Tek Tıkla Tahsilat Yapan Ovınot’a, Yıldız Teknopark’tan Onay
14 Eylül 2020 Pazartesi
Serbest meslek mensuplarının e-SMM ve online tahsilat süreçlerini yasal mevzuata göre yürütmesini sağlayan ve
Tek Tıkla Tahsilat Yapan Ovınot’a, Yıldız Teknopark’tan Onay

Tek Tıkla Tahsilat Yapan Ovınot’a, Yıldız Teknopark’tan Onay

Yüksel Samast-Ovinot CEO’su

Serbest meslek mensuplarının e-SMM ve online tahsilat süreçlerini yasal mevzuata göre yürütmesini sağlayan ve “kredi kartı veya banka hesabıyla tek tıkla ödeme imkanı” sunan ilk web tabanlı ve mobil uyumlu uygulama” Ovinot’un geliştirilmesi için hazırlanan Ar-Ge projesi, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark’tan onay aldı. Uygulamada işlemler kullanıcı dostu bir ekranda pratiğe dönüşüyor ve makbuzlar her ayın belirlenen tarihlerinde otomatik olarak kesiliyor.


Ovinot müşterileri e-SMM’nin yanı sıra; e-Fatura, e-İrsaliye, e-Arşiv Fatura, e-MM gibi e-dönüşüm hizmetleriyle “e-belgelerini oluşturma, gönderme, saklama ve takip” işlemlerini de kolaylıkla yapabilecek. Ovinot’ta “banka ve kredi kartıyla online tahsil”, “gelir gider”, “müşteri hesapları” ve “alacak takibi” gibi farklı iş süreçlerinin tümü cep telefonu, tablet veya bilgisayar aracılığıyla gerçekleşecek.
 
“FİKİR AŞAMASINDAN BERİ KULLANICI DENEYİMİ MERKEZDE”

Ovinot CEO’su Yüksel Samast, fikir aşamasından itibaren kullanıcı deneyimini merkeze aldıklarını belirtti: “Ovinot, uzman bir ekiple uzun zamandır kullanıcı ihtiyaçları ve sorunlarına yönelik araştırmalar, pazar analizleri, çok yönlü değerlendirmelere dayalı, büyük emekle planlanmış, tasarlanmış ve geliştirilmekte olan yeni nesil bir uygulama.”

“ONLİNE İŞ SÜREÇLERİNDEKİ SORUN VE İHTİYAÇLARA KALICI ÇÖZÜM”

Samast, uygulamanın “eğitim gerektirmeden kolaylıkla kullanılabilir” olmasına, “günlük e-belge düzenleme ve para tahsilatı ile iş akışındaki sorunlara ve ihtiyaçlara kalıcı çözüm” getirmesine” ve “özellikle mobilde eşsiz kullanıcı deneyimiyle” farklılaşmasına önem verdiklerini kaydetti: “Uygulama yazılımının mikroservis mimarisinde yeni nesil teknolojilerle geliştirilmesi için sunduğumuz Ar-Ge projesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’tan kabul almamız, Ovinot olarak bizi sevindiren önemli bir gelişme oldu.”

“YENİLİKÇİ VE ÖNCÜ BİR E-İŞ UYGULAMASI”

Samast, Ovinot’u “serbest meslek sahipleri ile küçük işletme sahiplerinin işleriyle ilgili para ve belge süreçlerini tek uygulama içinden bütünleşik ve otomatik bir şekilde uçtan uca güvenli, hızlı, kolay yürütmelerini ve takip etmelerini sağlamak amacıyla kullanıcı deneyimi ön plana alınarak tasarlanan, mobil uyumlu, web tabanlı yenilikçi ve öncü bir e-İş uygulaması” diye tanımlıyor. (Kobiyaşam)
KGK tarafından Bağımsız denetim Firmalarına gönderilen yazılarda; BDS 700 ile ilgili olarak KGK tarafından belirlenen 2. Formata uygun . . .
Limited şirketler, Türk Ticaret Kanunu’na (TTK) göre kurulmuş ticaret şirketleridir. Şirketin kuruluşu, ortaklık yapıları ve
Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişikliklerle birlikte, kredi kartında da ıslak imza zorunluluğu kaldırıldı.
İktidar, darbe girişimi, ekonomik durgunluk ve Rahip Brunson krizi sırasında yaşanan döviz kurlarının ani ve olağanüstü yükseldiği . . .
Doğum tarihim 2 Ekim 1971, toplam primim 8.210 gün, sigorta başlangıcım 1 Mayıs 1986 olup, 2 Ekim 2020 tarihinde yaşım dolarak . . . .
Kalifiye eleman istihdam eden, teknolojiyi izlemek ve değişen teknolojiye uyum sağlamak zorunda olan, Ar-Ge faaliyeti yapan
Katma değer Vergisinin (KDV) yüzde 1’e indirilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizini yüzde 8,25'ten yüzde 10,25'e yükseltti.
Bazı yükümlülüklerde ertelemenin bittiği ve cari dönem vergilerinin çakıştığı ekim ayına günler kala, iş dünyası gözünü Meclis’e çevirdi.
Mersin’de bir mali müşavirin temmuz ayında koronavirüs testi pozitif çıkıyor. Ağustos’un 5’ine kadar hastanede kalıyor, tedavi ediliyor.
Taraflar arasındaki uyuşmazlıklarda veya belli bir konuda herhangi bir şeyin değerini veya değer düşüklüğünü yahut hasarın maliyetini . .
Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates, yeni tip koronavirüs (COVID-19) hakkında yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO), zorlu eğitim maratonunu tamamlayarak mesleğe yeni adım atan
Vergi, resim ve harç istisnası belgelerine yönelik iş ve işlemlerin fiziksel ortamda oluşturulmasına ilişkin tanınan 6 aylık süre, 9 aya çıkarıldı.
Mükellef sayısı itibariyle çok sayıda kişiyi ilgilendiriyor. Taşınmaz sahibi herkes mükellef. Ayrıca geniş muaflıklar içeriyor.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ağustos 2020 Aylık Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. 2020 yılı Ağustos ayında merkezi yönetim