
YMM Sinan Arslan
Arslan ; Mozaik olursa bağımsız aday olacağım. 

YMM Sinan Arslan'la Bir Mini Söyleşi Yaptık. 

Sivas İmralı Doğumlu Olan Arslan, Kabataş Ticaret Meslek Lisesi mezunu olup Uludağ Üniversitesinden Mezun Olmuştur.

KGK Bağımsız Denetçi ve Yeminli Mali Müşavir Arslan Serbest Kökenli Olup, İstanbul üniversitesi' nde Bağımsız Denetçi Eğitimi Okudu.

Türk Halk Müziği Tutkunu olan Arslan Birde Kendisinin Çalıp Söylediği Türkülerden Bir Demet Kayıt Yaparak, Eş, Dost ve arkadaşlarına Bilinmeyen Bir Yönünü de göstererek Youtube' da türküleri keyifle dinleniyor. 

Bizleri Kırmayan Arslan' dan Seyyah Olup Şu Alemi Gezerim türküsünü sizler için yapmış olduğumuz söyleşide dinleme imkanı bulacaksınız.

2015 yılı sonunda İstanbul YMM  odası halk müziği korosunu kuran ve 2016 - 2017 yıllarında birer konser yapılmasını sağlayarak gönüllerde taht kuran Arslan İş yaşamında da müşterilerine Farklı ve kaliteli hizmet sunarak, müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutma anlayışıyla Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde analiz ederek ve yararlanabilecekleri hizmetleri sunarak, Müşterilerinin beklentilerinin üzerinde kaliteli hizmet sunabilmek için kendini sürekli yenileme eğitim ve geliştirme çabası içerisinde hizmetlerine devam etmenin mutluluğu içinde olan Arslan' la MİNİ söyleşiden dolayı Kendisine teşekkür ederiz.

Sorularımıza samimi bir şekilde cevap veren Arslan' a 2019 Yılında Türkiye genelinde SMMM ve YMM Odalarının seçimlerinin yapılacağı bir yıl olması nedeniyle; İlk sorumuzu MOZAİK ve MOZAİKLEŞME üzerine yönelttik. 

Sümer ;  Sayın Arslan; 2019 Yılı Seçimlerinde Mozaik ve Mozaikleşme  devam edecek olursa düşünceniz ne olur ?

Arslan; Mevcut oda yönetimleri seçimlerinde, Tek liste ile özellikle Mozaik isimlerle başka grupların oluşumuna izin verilmeyen durumlarda, önemi ve yararı tartışılmayan muhalefet oluşturmayı önleyen yöntemin terk edilmesi, aksi halde mesleğimiz ile meslektaşımıza zarar verdiğini ve vereceğini düşünüyorum. 


Sümer; Sayın Arslan Yapılacak olan 2019 seçimlerinde, Birden Fazla Gurup olmaması halinde sizce ne gibi sonuçlar doğar ve doğurur?

Arslan ; Sayın Sümer, Birden fazla gurup yok ise, bağımsız adaylar ile bu eksikliğin tamamlanabileceğini düşünüyorum. Son tahlilde yönetimleri takip eden muhalefet sayesinde daha iyi yönetim faaliyeti oluşacağı bilinen bir gerçektir.

Sümer ; Sayın Arslan; Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Sanayi ve Ticaret odaları Hakkında Düşünceleriniz Nedir?

Arslan ; Sayın Sümer Başta TÜRMOB olmak üzere odalarımızın kurullarının; mutlaka her türlü hamle ile, meslek mensubunun çalışma koşullarının iyileştirilmesi, ayrıca mesleğimizin ülkemiz çalışma hayatı içindeki önemli yerinin doğru anlaşılmasına dönük doğru algının sağlanması, öncelikle Sanayi ve Ticaret odaları olmak üzere devamlı olarak STK’lar ile iletişim halinde olması ve benzeri hamleler ile MESLEKİ, yerel ve ulusal basında devamlı yer alması gerekliliğinin hayati önemde olduğunu düşünüyorum.

Sümer; Sayın Arslan, Seçimler yaklaşırken Mozaikleşme devam ederse ne yapmayı düşünüyorsunuz ? 

Arslan ; Sayın Sümer Mozaik olursa bağımsız aday olacağımı burada sizin kanalınızla belirtmek isterim.

Sümer; Sayın Arslan bize ayırdığınız zaman nedeniyle yayınımız İktisadi Dayanışma adına teşekkür ederim.

Arslan; Sayın Sümer Ben de teşekkür eder, yayın hayatınızda nice başarı dolu 35. yıllar dilerim.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.
Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Yenikapı’daki...
Piyasalar tarafından merakla beklenen 2018 Kasım ayı enflasyon rakamları belli oldu.
Aylardır birbiri ardına rekor kıran enflasyon, milyonlarca memur ve emekli ile asgari ücretlilere yapılacak zamlar yaklaşınca eksiye geçti.