TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda;
14 Şubat 2018 Çarşamba
Toplantıya Katılan Meslek Mensupları KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen' den İlk Puanlarını Aldılar.
TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda;
TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda; 

Toplantıya Katılan Meslek Mensupları KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen' den  İlk Puanlarını Aldılar. (Detaylar aşağıda sizler için yayınladığımız video da)

Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneğinin 2018 Yılı Meslektaşlarımızla beraber Şubat ayı Yemekli Toplantısı 12 ŞUBAT 2018 Pazartesi günü saat 19.00’da Taksim Elite World Otelde yapıldı.

Konuk Konuşmacı KGK Uygulama Dairesi Başkanı Sayın Mustafa Sözen Bu ay ki Toplantıda Aşağıdaki Konu Başlıklarını Masaya Yatırdı. 

* Yeni Dönemde Bağımsız Denetim Raporu Dispozisyonu 

 * Raporda dikkat edilmesi Gereken konular.

 * Geçmiş dönemde yapılan hatalar.

 * Zorunlu Eğitim Hakkında Kısa Bilgilendirme Yaptıktan sonra, Katılımcılardan Gelen Sorulara cevap verdi.

TMUD Başkanı Arif Aytulun' den: Derneğimizin KGK Toplantı ve Zorunlu Eğitimlerine Katılan Üyelerimiz 15 Nisan 2018 tarihine kadar açılacak KGK Portalına Eğitim Sertifikaları iIe Birlikte Giriş Yapmaları gerekmektedir. Bu bildirimler her 3 ayda bir yapılacaktır. Bu nedenle tüm toplantı ve eğitime katılımlarınız da Katilim Belgeleriniz Önem Arz Etmektedir. Bilgilerinize. Sunulur.TMUD Bu Ayki Toplantıda;  KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen'le Yeni Dönemde Bağımsız Denetim Raporu Dispozisyonu, Raporda Dikkat Edilmesi Gereken Konular, Geçmiş Dönemde Yapılan Hatalar ve Zorunlu Eğitim Hk. Bilgilendirdi. Toplantıda Açılış Konuşmasını TMUD Genel Başkanı YMM Arif Aytulun Yaptı.

Video -1

-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 2


-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 3-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 4-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 5-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 6-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 7-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 8-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 9


-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 10-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 11 - (SON)


TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYINIZ
16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameye göre Türkiye'de yerleşik kişiler her türlü menkul ve gayrimenkul satış ve kiralamasını TL üzerinden yapacak.
Daha önce bu köşede ve Milliyet Gazetesinde “Türk Vergi Ceza Sistemi"nin tamamen değişmek zorunda olduğunu ele almıştım.
30.09.2017 Tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre eski ve yeni nesil yazarkasalardan alınan günlük Z Raporlarına ait mali bilgilerin
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu onayıyla bağımsız denetçilere yönelik
Yeni eğitim öğretim dönemi, özel okullar ve devlet okullarının birinci sınıflarıyla başladı. Hafta başında yeni dönem tamamen başlamış olacak.
Acı içinde kıvranan adamı hastaneye kaldırıyorlar. Röntgenler çekiliyor, tahliller yapılıyor ve doktor sonucu açıklıyor ;
Yeni Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 2012 yılı ile birlikte yeni bir anlam kazanan bağımsız denetimde farklı düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor.
İncelemelerde idarenin dayandığı delillerin genelde hukuk, özelde vergi hukuku tarafından kabul gören delillerden olması gerekir.
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 11/9/2018 tarihinden itibaren aynı Kararname