ODALAR  
Kamu Gözetim Kurumu - (KGK) - (Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu)

İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) arasında Kamu Bağımsız Denetim . . . . .
A -Mesleki Tecrübe Süresinin Hesaplanmasına İlişkin Sorular: B- Bağımsız Denetçilik Lisanslama Sınavı Ve Geçiş Dönemi Eğitimlerine İlişkin Sorular: C- Uygulamalı Mesleki Eğitime İlişkin Sorular:
Değerli okurlarımız, son yazımızda şirket ortakların üçüncü kişilerden olan alacaklarını şirkete sermaye olarak koyup koyamayacaklarını ele almıştık.
Değerli okurlarımız, daha önceki yazılarımızda ortakların şirketten olan alacaklarını şirkete sermaye olarak koyup koyamayacaklarını ele almıştık.
Kamu Gözetimi Kurumu grup şirketlerinde yeni bir uygulamaya gitmek istemektedir. Buna göre Kurum;
Değerli okurlarımız, daha önceki yazılarımda bankaların milyonlarca kişiye uyguladığı bileşik faizin yasal olmadığını ele almıştım. Bilindiği üzere, Tüketici Kanun Taslağı Mecliste görüşülmeye başlandı ve
Değerli okurlarımız bilindiği üzere yıl sonu yaklaşmakta ve serbest meslek kazancı elde eden avukat, mali müşavir, doktor vb. meslekleri yapanlar bakımından serbest meslek makbuzunun ne zaman düzenleneceği konusunda tereddütler bulunmaktadır.
Bilindiği üzere, Vergi Usul Kanununun (VUK) 359 uncu maddesi uyarınca, 371inci ...
Son yazımızda anonim şirketlerine esas sözleşme değişikliklerinin nasıl yapılabileceğini ele almıştık.
Bu yazımızın konusunu anonim şirketlerin esas sözleşme değişikliklerinin hangi koşullarda yapabilecekleri oluşturacaktır.
KURUM ORGANİZASYON ŞEMASI - (SEYİT AHMET BAŞ - BAŞKAN)

Kurum Organizasyon Şeması - (Seyit Ahmet Baş - Başkan)

1968 yılında Karaman’da doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında ABD Boston Üniversitesinde Finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1991-2003 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı, 2003-2005 yılları arasında Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı, 2005-2006 yıllarında Maliye Bakanlığı Bakan Danışmanı, 2006-2010 yılları arasında Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü Kurucu Genel Müdür, 2010-2011 yıllarında Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006–2010 yılları arasında Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Vergi ve Teşvikler Komitesi eş başkanlığı, 2010 – 2011 yılları arasında Koordinasyon Kurulu üyeliği ile İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi Vergi Komitesi Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2010 – 2011 yıllarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yapılan yardım programı çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Teknik Heyeti Başkanı olarak görev yaptı. 28.11.2011 tarihinde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’na Başkan olarak atandı.

Evli 4 çocuk babası. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

KURUM ORGANİZASYON ŞEMASI - İMDAT ERSOY - (KURUL LL.BAŞKANI)
KURUL ÜYELERİNDEN - (PROF. DR. YUSUF BALCI)
KURUL ÜYELERİNDEN - (BÜLENT BÜYÜKDIĞAN)
KURUL ÜYELERİNDEN - ( AZİZ DOĞAN )
KURUL ÜYELERİNDEN - (UĞUR SAÇMACIOĞLU )
KURUL ÜYELERİNDEN - (İSMİL ERDEMİR)
KURUL ÜYELERİNDEN - (MUSTAFA DÖNMEZ)
İLETİŞİM
İLETİŞİM BİLGİSİ
Kamu Gözetim Kurumu - (KGK)
Söğütözü Mahallesi 2177 Sokak No: 4 Çankaya/ ANKARA
Kamu Gözetim Kurumu - (KGK)
Telefon : :+90 (312) 253 55 55(PBX)
Faks : :+90 (312) 253 55 58
http://www.kgk.gov.tr/