Tarih Tekerrürden İbarettir!
20 Ağustos 2019 Salı
Hıdır Daştan
Devlet, kendi şiddetine hukuk; bireyinki ne ise “suç” adını verir. (Max Stirner) Bize düşense doğayı sevmek ve ne pahasına olursa olsun onu koruma suçunu işlemektir.
Tarih Tekerrürden İbarettir!

Hıdır Daştan - SMMM

Devlet, kendi şiddetine hukuk; bireyinki ne ise “suç” adını verir. (Max Stirner) Bize düşense doğayı sevmek ve ne pahasına olursa olsun onu koruma suçunu işlemektir.  Bu gün için suçlu diye itham edilebilir cezalar da alabiliriz belki ancak tarih onurlu mücadele edenleri yazar, halkı şahsi ve siyasi çıkarları için karşısına alanları değil.  Halk kalıcı, hükümetler gidicidir.  

Kameralar karşısında radyasyonlu çayı içen ve “bakın bana bir şey olmadı” diyen Cahit Aral’ı ismini yazmasam çoğunuz anımsamayacaktınız ama yapmış olduğu “kurnazlık siyasetini” duyarlı hiç kimse unutmadı.  O gün toplanan radyasyonlu çayları Lipton firmasına satıp sonra da o çayları Türkiye’ye ithal edip içirenleri de unutmadı bu halk. 

“Tarih tekerrürden ibarettir” sözü tarihi hatalardan ders çıkarmayan ve hafıza olarak balıkla yarışan ve bilimden, fenden uzak, okumayan, yazmayan ve sanatla ilgisiz toplumlar için geçerli bir sözdür.  Tarih tekerrür etmez, günün koşullarına göre kitle cehalet konusunda kıvamındaysa fırsattan (!) faydalanılır ve tekerrür ettirilir.  

Bizleri yarına taşıyacak hiç bir şeyimiz kalmadı elimizde, eğitim bitti, tarım, sanayi, ekonomi bitti. Sağlık parası olana var, çocuklarımızın “taciz-tecavüz” kelimeleriyle aynı cümlede yer aldığı sırada hepimiz Müslümandık, anaların ayakları altındaki cennette falaka olsa gerek ki her beş kadından biri şiddete uğruyor, kadın değersiz. 

Adaleti işlemeyen ülkelerin ne sağlam ve güvenilir ekonomisi olur, ne eğitimi ve bilimsel gücü ve ne de sağlığı, sosyal kültürel varlığı.  Her şeyi ithal eder ve risksiz (!) yürütür işlerini. Madencisi de ithaldir; ar, haya ve kişilik(!) olarak içerden ortağı da...

İmam Hüseyin’in dediği gibi ‘En büyük Cihad, zalimin karşısına çıkıp “sen haksızsın” demektir.’

Ciğerlerimizi kanlı kirli elleriyle söküp parçalayan, içimizi dışımıza çıkaran “kupon arazi” baronlarına hep birlikte söyleyelim; ”Sen haksızsın, sen haksızsın, sen haksızsın” 
9- Marmara GAMES 2019 Bireysel ve Takım Sporları Yarış Organizasyonunda İstanbul SMMM Odasının Sponsor Olduğu Masa Tenisi Dalında Yarışmacılar Kıran Kırana Yarışa Devam Etti.
Roma İmparatorluğu'nun Ekonomik Yapısı ve Ticaret Hayatı
Bilgilendirme, Bir Kurtuluş Savaşı Romanı Hani Kardeştik Yazarı Nazmi Gökçeli ile söyleşi ve Tülay Baydarol sunumu ile E – Dönüşüm Gündemli Toplantıya Davetlisiniz.
3000 Yıllık Gizem Tutankhamon Konulu Seminere Davetlisiniz
Aylık Yemekli Toplantısı 18 KASIM 2019 Pazartesi günü saat 19.00’da Taksim Elite World Otelde yapılacaktır.