Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan' dan;
16 Mayıs 2019 Perşembe
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan
Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan' dan;
" Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız."

Değerli Meslektaşlarımız,

İSMMMO 24. Olağan genel kurulunu 12.05.2019 tarihinde 42.775 Üyeden 16.668’ i yani %39 katılımı ve 9 Grubun yarışı ile tamamladık.

Katılımın çok düşük olduğu Genel kurul süreci ve sonucu ile ilgili Meslektaşlarımız ve özellikle Grup yöneticileri analizlerini yapacaktır, yapmalıdır.

Seçim sonucunda 3 grup kurullarda temsil hakkı kazanmış olup Seçilen Meslektaşlarımızdan çalışmalarında Mesleğimizin geleceği ve Meslektaşlarımızın sorunlarının öncelikleri olması dileğimiz ile kutlarız.

Genel Kurul sürecine ÖNCÜ Mali Müşavirler Grubu olarak, Meslek ve Meslektaş önceliğinde çalışmalar yapıp biriken sorunlarımıza çözüm arayıp, projeler ürettik. Grup olarak katıldığımız İlk seçimde 9 grup arasında 4. Sırada en fazla oy alan grup olduk. Bu sonucu grubumuz adına bir başarı olarak görmemekle birlikte, yaptığımız çalışma ve projelerin camiamızda farklılık ve katkı sağlayacağı umudu kazancımızdır.

Çıkarttığımız en önemli not, Meslektaşlarımızın odasına olan güveninin azaldığı, Ülkemizde yaşadığımız siyasi kutuplaşma ve toplumsal ayrışmanın Normalleşmediği sürece Genel kurullarımızda Mesleğimizin sorun ve menfaatlerini tartışma zemininin, bir araya gelme umutlarının az olduğudur.

Biz ÖNCÜ Mali Müşavirler Grubu olarak Genel Kurulumuzdan gerekli değerlendirmelerimizi hızlıca yapıp, Yapmaktan keyif ve onur duyduğumuz mesleğimizin gelişimi için çalışmalarımıza daha fazla özveri, inanç ve organize şekilde devam ediyoruz. 

Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.

Grubumuza destek veren ve Genel kurula katılan tüm meslektaşlara teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

ÖNCÜ Mali Müşavirler
Grup Başkanı
Serdar ÖZKAN
59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.