Meslek Odaları ya topluca tepki vermeli, yada topluca istifa etmelidir.
21 Şubat 2019 Perşembe
Meslekte bulunan Argümanların gücü kullanılmalıdır. Mesleğin elinde bulunan argümanlar ile alınamayacak hiçbir hak yoktur.
Meslek Odaları ya topluca tepki vermeli, yada topluca istifa etmelidir.
Meslek Odaları ya topluca tepki vermeli, yada topluca istifa etmelidir.


Meslekte bulunan Argümanların gücü kullanılmalıdır. Mesleğin elinde bulunan argümanlar ile alınamayacak hiçbir hak yoktur. Meslek Odalarının artık bu gücün farkında olması gerekmektedir. Mali Müşavirlere Mücbir Sebep hakkı  en temel haktır. Bu zamana kadar nasıl alamadığınız anlamak mümkün değildir.

Mersin Odasında kayıtlı SMMM İbrahim BİRSEL görevi başında kalp rahatsızlığı nedeni ile hastaneye gider. Doktor ivedilikle dinlenmesini ve çalışmamasını ister. Bunun içinde Rapor vermeye hazırdır.

Meslektaşımız beyannamenin son günlerinde bunu yapamayacağını çok iyi bilir. Devlet bir tarafta, mükellefleri diğer tarafta beklenti içindedir. Beyannameler yapılmalıdır O hafta.

Meslektaşımız ofisine döner. Beyannameleri düzenleme esnasında ikinci kalp  krizi vurur onu. Görev başında vefat eder.

Tüm Kamu ve Özel çalışanlarının hastalık günlerinde rapor  ile dinlenme hakları var iken Ülkenin gelir kaynağında aracı olan biz meslektaşların dinlenme hakkı olmamasının izahını nasıl yaparsınız.

Meslektaş haklarını savunmak ve çalışma hayatlarını iyileştirmek amacı ile kurulan Meslek Odaları ne iş yapar. Meslek Odalarına diyoruz gelin Ülke Genelinde topluca tepki verin. Tepki veremiyorsanız da topluca istifa edin. Yetkilileri göreve çağırın. Sesimizi duyurun.

Mesleki Sosyal Fonlar oluşturun, Bu fona devlet katkısı da sağlayın.  Meslektaşımızın ailesine sahip çıkın. Mesleğin elinde bulunan gücü kullanın.  Mali Müşavirlere Mücbir Sebep hakkı  en temel haktır. Bunu alın. Size O koltukları emanet ettik. Gerekirse mecliste geceleyin. Emanete sahip çıkın

Serdar YILMAZ-Ankara
SMMM GUNDEM EKİBİ ADINA
59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.