Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; Ziyaretlerine Devam Ediyor.
16 Ocak 2018 Salı
17.12.2017 tarihinde Yaptığı Grup Meclisi toplantısı ile kurullarını yenileyen Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu
Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; Ziyaretlerine Devam Ediyor.
Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu Değişim Grubunu Ziyaret Etti.

17.12.2017 tarihinde Yaptığı Grup Meclisi toplantısı ile kurullarını yenileyen Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu(Genç Grup) yeni kurullarıyla ziyaretlere başladı. 
 
Değişim Grubu: Merkezine yapılan ziyarette, 

Değişim grubu Başkanı Erkan Yıldırım, 

TURMOB Denetleme Kurulu Üyesi Ali Yenidoğan ve 

İZSMMMO Denetleme Kurulu üyesi Ercan Kılınçcı karşıladı. 

Mesleğin ve meslektaşın sorunlarının konuşulduğu toplantıda Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.


----------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu; 

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı SMMM Nazmi Yılmaz' Ziyaret etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı SMMM Nazmi Yılmaz; İzmir İl Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı iyi niyetlerin ifade edilmesinin ardından söz alan Başkan Tolga YAZAR Geçtiğimiz zorlu eğitim süreci ve Sahip olduğumuz güçlü donanım ile memleketin aydın kesiminde olma vasıflarımız dikkate alındığında meslektaşlarımızın Başta TBMM olmak üzere memleketimizin tüm meclislerinde artan sayılarda görmek istediklerini dile getirdi. 

Buradaki kırmızı çizgilerinin bu siyaseti yaparken mesleği ve özellikle meslek örgütünü buna alet edilmemesidir diyen Başkan Tolga Yazar Grup faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu İzmir Meslekte Birlik Grubunu Ziyaret Etti.

İzmir Meslekte Birlik Grubu: Merkezine yapılan ziyarette grubu Başkan Mehmet Ali Demirtaş Ve kurul üyeleri tam kadro karşıladı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Meslekte birlik grubu yetkilileri tüm grupların iletişimin arttırılmasının önemine değindiler. 

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan her iki grup yetkilileri Nispi seçim sisteminden tahsilât sorununa kadar geniş bir yelpazede sorunları ele aldılar ve olası çözüm yöntemlerini tartıştılar. Grup içerisinde yaşadıkları sorunlara da değinen Başkan Tolga Yazar Grubumuzun adını ve değerlerini usulsüz bir biçimde kullanan içeriden yada dışarıdan tüm çevrelerle yasalar ve tüzüğümüz çerçevesinde mücadele edeceklerinin bilgisini verdi.  ----------------------------------------------------------------------------------------------
2- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,