Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; Ziyaretlerine Devam Ediyor.
16 Ocak 2018 Salı
17.12.2017 tarihinde Yaptığı Grup Meclisi toplantısı ile kurullarını yenileyen Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu
Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; Ziyaretlerine Devam Ediyor.
Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu Değişim Grubunu Ziyaret Etti.

17.12.2017 tarihinde Yaptığı Grup Meclisi toplantısı ile kurullarını yenileyen Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu(Genç Grup) yeni kurullarıyla ziyaretlere başladı. 
 
Değişim Grubu: Merkezine yapılan ziyarette, 

Değişim grubu Başkanı Erkan Yıldırım, 

TURMOB Denetleme Kurulu Üyesi Ali Yenidoğan ve 

İZSMMMO Denetleme Kurulu üyesi Ercan Kılınçcı karşıladı. 

Mesleğin ve meslektaşın sorunlarının konuşulduğu toplantıda Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.


----------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; 

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı SMMM Nazmi Yılmaz' Ziyaret etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı SMMM Nazmi Yılmaz; İzmir İl Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı iyi niyetlerin ifade edilmesinin ardından söz alan Başkan Tolga YAZAR Geçtiğimiz zorlu eğitim süreci ve Sahip olduğumuz güçlü donanım ile memleketin aydın kesiminde olma vasıflarımız dikkate alındığında meslektaşlarımızın Başta TBMM olmak üzere memleketimizin tüm meclislerinde artan sayılarda görmek istediklerini dile getirdi. 

Buradaki kırmızı çizgilerinin bu siyaseti yaparken mesleği ve özellikle meslek örgütünü buna alet edilmemesidir diyen Başkan Tolga Yazar Grup faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu İzmir Meslekte Birlik Grubunu Ziyaret Etti.

İzmir Meslekte Birlik Grubu: Merkezine yapılan ziyarette grubu Başkan Mehmet Ali Demirtaş Ve kurul üyeleri tam kadro karşıladı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Meslekte birlik grubu yetkilileri tüm grupların iletişimin arttırılmasının önemine değindiler. 

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan her iki grup yetkilileri Nispi seçim sisteminden tahsilât sorununa kadar geniş bir yelpazede sorunları ele aldılar ve olası çözüm yöntemlerini tartıştılar. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga Yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.  ----------------------------------------------------------------------------------------------
16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameye göre Türkiye'de yerleşik kişiler her türlü menkul ve gayrimenkul satış ve kiralamasını TL üzerinden yapacak.
Daha önce bu köşede ve Milliyet Gazetesinde “Türk Vergi Ceza Sistemi"nin tamamen değişmek zorunda olduğunu ele almıştım.
30.09.2017 Tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre eski ve yeni nesil yazarkasalardan alınan günlük Z Raporlarına ait mali bilgilerin
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu onayıyla bağımsız denetçilere yönelik
Yeni eğitim öğretim dönemi, özel okullar ve devlet okullarının birinci sınıflarıyla başladı. Hafta başında yeni dönem tamamen başlamış olacak.
Acı içinde kıvranan adamı hastaneye kaldırıyorlar. Röntgenler çekiliyor, tahliller yapılıyor ve doktor sonucu açıklıyor ;
Yeni Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 2012 yılı ile birlikte yeni bir anlam kazanan bağımsız denetimde farklı düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor.
İncelemelerde idarenin dayandığı delillerin genelde hukuk, özelde vergi hukuku tarafından kabul gören delillerden olması gerekir.
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 11/9/2018 tarihinden itibaren aynı Kararname