Mesleğe Giden Yolda Birlikteyiz..
24 Şubat 2020 Pazartesi
Bugüne kadar her zaman üye ve stajyerinin yanında olan Odamız bundan sonra da daha interaktif, daha dinamik projelerle yanınızda olmaya devam edecektir.
Mesleğe Giden Yolda Birlikteyiz..
Mesleğe Giden Yolda Birlikteyiz..

Bugüne kadar her zaman üye ve stajyerinin yanında olan Odamız bundan sonra da daha interaktif, daha dinamik projelerle yanınızda olmaya devam edecektir.

Deneme sınavlarına 2020 yılı sınav takviminde yapılacak olan Staja Giriş Sınavlarına başvuru yapan tüm İstanbul SMMM Odası stajyer adaylarımız ücretsiz olarak katılabilecektir.

Bu deneme sınavının amacı; stajyer adaylarımızın sınava yönelik eksikliklerini tespit etmesine fayda sağlamaktır.

Ön başvurularımız 13 Şubat 2020 itibariyle Odamızın web sitesinde açılacak olup; başvurular 24 Şubat 2020 saat 23:59’a kadar devam edecektir.

Staja Giriş Deneme Sınavı iki seans olarak düzenlenecektir.

1. seans 27 Şubat 2020 Perşembe saat 11:00, 2. seans 29 Şubat 2020 Cumartesi saat 11:00 şeklinde planlanmış olup; başvuru sayısına göre deneme sınav tarihinde değişiklik olabilir. Değişiklik durumunda sınav tarihi ayrıca bildirilecektir. Yapılacak deneme sınavındaki verdiğiniz doğru ve yanlış cevap sayınızı 02 Mart 2020 Pazartesi günü https://sinav.ismmmo.org.tr adresinden giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Deneme sınavı sonuçları, yalnızca verdiğiniz doğru ve yanlış cevap sayısına göre değerlendirilecek olup çan eğrisi veya türevi herhangi bir bağıl ölçüt hesaplaması yapılmayacaktır. 130 adet soru için toplam cevaplama süresi 165 dakika olacaktır. Her adayın bir deneme sınavı hakkı vardır.

Başarılar dilerim, sevgilerimle.

İSMMMO Başkanı

Detay için aşağıdaki linki tıklayınız

meslegegidenyolda.pdf

TÜRMOB - Video Seminer - Corona Virüs Nedeni İle Çalışma Hayatında Uygulanabilecek Düzenlemeler.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 1 Nisan'da hayata geçecek olan konaklama vergisinin sektördeki sıkıntılardan dolayı yılbaşına ertelendiğini açıkladı.
Rusya'nın daha önce duyurduğu koronavirüs aşısının bazı hayvanlarda testlerinin tamamlandığı belirtilerek . . .
Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği (Sıra No: 1)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Sıra No: 8)
Korona virüs [Covid- 19] salgını nedeniyle ardı ardına yeni kararlar uygulamaya konurken Ticaret Bakanlığı tarafından şirketlerin kâr payı
İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelge kapsamında büyükşehirler ve
Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkıp ülkemiz ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan koranavirüs salgını,
Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında Açıklamalar Sorular ve Cevaplar Konusunda Canlı Yayın Yapılacaktır.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede yeni tedbirleri açıkladı.
Yaşamakta olduğumuz Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlerin önemli bir kısımını ekonomik tedbirler oluşturmaktadır.
Koronavirüs salgının etkisinin artması nedeniyle Ulaştırma Bakanlığı, aracının muayene süresi gelenlere 3 ay daha süre tanıdı.
1 Ocak 2019 - 31 Aralık 2019 hesap dönemine ilişkin Kurumlar Vergisi Beyannamesi 1-30 Nisan tarihleri arasında verilecektir.
SPK, izinsiz foreks işlemi yaptığı tespit edilen 21 internet sitesi hakkında erişimi engeli kararı aldı Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) internet üzerinden . . . .
Koronavirüs salgını dolayısıyla kişileri/ mükellefleri rahatlatıcı hukuki düzenlemeler bir birinin peşi sıra yayınlanıyor.
2016 yılında başlanılan ve 2017 yılında, 2018 yılı Ocak ila 2018 Eylül döneminde ve 2019 yılında uygulanmış olan asgari ücret desteğine . . .
GİB tarafından 19.10.2019 tarihinde yayınlanan tebliğ ile 2018 ve/veya 2019 brüt cirosu 5 Milyon TL ve üzeri ...
İktidar, salgın hastalık nedeniyle işyerleri kapanan ya da ciroları sıfıra inen işyerlerinde çalışan işçilerin mağduriyetini önlemek için
Bu duyuru, TFRS 9 Finansal Araçlar’da yer alan hükümlere yönelik herhangi bir değişiklik meydana getirmemekte olup,