Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
01 Ekim 2018 Pazartesi
Her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin muhasebe....
Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
 
Her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin muhasebe olimpiyatları olarak kabul gömüş muhasebe kongresinin 20.’si, bu yıl 5-6 Ekim tarihlerinde, ‘Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması-Yerel/Küresel Meseleler, Küresel/Yerel Çözümler’  ana temasıyla, İstanbul Bomonti Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
 
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, TÜRMOB ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek ve muhasebe camiasını bir araya getirecek olan XX. Türkiye Muhasebe Kongresi hakkında bilgi verdi. Muhasebe mesleğinin sorunlarının ve geleceğe dönük gelişmelerinin değerlendirileceği muhasebe kongresine Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak katılacaklarını söyleyen Ahmet Hikmet Sönmez, kayıtların elektronik olarak www.tmk2018.org adresinden alınmaya devam ettiğini duyurdu. 


BSMMMO Başkanı Sönmez, “Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatları her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatları olarak kabul görmüş ‘Türkiye Muhasebe Kongreleri’ katılımcılara muhasebe mesleğinin sorunlarının, geleceğe dönük gelişmelerinin Dünya ve Türkiye’deki gelişmelerle beraber tartışıldığı bir ortam sunuyor. XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nin ana teması ‘Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması-Yerel/Küresel Meseleler, Küresel/Yerel Çözümler’ olarak belirlendi. 

Toplam 22 oturumda alanında yetkin uzmanlarla buluşma imkanı sunan kongre, 3 ana ve 18 paralel oturum ile 1 panelden oluşacak. Alanında yetkin 100’e yakın bürokrat, akademisyen, iş insanı, uzman konuşmacı kongrede bir araya gelecek” diye konuştu. Aynı zamanda kongreye katılanların Kamu Gözetimi Kurumu ‘Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği’ düzenlemeleri kapsamında 2 temel mesleki eğitim kredisine hak kazanacaklarını da duyuran BSMMMO Başkanı Sönmez, tüm meslektaşlarını kongreye davet etti.  
4- Divan Başkanı Arıkan; Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve E. Devlet Bakanı Dr. Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Bilindiği gibi, serbest meslek kazancı sermayeden ziyade kişisel mesaiye ilmi veya mesleki veya teknik bilgiye veya uzmanlığa dayanan ve
İzmit 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Genel Kurul Hazirun Listeleri,
1952 yılında dünyaya gelen Arif Aytulun, 1976 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Muhasebe ve Vergi Uzmanlığı bölümünden mezun olmuştur.
Muhasebe Camiasına , Değerli Ailesine, Yakınlarına ve Tüm Sevenlerine Baş Sağlığı ve Sabır Dileriz.
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
İstanbul SMMM Odası Başkanı Akdemir; "Meslek Yasamızın 30. Yılı Kutlu Olsun..."
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) 3568 sayılı meslek yasasının 30’uncu yıldönümü çerçevesinde, . . . .
Samsun SMMMO Onursal Başkanı, Ahmet Hayvalı, 13 Haziran'ı, önemini ve mesleki açıdan beklentilerini yazdı...
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
Yürürlüğe giren maddelere göre hurda araç indirimi 10 bin liradan, 15 bin liraya yükseltilirken;
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin yaşadığı sorunların tespit edilerek, çözüm yollarının belirlenmesi amacıyla Anayasanın 98 inci, . . .
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.