Sorunlarımızın Çözümü İmza Toplamayla Oluyorsa Her Gün Her Yeri İmzalayalım! . . . .
15 Kasım 2018 Perşembe
İSMMMO gene imza kampanyasına başladı. Bundan öncekilerde sorunları böyle çözebildik ya ! neden olmasın arabuluculuğuda hallederiz.
Sorunlarımızın Çözümü İmza Toplamayla Oluyorsa Her Gün Her Yeri İmzalayalım! . . . .
SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ İMZA TOPLAMAYLA OLUYORSA HER GÜN HER YERİ İMZALAYALIM! . . . .

İSMMMO gene imza kampanyasına başladı. Bundan öncekilerde sorunları böyle çözebildik ya ! neden olmasın arabuluculuğuda  hallederiz.

Bundan önceki kampanyalarla neleri çözebildik İsterseniz bir hatırlayalım.

YIL 2014
TÜİK ANGARYASINA HAYIR KAMPANYASI 

Sonuç ; Angaryaya devam ; TÜİK ten destekten dolayı teşekkür mesajı;

22 Haziran 2015 “ BİR SES DE SEN VER İMZA KAMPANYASI “

Neydi bu kampanyada ki istediklerimiz;

* Beyanname sürelerinin uzatımı

* Beyin amortismanı

* Almadığımız paranın KDV si sorunu

* Meslekle ilgili her türlü giderlerin kabul edilmesi

* Tahsilatların bankadan yapılma zorunluluğunun getirilmesi

* Sonuç ; Hangi sorunda kalmıştık ! Kaldığımız yerden devam 
 
ŞİMDİ ; YIL 2018

“Arabuluculuk meslek mensuplarına verilmelidir “İMZA KAMPANYASI

Bu kampanyadan önce zaten arabuluculuğun değişimi ile ilgili önerge alt komisyondan geçmiş idi. Yani gene tribünlere oynanıyor.

Sahaya  inmeden yapılan mücadelenin bize getirdiği örnekler ortada iken sadece imza kampanyaları ile sorunlarımızı çözme girişimi aslında vizyonsuzluğun, ileriyi görememenin örtülmesinden başka bir şey değil!

İnsan bu noktada iki soruyu imza kampanyasını başlatan iktidarda ki Sayın! yöneticilerimize  sormadan edemiyor.

1- Acaba Arabuluculuk çıkarken neredeydiniz?

Keşke yasa çıkarken girişimlerde bulunulsaydı da  çıkmış yasa ile ilgili değişiklikten sanki biz yaptırdık demek için medet beklenmeseydi.

2- Eğer sorunlarımız imza kampanyaları ile çözülüyorsa  neden söylemediniz de bunca yıl bize bu sorunları  çektirdiniz.
15- Bu Bölümde ; Soru - Cevap Bölümüne Geçilerek Konuklardan Gelen Sorulara Cevap Verildikten Sonra Toplantı Sona Erdi.
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...
Sigorta prim borçlarında yapılandırmaları bozulanlar, 28 Şubat'a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecek.
Konya SMMM Odası düzenlediği “Ticari Ahlak” Konulu Seminerde meslektaşları bir araya getirdi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Saffet KÖSE’nin katılımı ve sunumlarıyla başarıyla tamamlandı.
Köşemi takip eden okurlarımızın çok yakından bildiği gibi, konkordatoda yapılan son değişiklikler üzerine “Bankacılık lobisi konkordatoyu bitirdi” başlıklı yazım bu köşede 25 Aralık 2018'de yayımlanmıştı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre, yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Özet: Mahkeme, makul güvence veren denetim raporunun Bağımsız denetim teknikleri uygulanarak defter, kayıt ve belgeler üzerinde denetlenme ve değerlendirme yapılarak hazırlanmadığı,
Konut, beyaz eşya, mobilya ve otomotiv sektörlerine yönelik KDV ve ÖTV indirimlerinin 3 ay daha uzatılması ile ilgili Cumhurbaşkanı Kararı yürürlüğe girmişti.
"Muhasebe ve Mali Müşavirlik Mesleğinde Geleceğe Bakış; Sorunlar ve Fırsatlar" Konusunu Masaya Yatırdı.