TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda;
14 Şubat 2018 Çarşamba
Toplantıya Katılan Meslek Mensupları KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen' den İlk Puanlarını Aldılar.
TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda;
TMU Derneğinin Taksim Elite World Otelde Düzenlemiş Olduğu Toplantıda; 

Toplantıya Katılan Meslek Mensupları KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen' den  İlk Puanlarını Aldılar. (Detaylar aşağıda sizler için yayınladığımız video da)

Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneğinin 2018 Yılı Meslektaşlarımızla beraber Şubat ayı Yemekli Toplantısı 12 ŞUBAT 2018 Pazartesi günü saat 19.00’da Taksim Elite World Otelde yapıldı.

Konuk Konuşmacı KGK Uygulama Dairesi Başkanı Sayın Mustafa Sözen Bu ay ki Toplantıda Aşağıdaki Konu Başlıklarını Masaya Yatırdı. 

* Yeni Dönemde Bağımsız Denetim Raporu Dispozisyonu 

 * Raporda dikkat edilmesi Gereken konular.

 * Geçmiş dönemde yapılan hatalar.

 * Zorunlu Eğitim Hakkında Kısa Bilgilendirme Yaptıktan sonra, Katılımcılardan Gelen Sorulara cevap verdi.

TMUD Başkanı Arif Aytulun' den: Derneğimizin KGK Toplantı ve Zorunlu Eğitimlerine Katılan Üyelerimiz 15 Nisan 2018 tarihine kadar açılacak KGK Portalına Eğitim Sertifikaları iIe Birlikte Giriş Yapmaları gerekmektedir. Bu bildirimler her 3 ayda bir yapılacaktır. Bu nedenle tüm toplantı ve eğitime katılımlarınız da Katilim Belgeleriniz Önem Arz Etmektedir. Bilgilerinize. Sunulur.TMUD Bu Ayki Toplantıda;  KGK Uygulama Dairesi Başkanı Mustafa Sözen'le Yeni Dönemde Bağımsız Denetim Raporu Dispozisyonu, Raporda Dikkat Edilmesi Gereken Konular, Geçmiş Dönemde Yapılan Hatalar ve Zorunlu Eğitim Hk. Bilgilendirdi. Toplantıda Açılış Konuşmasını TMUD Genel Başkanı YMM Arif Aytulun Yaptı.

Video -1

-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 2


-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 3-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 4-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 5-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 6-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 7-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 8-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 9


-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 10-----------------------------------------------------------------------------
VİDEO - 11 - (SON)


TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYINIZ
2- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,