SMMM Hanife Saatçi İle Bir Araya Gelerek Kadın Muhasebeciler Derneği Üzerine Bir Mini Söyleşi Yaptık
25 Haziran 2019 Salı
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle ..
SMMM Hanife Saatçi İle Bir Araya Gelerek Kadın Muhasebeciler Derneği Üzerine Bir Mini Söyleşi Yaptık
SMMM Hanife Saatçi İle Bir Araya Gelerek Kadın Muhasebeciler Derneği Üzerine Bir Mini Söyleşi Yaptık.

Kadın Muhasebeciler Derneği Halka Halka Büyüyerek Federasyonlaşmaya Doğru Gidiyor.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.

Yapılan söyleşimi yazılı ve görsel olarak aynen yayınlıyoruz.

Sümer ; Sayın Saatçi Bize kendinizi tanıtır mısınız ? 

Saatçi; Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal Köyünde 1984 yılında doğdum.2002 Yılında Celal Bayar Üniversitesi Muhasebe bölümünden 2006 yılında Anadolu Üniversitesi işletme Fakültesinden mezun oldum. Evli bir kız çocuk annesiyim. Faaliyetime 2013 yılından beri Bağımsız Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak eşim Caner Saatçi ile birlikte devam etmekteyim.

Sümer ; Sayın Saatçi Nereden aklınıza geldi dernek kurma fikri ? 

Saatçi : Sosyal Medyada İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği olarak Stajyerlere Ücretsiz eğitim verildiğini okudum bu benim çok hoşuma gitti. Eşim Caner Saatçı'ya aaa ne güzel İzmir'de kadın muhasebeciler derneği varmış ve stajyerlere ücretsiz eğitim düzenliyorlarmış dedim ve ilk defa Kadın Muhasebeciler derneği olduğunu öğrendim. Bu benim aklımın bir köşesinde kaldı. Çok hoşuma gitmişti. Eşime sürekli olarak ben de Edirne Muhasebeci Kadınlar Derneği kursam nasıl olur diye soruyordum ve o da verdiğim kararın arkasında olduğunu ve her zamanki gibi maddi manevi her şekilde hep yanımda olacağını söyledi. Sonra Edirne Kadın Muhasebeciler olarak ne yapabiliriz aynı çatı altında birbirimize nasıl faydalı olabiliriz diye düşünmeye başladım ve İzmir kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Necmiye Uluağaç Özcan Hanımı aradım. Bu düşüncemden ötürü çok memnun oldu ve beni bu yolda daha da teşvik etti.

Sümer ;  Sayın Saatçi Sizin dernek kurma fikrinizi çevreniz nasıl karşıladı ?

Saatçi ; Öncelikle bu düşüncemi eşim Caner Saatçı'dan sonra Edirne Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulunda olan aynı zamanda oda sekreteri Vildan Yılmaz hanım ile paylaştım. Üye bulmam konusunda bana çok destek oldu. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Oda Başkanımız sayın Enver Çevik de tam desteğini vereceğini söyleyerek beni daha da umutlandırdılar. Sonra arkadaşlarım Nevin Dağlar, Nildah Uludağ ve Gülşah Bilgin , Seyhan Çevik, Mehtap Birincibubar, Nilden Tuna da her zaman yanımda olduklarını ve beraber çok güzel işler çıkaracağımızı söylediler.

Sümer ;  Sayın Saatçi Eklemek istediğiniz şeyler var mı ?

Saatçi ; İstanbul Muhasebeci Kadınlar Derneği başkanı ve bu derneğin ilk kurucusu Olan Gülüzar Özev hanıma paylaştığı tecrübelerinden verdiği desteklerden ve sürekli yanımda olarak bana öncülük etmesinden aynı zamanda İzmir Muhasebeci Kadınlar Derneği Başkanı Necmiye Uluağaç Özcan 'a verdiği desteklerden ötürü çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Sümer;  Bizlerde İktisadi dayanışma olarak, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
Kişisel Verileri Koruma Kurulunca, icra takibi kapsamında borçlunun yakınına telefonla kısa mesaj gönderen avukata 50 bin lira idari para cezası verildi.
Yeni göreve gelen BSMMMO yönetimini makamında ağırlayan Vali Yakup Canbolat, tarihi ve doğal güzellikleri ile adeta turizm cenneti konumunda olan
Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan bin 500 liraya yükseldi.
Bilindiği üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, 12.05.2016 gün ve 52535 sayılı resen terkin işlemleri hakkında 2016/2 sayılı Uygulama İç Genelgesi yayınlanmıştır.
Haydi hayırlı olsun Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yeni kazanç kapıları açmaya devam eden Devletimize milletimize allah zeval vermesin.
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, kendi kamyonunuzla şehirler arası yük taşımacılığı faaliyetiyle iştigal ettiğinizi ve işletme hesabı esasına göre . . . .
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, üzerinde 2656 m² inşaat alanlı idari kısım ve depoların bulunduğu,
Özelge: Faydalı ömrü bitmeden veya bittikten sonra kullanımına devam edilen iktisadi kıymetlere yapılan bakım ve onarım giderlerinin itfası hk.
Kıdem tazminatı yıllarca çalışanların sigortası niteliğinde. Memur maaşlarındaki artışa endeksli olan bu tazminata temmuz itibarıyla zam geldi.
Ev içerisinde yaşayanlar tarafından yapılabilecek temizlik, ütü, yemek yapma, çamaşır, bulaşık yıkama, . . . .
MSB: S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali bugün başladı
Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık,
BİST, 23 kıymetli madenler aracı kuruluşunun Kıymetli Madenler Piyasası'ndaki işlem yapma yetkilerinin iptal edildiğini duyurdu
Sigara tüketimi geçen yıla oranla yüzde 12 artarken, Türkiye’de üretilen sigaralarda yerli tütün kullanım oranı yüzde 12,07’ye düştü.
08.07.2019 tarihinde TBMM'ne sunulan kanun teklifinde özetle aşağıdaki konulara yer verilmiştir.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Yeni TTK ve Danıştay kararları sonrası limited şirket ortaklarının sorumlulukları arttı. Yeni durum dikkatle incelendiğinde anonim şirketlerin ....