Özev; "Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."
16 Mayıs 2020 Cumartesi
Özev;  "Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."
Özev;  "Kendi gelirimizden geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."

Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev'den Tahsilat İçin Öneriler;

Saygı Değer Mükelleflerimizin Dikkatine ! . . 

Mayıs ayın içinde yaşanacak olan iki bayramda hükümet tarafından biz muhasebecilere özel, genelgeler çıkartılmıştır. 

Nedir bu genelgeler; Muhasebeciler ve yanlarında çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaftır. 
  • KDV, Muhtasar, 
  • Geçici, 
  • Kurumlar, 
  • SGK bildirgeleri, 
  • Ba-Bs formları gibi bir yığın bildirim ve beyannamelerin 10 gün içinde hazırlanması bizi beklemektedir. 
Ayrıca kısa çalışma ödeneği, kredi başvurular gibi işler belimizi bükmektedir. Sadece kısa çalışma ödeneğinin takip süreci günlerimizi almaktadır. 

Nitekim yoğun iş yükünü için bizlere ; “ sokağa çık, işyerine git, metroya bin, arabaya bin, yolda  koronaya mı yakalanırsın,  mikrop kapıp ölür müsün  önemli değil ” denmektedir. Ne milli bayram, ne tatil kutlamak bize reva görülmüştür...

Yasağa rağmen çalışmak zorunda olan;  doktor maaşını devletten almaktadır. Polis maaşını devletten almaktadır. Diğer tüm memurlar maaşını devletten almaktadır. Biz maaşımızı nereden, kimden alacağız bunu kimse düşünmemektedir.  

Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır.

İşte saygıdeğer mükellefler; muhasebecinizin işleri aksatmadan, yukarıda sayılan bir yığın işi cezasız, yaptırımsız halledebilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacı vardır. Meslek adına her türlü tehlikeyi göze alarak çalıştığımızı göz önüne alarak, emeğimizin karşılığı olan ücreti hesabımıza yatırmanızı istiyoruz. Muhasebe ücretini de zamanında yapmanız işlemleri hatasız yapmamızı sağlayacak, yükümüzü biraz olsun hafifletecektir. Bu sıkıntılı günlerin, evde kalarak ve dayanışma ile son bulacağı söylenmektedir. Evde kalma lüksümüz yok ama dayanışma duygumuz fazlasıyla mevcuttur. 

Şimdiden ; "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı ve yaklaşmakta olan Ramazan bayramınızı"  kutlarız.
Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Teklif ile, temel gıda ve temizlik maddeleri ile elektrik, doğalgaz, su ve internet hizmetlerinde KDV'nin %1 oranında uygulanması amaçlanmaktadır.
Pandemi krizi ile tanışmamızdan bugüne küresel ölçekte beş ay, ülkemizde ise üç ayı aşan bir süreyi geçirdik. . . .
Sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz gece 24.00’ten itibaren başladı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak ilimizde
Koronavirüs vakalarının azalmasıyla birlikte Başkan Erdoğan’ın duyurduğu normalleşme sürecinde yeni kararlar alındı.
"Bu Planla Koruma Olmaz" Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak; kentimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasında,
Ülkemizde vergileme, büyük ölçüde vergi mükelleflerinin ödemeleri gereken vergileri kendilerinin hesaplayıp beyan etmesi esasına dayanmaktadır.
Bilindiği üzere, mücbir sebep kapsamında olmayan mükelleflerinin Ocak -Şubat -Mart 2020 geçici vergi dönemi bazında e-defter berat dosyası . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
7194 sayılı Kanun ile Gelir Vergisi Kanunu’nun “Vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi” başlıklı Mükerrer 121’inci maddesinde yapılan . . .
Teklif ile; COVID-19 salgını nedeni ile belediyelerin hizmetlerini aksatmadan yürütebilmesi için belediyelerin borçlanma limitinin, İller Bankası sermayesinin artırılması ve . . .
7Aralık 2019 tarihli 30971 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 7194 sayılı Kanun ile Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi derken
Bu Karantinalı Günlerde de Hizmetimiz 24 Saat Devam Ediyor. Corona Virüs - Covit- 19 Nedeniyle . . . .
Bu güne kadar 60 milyon lira ödenen mesleki yeterlilik belgesi teşvikleri 2022 yılına kadar devam edecek.
23/5/2020 tarihli ve 2569 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 24 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Sermaye Piyasası Kurulunca . . .
E-SMM Uygulamasına İnteraktif Vergi Dairesi Uygulaması Üzerinden de Başvuru Yapılabilmesi Hakkında Duyuru
Yazımızın genel içeriğine geçmeden önce Vergi Cenneti nedir ve şu an dünyada kaç tane vergi cenneti kabul edilen ülkenin . . .
Döviz talebini, banka döviz tevdiat hesaplarına uygulanan stopaj oranlarını artırarak ya da kambiyo vergisi getirerek durdurmak mümkün değil.
7194 sayılı Kanun’un 25’inci maddesiyle Vergi Usul Kanunu’nun 370’inci “İzaha Davet” başlıklı maddesi değiştirilmiş,