Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; Ziyaretlerine Devam Ediyor.
16 Ocak 2018 Salı
17.12.2017 tarihinde Yaptığı Grup Meclisi toplantısı ile kurullarını yenileyen Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu
Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; Ziyaretlerine Devam Ediyor.
Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu Değişim Grubunu Ziyaret Etti.

17.12.2017 tarihinde Yaptığı Grup Meclisi toplantısı ile kurullarını yenileyen Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu(Genç Grup) yeni kurullarıyla ziyaretlere başladı. 
 
Değişim Grubu: Merkezine yapılan ziyarette, 

Değişim grubu Başkanı Erkan Yıldırım, 

TURMOB Denetleme Kurulu Üyesi Ali Yenidoğan ve 

İZSMMMO Denetleme Kurulu üyesi Ercan Kılınçcı karşıladı. 

Mesleğin ve meslektaşın sorunlarının konuşulduğu toplantıda Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.


----------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; 

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı SMMM Nazmi Yılmaz' Ziyaret etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı SMMM Nazmi Yılmaz; İzmir İl Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı iyi niyetlerin ifade edilmesinin ardından söz alan Başkan Tolga YAZAR Geçtiğimiz zorlu eğitim süreci ve Sahip olduğumuz güçlü donanım ile memleketin aydın kesiminde olma vasıflarımız dikkate alındığında meslektaşlarımızın Başta TBMM olmak üzere memleketimizin tüm meclislerinde artan sayılarda görmek istediklerini dile getirdi. 

Buradaki kırmızı çizgilerinin bu siyaseti yaparken mesleği ve özellikle meslek örgütünü buna alet edilmemesidir diyen Başkan Tolga Yazar Grup faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu İzmir Meslekte Birlik Grubunu Ziyaret Etti.

İzmir Meslekte Birlik Grubu: Merkezine yapılan ziyarette grubu Başkan Mehmet Ali Demirtaş Ve kurul üyeleri tam kadro karşıladı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Meslekte birlik grubu yetkilileri tüm grupların iletişimin arttırılmasının önemine değindiler. 

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan her iki grup yetkilileri Nispi seçim sisteminden tahsilât sorununa kadar geniş bir yelpazede sorunları ele aldılar ve olası çözüm yöntemlerini tartıştılar. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga Yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.  ----------------------------------------------------------------------------------------------
12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resim Verdiler.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...