TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat NALBANTOĞLU Trabzon SMMM Odasını Ziyaret Etti.
29 Eylül 2019 Pazar
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği (TÜRMOB) 23. Olağan genel kurulu öncesi TÜRMOB Yöneticisi ve . . . .
TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat NALBANTOĞLU Trabzon SMMM Odasını Ziyaret Etti.
TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat NALBANTOĞLU Trabzon SMMM Odasını Ziyaret Etti.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği (TÜRMOB) 23. Olağan genel kurulu öncesi TÜRMOB Yöneticisi ve Ege Odaları Platformu Başkanı Rıfat Nalbantoğlu ile Ankara SMMM odası sekreteri Naci Alkan, Trabzon’a gelerek TÜRMOB Trabzon delegeleri ve Yönetim Kurulu ile görüştü.

Nalbantoğlu, Hayatı boyunca yönetim ilkesi olarak çoğunluk değil Çoğulculuğu önemsediğini ifade etti. Bu nedenle TÜRMOB’da kişilerin hegomanyasına karşı çıkmanın, Şahsımı yıllarca TÜRMOB’da yönetim kurulu üyesi yapan meslek camiamıza karşı sorumluluk olarak hissediyorum dedi. Yıllarca bu anlayışın yerleşmesi için grup içerisinde yoğun çaba sarfettiğini, ancak en ufak bir düzelme çabasının başka kişilerde olmadığını ifade eden Nalbantoğlu, 2016 TÜRMOB seçimleri öncesi aday belirleme sürecinde “Ben yaptım oldu” anlayışıyla Camia üzerinden kişisel bir takım planların denendiğini ve bu anlayışın camiaya büyük zarar verdiğini ifade etti. Bugün de göstermelik seçimlerle aynı anlayışın sürdüğünü ve aynı hataların hiç ders çıkarılmadan tekerrür ettiğini ifade etti.

Nalbantoğlu, Sorunları bürosunda yaşamamış bir başkanın 100 bin Mali Müşavirin sorunlarını çözemeyeceğini ifade eden Nalbantoğlu, daha önce TÜRMOB Başkan adayı olarak SMMM den YMM olan kişilerin seçileceği yönünde karar alsakta, bu kararların bir kişi tarafından hiçe sayılarak maliye kökenli bir adayın meslek camiasına dayatılmasına karşı durmak camiamıza olan borcumuzdur. Böyle bir dayatmanın kabul edilmesi mümkün değildir dedi. Bu nedenle Serbest Kökenli olan ve tek kişinin hegamonyaasına karşı çıkan tek TÜRMOB Başkan adayının Dr. Masum Türker olduğunu ve onu desteklemenin ve TÜRMOB’da çoğulculuğu esas alan bir yönetim anlayışını hakim kılmanının bizler için bir görev olduğunu ifade etti.

Trabzon Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasında Yönetim kurulu üyeleri ve Türmob Trabzon Delegelerinin katılımıyla, Samimi bir sohbet ortamında geçen görüşmeden sonra Türmob yönetim kurulu üyesi Rıfat Nalbantoğlu ve Ankara Oda sekreteri Naci Alkan çalışmalarına Ankara’da devam etmek üzere akşam uçağı ile Ankara’ya seyahat ettiler.(Yurthaber61)
Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma sınırlaması uygulamasının iptal edildiğini açıkladı. Erdoğan kararını Twitter hesabından yaptı.
Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler. .
Corona virüsü salgınıyla gelen ekstra zamların altında ezilen emekliye mini zam, memur ve memur emeklilerine de mini zam farkı göründü.
Son zamanlarda “liyakat” sözcüğünü çok kullanılır olduk. Personel alımlarında, tüm atamalarda, kamuda, özel sektörde hep bir liyakat sözü dolaşıp duruyor
Gelir Vergisi Kanunu’nun ticari kazançlarla ilgili 40’ncı ve serbest meslek erbabı ile ilgili 68’inci maddesinde 7194 sayılı Kanun’la yapılan değişikliklerle,
ABD Ticaret Temsilciliği, 2 Haziran 2020 tarihinde yaptığı duyuruda[1] dijital hizmet vergisi (DHV) uygulayan veya uygulayacak olan Avusturya,. . .
Bilindiği üzere; 518 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin 3. maddesindeki düzenleme ile;
Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak; kentimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasında, . . .
Günümüz iş dünyasında işletmeler iş yerine bağlılığı artırmak amacıyla çalışanlarına pek çok sosyal yardımlar ve ilave olanaklar sağlayabiliyorlar.
Serbest döviz fonlarında gerçek kişiler için yüzde 10, tüzel kişiler için yüzde 0 (sıfır) olan vergi tevkifatı oranı yüzde 15’e çıkarıldı.
Teklif ile, Çiftçi Kayıt Sisteminin (ÇKS) yanı sıra Tarımsal Üretim Kayıt Sisteminin (TÜKAS) kayıtlarının da esas alınarak üreticilere tarım . . .
Rekabetin Korunması Kanunu'nda değişiklik öngören teklif, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildi.
Teklif ile, sağlık personeline verilen fiili hizmet süresi zammının 60 günden 90 güne çıkarılması öngörülmektedir.
Bilindiği üzere, Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS) 29/07/2017 tarihinde yayımlanmış ve . . .
Kötü günleri geride bıraktığımız ve eski değil de yavaş yavaş yeni normale dönmeye başladığımız bu günlerde,
Başkanlığımızca 19 Ekim 2019 tarihinde yazılı, 04-14 Şubat 2020 tarihlerinde sözlü bölümü yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı’nın sonucu açıklandı.
Başkanlığımızca toplumda vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun artırılmasına yönelik olarak vatandaşlarımıza ve mükelleflerimize sunduğumuz . . . .
Epeydir günlük hukuk sorunların yazmaktan yeni yayınların tanıtımını yapamamış, mali hukuk alanındaki yeni ve önemli yayınları duyuramamıştım.