Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
01 Ekim 2018 Pazartesi
Her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin muhasebe....
Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
Muhasebe camiası XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde buluşacak
 
Her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin muhasebe olimpiyatları olarak kabul gömüş muhasebe kongresinin 20.’si, bu yıl 5-6 Ekim tarihlerinde, ‘Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması-Yerel/Küresel Meseleler, Küresel/Yerel Çözümler’  ana temasıyla, İstanbul Bomonti Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
 
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, TÜRMOB ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek ve muhasebe camiasını bir araya getirecek olan XX. Türkiye Muhasebe Kongresi hakkında bilgi verdi. Muhasebe mesleğinin sorunlarının ve geleceğe dönük gelişmelerinin değerlendirileceği muhasebe kongresine Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak katılacaklarını söyleyen Ahmet Hikmet Sönmez, kayıtların elektronik olarak www.tmk2018.org adresinden alınmaya devam ettiğini duyurdu. 


BSMMMO Başkanı Sönmez, “Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatları her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatları olarak kabul görmüş ‘Türkiye Muhasebe Kongreleri’ katılımcılara muhasebe mesleğinin sorunlarının, geleceğe dönük gelişmelerinin Dünya ve Türkiye’deki gelişmelerle beraber tartışıldığı bir ortam sunuyor. XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nin ana teması ‘Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması-Yerel/Küresel Meseleler, Küresel/Yerel Çözümler’ olarak belirlendi. 

Toplam 22 oturumda alanında yetkin uzmanlarla buluşma imkanı sunan kongre, 3 ana ve 18 paralel oturum ile 1 panelden oluşacak. Alanında yetkin 100’e yakın bürokrat, akademisyen, iş insanı, uzman konuşmacı kongrede bir araya gelecek” diye konuştu. Aynı zamanda kongreye katılanların Kamu Gözetimi Kurumu ‘Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği’ düzenlemeleri kapsamında 2 temel mesleki eğitim kredisine hak kazanacaklarını da duyuran BSMMMO Başkanı Sönmez, tüm meslektaşlarını kongreye davet etti.  
4 Ekim 2018 tarihli Dünya Gazetesinde yayımlanan “Borca Batık Olma Durumu ve Konkordato” başlıklı yazımızda; Türk Ticaret Kanunu ve İcra ve İflas Kanununda “Konkordato” ile
Bilindiği gibi 13.9.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yerleşik kişiler arasındaki sözleşmelerde edimi döviz veya dövize olarak belirleme yasağı getirilmiş,
2018 yılı sonlarına yaklaştığımız bugünlerde, aşağı yukarı bir yıldır devam eden ağır ekonomik savaş ve kriz, ülkemizde ve işletmelerimizde ağır tahribat yaparak sona ermeye başladı.
Yeni veriler, yeni akıllı sistemler fırsat mı, tehdit mi? Teknolojide yaşanan gelişmeler doğrultusunda görüyoruz ki,
Kriz sadece vatandaşları ve şirketleri değil, bankaları da etkiledi. Piyasada yaşanan nakit darlığının etkisiyle bankalar; ellerindeki yetkiyi kullanarak mudileri mağdur ediyor.
Teknolojik gelişmeler neticesinde insanlık tarihi, bir zamanlar ihtişamlı ve gösterişli birçok mesleğin yok oluşuna tanıklık etmiştir.
Oda seçimleri yaklaşınca , Oda seçimleri yaklaşınca, Aynı traş’a...Devam etmeyeceğiz.Aynı keseye aynı tasa aynı kurnaya... Aynı hamama... Aynı tellak’a...Aynen devam demeyeceğiz.
TRAFİK cezalarını artıran kanun, yasadışı taşıma yapanların araçlarının trafikten men edilme yetkisi de getirdi.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvası,
Konya SMMM Odasının Düzenlemiş Olduğu 18. Anadoly Odaları Eğitim Semineri
''Verilecek olan Eğitim Katılım sertifikaları İlgili Adliyelere Haliç Üniversitesi tarafından bildirimi yapılacaktır.''
Teklif ile, prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresini doldurmuş ama yaş şartını yerine getirememiş olanlara..
Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
İşletme sermayesi, bir işletmenin gelir elde edinceye kadar geçecek sürede yapacağı harcalar olarak tanımlanabilir.
2010 Yılında TÜRMOB sürecinde ‘Rakip Değil Meslektaş , Rekabet Değil Dayanışma’ sloganıyla meslek mücadelesinde meslektaşın sesi ve umudu olma amacıyla yola çıkan
Yeminli Mali Müşavir, İstanbul Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Vedat DEMİRÖZ’ün katılımıyla, “Mevzuattaki son gelişmeler” konusunda bir toplantı düzenledi.
12.9.2018 tarihli ve 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı (Karar), 32 Sayılı Karar’da yaptığı bir değişiklikle bazı hallerde alım-satım, kira, eser, iş ve hizmet ..