Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan' dan;
16 Mayıs 2019 Perşembe
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan
Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan' dan;
" Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız."

Değerli Meslektaşlarımız,

İSMMMO 24. Olağan genel kurulunu 12.05.2019 tarihinde 42.775 Üyeden 16.668’ i yani %39 katılımı ve 9 Grubun yarışı ile tamamladık.

Katılımın çok düşük olduğu Genel kurul süreci ve sonucu ile ilgili Meslektaşlarımız ve özellikle Grup yöneticileri analizlerini yapacaktır, yapmalıdır.

Seçim sonucunda 3 grup kurullarda temsil hakkı kazanmış olup Seçilen Meslektaşlarımızdan çalışmalarında Mesleğimizin geleceği ve Meslektaşlarımızın sorunlarının öncelikleri olması dileğimiz ile kutlarız.

Genel Kurul sürecine ÖNCÜ Mali Müşavirler Grubu olarak, Meslek ve Meslektaş önceliğinde çalışmalar yapıp biriken sorunlarımıza çözüm arayıp, projeler ürettik. Grup olarak katıldığımız İlk seçimde 9 grup arasında 4. Sırada en fazla oy alan grup olduk. Bu sonucu grubumuz adına bir başarı olarak görmemekle birlikte, yaptığımız çalışma ve projelerin camiamızda farklılık ve katkı sağlayacağı umudu kazancımızdır.

Çıkarttığımız en önemli not, Meslektaşlarımızın odasına olan güveninin azaldığı, Ülkemizde yaşadığımız siyasi kutuplaşma ve toplumsal ayrışmanın Normalleşmediği sürece Genel kurullarımızda Mesleğimizin sorun ve menfaatlerini tartışma zemininin, bir araya gelme umutlarının az olduğudur.

Biz ÖNCÜ Mali Müşavirler Grubu olarak Genel Kurulumuzdan gerekli değerlendirmelerimizi hızlıca yapıp, Yapmaktan keyif ve onur duyduğumuz mesleğimizin gelişimi için çalışmalarımıza daha fazla özveri, inanç ve organize şekilde devam ediyoruz. 

Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.

Grubumuza destek veren ve Genel kurula katılan tüm meslektaşlara teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

ÖNCÜ Mali Müşavirler
Grup Başkanı
Serdar ÖZKAN
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
Kişisel Verileri Koruma Kurulunca, icra takibi kapsamında borçlunun yakınına telefonla kısa mesaj gönderen avukata 50 bin lira idari para cezası verildi.
Yeni göreve gelen BSMMMO yönetimini makamında ağırlayan Vali Yakup Canbolat, tarihi ve doğal güzellikleri ile adeta turizm cenneti konumunda olan
Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan bin 500 liraya yükseldi.
Bilindiği üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, 12.05.2016 gün ve 52535 sayılı resen terkin işlemleri hakkında 2016/2 sayılı Uygulama İç Genelgesi yayınlanmıştır.
Haydi hayırlı olsun Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yeni kazanç kapıları açmaya devam eden Devletimize milletimize allah zeval vermesin.
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, kendi kamyonunuzla şehirler arası yük taşımacılığı faaliyetiyle iştigal ettiğinizi ve işletme hesabı esasına göre . . . .
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, üzerinde 2656 m² inşaat alanlı idari kısım ve depoların bulunduğu,
Özelge: Faydalı ömrü bitmeden veya bittikten sonra kullanımına devam edilen iktisadi kıymetlere yapılan bakım ve onarım giderlerinin itfası hk.
Kıdem tazminatı yıllarca çalışanların sigortası niteliğinde. Memur maaşlarındaki artışa endeksli olan bu tazminata temmuz itibarıyla zam geldi.
Ev içerisinde yaşayanlar tarafından yapılabilecek temizlik, ütü, yemek yapma, çamaşır, bulaşık yıkama, . . . .
MSB: S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali bugün başladı
Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık,
BİST, 23 kıymetli madenler aracı kuruluşunun Kıymetli Madenler Piyasası'ndaki işlem yapma yetkilerinin iptal edildiğini duyurdu
Sigara tüketimi geçen yıla oranla yüzde 12 artarken, Türkiye’de üretilen sigaralarda yerli tütün kullanım oranı yüzde 12,07’ye düştü.
08.07.2019 tarihinde TBMM'ne sunulan kanun teklifinde özetle aşağıdaki konulara yer verilmiştir.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Yeni TTK ve Danıştay kararları sonrası limited şirket ortaklarının sorumlulukları arttı. Yeni durum dikkatle incelendiğinde anonim şirketlerin ....