TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda;
14 Şubat 2018 Çarşamba
Toplantıya Katılan Meslek Mensupları KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen' den İlk Puanlarını Aldılar.
TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda;
TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda; 

Toplantıya Katılan Meslek Mensupları KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen' den  İlk Puanlarını Aldılar. (Detaylar aşağıda sizler için yayınladığımız video da)

Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneğinin 2018 Yılı Meslektaşlarımızla beraber Şubat ayı Yemekli Toplantısı 12 ŞUBAT 2018 Pazartesi günü saat 19.00’da Taksim Elite World Otelde yapıldı.

Konuk Konuşmacı KGK Uygulama Dairesi Başkanı Sayın Mustafa Sözen Bu ay ki Toplantıda Aşağıdaki Konu Başlıklarını Masaya Yatırdı. 

* Yeni Dönemde Bağımsız Denetim Raporu Dispozisyonu 

 * Raporda dikkat edilmesi Gereken konular.

 * Geçmiş dönemde yapılan hatalar.

 * Zorunlu Eğitim Hakkında Kısa Bilgilendirme Yaptıktan sonra, Katılımcılardan Gelen Sorulara cevap verdi.

TMUD Başkanı Arif Aytulun' den: Derneğimizin KGK Toplantı ve Zorunlu Eğitimlerine Katılan Üyelerimiz 15 Nisan 2018 tarihine kadar açılacak KGK Portalına Eğitim Sertifikaları iIe Birlikte Giriş Yapmaları gerekmektedir. Bu bildirimler her 3 ayda bir yapılacaktır. Bu nedenle tüm toplantı ve eğitime katılımlarınız da Katilim Belgeleriniz Önem Arz Etmektedir. Bilgilerinize. Sunulur.TMUD Bu Ayki Toplantıda;  KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen'le Yeni Dönemde Bağımsız Denetim Raporu Dispozisyonu, Raporda Dikkat Edilmesi Gereken Konular, Geçmiş Dönemde Yapılan Hatalar ve Zorunlu Eğitim Hk. Bilgilendirdi. Toplantıda Açılış Konuşmasını TMUD Genel Başkanı YMM Arif Aytulun Yaptı.

Video -1

-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 2


-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 3-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 4-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 5-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 6-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 7-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 8-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 9


-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 10-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 11 - (SON)


TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYINIZ
6- BMMG Güngören İlçe Temsilcisi Turulhan Çalcap, Sunumlarını Yapması İçin BMMG Eğitim ve Mevzuat Kurulu Başkanı Ahmet Özmaden'i Kürsüye Davet Etti. (SON)
Gider ekle fonksiyonunun “stopaj kodu” bölümünde yer alan “014- Huzur Hakkı” ve “016-Yer altı maden işçileri” tür kodları ile kayıt yapılmaması gerektiğine
Bunlardan en önemlisi ise mevcut durumda sadece iş uyuşmazlıklarında geçerli olan Arabuluculuk kurumu bundan sonra ticari davalar içinde geçerli olacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 03.08.2018 tarihinde açıklanan "100 Günlük İcraat Programı"nda Hazine ve
Konkordato şirketleri olası bir iflastan kurtarmayı hedefleyen bir düzenleme olarak uygulanıyor. Reuters’a bilgi veren üç yetkili konkordato sistemi hakkında yeniden bir düzenleme yapılabileceğini belirttiler.
Emekli maaşlarında Ocak 2019 zammı ve memur maaşlarında Ocak 2019 zammı merak konusu. Enflasyon mucizevi şekilde düşmezse yılbaşında memur ve memur emeklileri
Son iki haftada, Sayıştay'ın 2017 yılına ilişkin olarak; büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri ile ilgili denetim raporları gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanıyor.
08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya SMM odamızda gerçekleştirdik.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’inci yıldönümü sebebiyle,
Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları.
İNCE MEDYA GRUP Stüdyolarından MANŞETX Gazetesinden canlı olarak yayınlanan, usta gazeteci Necmi İnce'nin hazırlayıp sunduğu İ
Meslek yasamızın çıkması ve odalarımızın kurulmasının üzerinden 28 yıl geçmiş bulunmaktadır.
27.03.2018 Tarih ve 30373 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanunla 4447 sayılı işsizlik sigortası kanununa ;
Emeklilerin intibak umudunu yeşerten bir gelişme yaşandı. 2000 yılından sonra emekli olanların aylık bağlanma oranlarının yükseltilmesi için 7 maddeden oluşan bir intibak teklifi Meclis'e sunuldu.
Erdoğan'ın maaşına yüzde 26 zam yapılacak. CHP’li Ünal Demirtaş, emekli maaşlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaş zammına endekslenmesini öngören yasa teklifini Meclis’e sundu.
İşçilerin hakkı olan haftalık tatili bazı durumlarda gidebilir mi? Mesela hafta içinde rapor alınırsa hafta sonu izin hakkı kaybedilir mi? Kaç gün raporlu olunursa çalışılmış günler gibi sayılır?
Maliye Bakanlığı, gelir vergisi mükelleflerinden geçmiş takvim yılı gelirleri ile ilgili olarak, izleyen yılın mart ayında beyan ettikleri matrahlar üzerinden en yüksek vergi ödeyen mükelleflerin
Son günlerde konkordato komiserliği meselesi çok gündemde. Konkordato talebinin mahkemece kabulü kadar, komiser olarak atanacak kişilerin görev ve yetkileri de çok önemli...