TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Turuntay NALBANTOĞLU ;
11 Ekim 2019 Cuma
“LUCA”nın ben Yönetim Kurulunda görev aldığım sürece satışı ya da bugünkü halinden farklı değerlendirilmesi asla söz konusu olamaz." dedi
TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Turuntay NALBANTOĞLU ;
TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Turuntay NALBANTOĞLU;

“LUCA”nın ben Yönetim Kurulunda görev aldığım sürece satışı ya da bugünkü halinden farklı değerlendirilmesi asla söz konusu olamaz." dedi

Değerli Meslektaşlarım,

İlgili ilgisiz birçok kişi ve kurum, sanki böyle bir tartışma varmış gibi “LUCA”nın satılamayacağı üzerine peş peşe açıklamalar yapmaktadır. Bu açıklamaları hayretle izliyorum.

Ancak konunun tamamen “ilgisiz” kişilerce de gündeme getirilmesi bu açıklamayı zorunlu hale getirmiştir.

1- Kuruluşunda ve gelişiminde Yönetim Kurulunda birlikte görev yaptığım arkadaşlarımın da büyük desteğiyle bugünlere gelen “LUCA”nın ben Yönetim Kurulunda görev aldığım sürece satışı ya da bugünkü halinden farklı değerlendirilmesi asla söz konusu olamaz.

2- Kaldı ki kaynağı tarafımca da merak edilen mihraklar tarafından asılsız yayılmaya çalışılan bu söylenti TÜRMOB’un gündemine bugüne kadar hiç gelmemiştir ve gelmeyecektir de.

3- Ancak bu kadar ilgisiz kişiler tarafından “LUCA” ya sahip çıkılması ayrıca sevindiricidir.

4- “LUCA”, TÜRMOB’un yarattığı en önemli değerlerden biri olarak daha da geliştirilecek ve yazılım piyasasını mali açıdan da dengeleyerek TÜRMOB’un mülkiyetinde meslektaşlarımıza hizmet vermeye devam edecektir.

Bilgilerinize sunulur.

Rıfat Turuntay NALBANTOĞLU
Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma sınırlaması uygulamasının iptal edildiğini açıkladı. Erdoğan kararını Twitter hesabından yaptı.
Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler. .
Corona virüsü salgınıyla gelen ekstra zamların altında ezilen emekliye mini zam, memur ve memur emeklilerine de mini zam farkı göründü.
Son zamanlarda “liyakat” sözcüğünü çok kullanılır olduk. Personel alımlarında, tüm atamalarda, kamuda, özel sektörde hep bir liyakat sözü dolaşıp duruyor
Gelir Vergisi Kanunu’nun ticari kazançlarla ilgili 40’ncı ve serbest meslek erbabı ile ilgili 68’inci maddesinde 7194 sayılı Kanun’la yapılan değişikliklerle,
ABD Ticaret Temsilciliği, 2 Haziran 2020 tarihinde yaptığı duyuruda[1] dijital hizmet vergisi (DHV) uygulayan veya uygulayacak olan Avusturya,. . .
Bilindiği üzere; 518 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin 3. maddesindeki düzenleme ile;
Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak; kentimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasında, . . .
Günümüz iş dünyasında işletmeler iş yerine bağlılığı artırmak amacıyla çalışanlarına pek çok sosyal yardımlar ve ilave olanaklar sağlayabiliyorlar.
Serbest döviz fonlarında gerçek kişiler için yüzde 10, tüzel kişiler için yüzde 0 (sıfır) olan vergi tevkifatı oranı yüzde 15’e çıkarıldı.
Teklif ile, Çiftçi Kayıt Sisteminin (ÇKS) yanı sıra Tarımsal Üretim Kayıt Sisteminin (TÜKAS) kayıtlarının da esas alınarak üreticilere tarım . . .
Rekabetin Korunması Kanunu'nda değişiklik öngören teklif, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildi.
Teklif ile, sağlık personeline verilen fiili hizmet süresi zammının 60 günden 90 güne çıkarılması öngörülmektedir.
Bilindiği üzere, Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS) 29/07/2017 tarihinde yayımlanmış ve . . .
Kötü günleri geride bıraktığımız ve eski değil de yavaş yavaş yeni normale dönmeye başladığımız bu günlerde,
Başkanlığımızca 19 Ekim 2019 tarihinde yazılı, 04-14 Şubat 2020 tarihlerinde sözlü bölümü yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı’nın sonucu açıklandı.
Başkanlığımızca toplumda vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun artırılmasına yönelik olarak vatandaşlarımıza ve mükelleflerimize sunduğumuz . . . .
Epeydir günlük hukuk sorunların yazmaktan yeni yayınların tanıtımını yapamamış, mali hukuk alanındaki yeni ve önemli yayınları duyuramamıştım.