Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
01 Ekim 2018 Pazartesi
Her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin muhasebe....
Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
 
Her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin muhasebe olimpiyatları olarak kabul gömüş muhasebe kongresinin 20.’si, bu yıl 5-6 Ekim tarihlerinde, ‘Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması-Yerel/Küresel Meseleler, Küresel/Yerel Çözümler’  ana temasıyla, İstanbul Bomonti Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
 
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, TÜRMOB ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek ve muhasebe camiasını bir araya getirecek olan XX. Türkiye Muhasebe Kongresi hakkında bilgi verdi. Muhasebe mesleğinin sorunlarının ve geleceğe dönük gelişmelerinin değerlendirileceği muhasebe kongresine Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak katılacaklarını söyleyen Ahmet Hikmet Sönmez, kayıtların elektronik olarak www.tmk2018.org adresinden alınmaya devam ettiğini duyurdu. 


BSMMMO Başkanı Sönmez, “Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatları her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatları olarak kabul görmüş ‘Türkiye Muhasebe Kongreleri’ katılımcılara muhasebe mesleğinin sorunlarının, geleceğe dönük gelişmelerinin Dünya ve Türkiye’deki gelişmelerle beraber tartışıldığı bir ortam sunuyor. XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nin ana teması ‘Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması-Yerel/Küresel Meseleler, Küresel/Yerel Çözümler’ olarak belirlendi. 

Toplam 22 oturumda alanında yetkin uzmanlarla buluşma imkanı sunan kongre, 3 ana ve 18 paralel oturum ile 1 panelden oluşacak. Alanında yetkin 100’e yakın bürokrat, akademisyen, iş insanı, uzman konuşmacı kongrede bir araya gelecek” diye konuştu. Aynı zamanda kongreye katılanların Kamu Gözetimi Kurumu ‘Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği’ düzenlemeleri kapsamında 2 temel mesleki eğitim kredisine hak kazanacaklarını da duyuran BSMMMO Başkanı Sönmez, tüm meslektaşlarını kongreye davet etti.  
13- Doç.Dr. Selin Sayek Böke (CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili) "Türkiye' de Ekonomik Kriz ve Çıkış Yolları" Konulu Sunumları Üzerine Gelen Sorulara Cevap Vererek Toplantı Sona Erdi.
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında Karatay Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin düzenlediği “Engelsiz Sanat” sergisi açıldı.
Bilindiği gibi, kurumlar vergisinde bağış ve yardımlar 5520 sayılı yasanın 10. maddesinde düzenlenmiş olup,
Yargıtay, kıdemli ve vasıflı işçiye asgarî ücret verilmesinin hayatın olağan akışına ters olduğuna hükmetti
Türk vergi sistemi; adaletsiz dolaylı vergiler üzerine kurulmuş, mükelleflerin “gönüllerinden ne koparsa'' onu beyan ettikleri düzenin adıdır.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
MMMD Genel Merkezi 15 Aralık 2018 Cumartesi Günü Yeni Genel Başkanı Belirlemek Üzere Seçimli Olağan Genel Kurula Gidiyor.
"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Ekonomi ve Vergi Ekseninde Muhasebe ve Denetime Bakış"..
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan...
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: