Masal Gibi
09 Eylül 2018 Pazar
9 Eylül. Bugün 9 Eylül. Bugün İzmir’ imizin düşman işgalinden kurtuluşunun, bir büyük bağımsızlık mücadelesinin kazanılışının da 96.yıl dönümü .
Masal Gibi
MASAL GİBİ

9 Eylül

İdil Acaroğlu - SMMM - İzmir

Bugün 9 Eylül. Bugün İzmir’ imizin düşman işgalinden kurtuluşunun, bir büyük bağımsızlık mücadelesinin kazanılışının da 96.yıl dönümü . Haklı mücadele yolunda yılmayanlar, mutlaka başarırlar ve   başarmışlardır . Türkiye Cumhuriyeti’ nin yolu bellidir. Kurulduğu günden bugüne… Diğer her şey gelir geçer…

9 EYLÜL’ün  tarihimizle birlikte  meslek hayatımda da çok  önemli bir yeri var benim için. Daima doğrunun ve doğruların yanında olan meslek grubumuz ÇÖZÜM GRUBU ; aynı anlayış ile büyüyerek devam eden adımız  ile DEĞİŞİM GRUBU’ muzun da kuruluş günü..

Kuruluşumuzun bu güne denk gelmesi tesadüf değil. Çünkü mesleğimizin  doğru yolda ilerlemesine  gönül vermiş tüm arkadaşlarım; tıpkı Türkiye’ nin bağımsızlık mücadelesindeki gibi kararlı,inançlı bir yol haritası ile  9 Eylül 2005 tarihinde  yola çıkmıştır.  Ve  tam  BAĞIMSIZ BİR MESLEK ÖRGÜTÜ için mücadelemiz  devam etmektedir. 

Örgütümüzün bağımsızlığına geçirilen her bir halkada payı olanlar, göz yumanlar, hayat boyu bu eziklik ile yaşayacak ve anılacaktır.

Bu yüzden tüm Meslektaşlarıma diyorum ki;

BAĞIMSIZLIĞIMIZI hiç kimseye,hiç bir  kuruma teslim etmeyelim.

Mücadeleden  vazgeçmeyelim ve korkusuz olalım!

9 Eylül Hepimize Kutlu Olsun…

5- Oturum Başkanı İstanbul Okan üniversitesi Meslek Yüksek okulu Hukuk Bölümü Adalet Programı Öğr. Gör. Sinan Derman,"Kıdem Tazminatı Fonu" ve "Kıdem Tazminatı ve Özellik Arz Eden Durumlar " Konusunda Konuklardan Gelen Sorulara Yanıt Verildi.
Tarım Sigortaları Havuzu’na devlet tarafından taahhüt edilecek hasar fazlası olanları belli oldu.
Her 100 çalışandan 85’i kıdem tazminatını alamıyor. Mahkemelerde işçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıkların yüzde 70’i kıdemden kaynaklanıyor.
Artan fiyat hareketlerinin önüne geçmek amacıyla Mart ayında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile patates ve soğan için gümrük vergileri sıfırlanmıştı.
Zirve de açılış konuşması yapan ATSO Başkanı Sn: DAVUT ÇETİN; “Zor günler geçiyor, valimiz bize moral, bakanlıklar destek veriyor...
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan. . .
Kademeli indirim modeli kapsamında öncelikle geçici olarak yüzde 22'ye çıkarılan oranın 20'ye düşürülmesi bekleniyor.
Düzenlenen Etkinlik 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 16;00 -19;00 saatleri arasında yapıldı.
Özellikle yakın akrabalar arasında karşılıksız para hareketi ya da mal hareketi yapılabiliyor. Örneğin, abi kardeşine, koca karısına daire alabiliyor.
Ekonomi reform paketinin en önemli ayağı yeni vergi sistemi hayata geçirilecek. Buna göre az kazanandan az vergi alınacak, asgari ücretlinin vergi yükü azalacak.
Sermaye Şirketleri (anonim, limited, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler), Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenleme ve denetimine tabi fonlar,
1990’lı yıllarda Hollywood’un gişe rekortmeni bilim kurgu filmlerinde 21. yüzyıl dünyayı ele geçirmek isteyen robotların, uçan arabaların,
Şirket tasfiyeleri daha da kolaylaşacak.Enerji ve inşaat için finansal fonlar kurulacak. Emeklilik sistemi değişecek. . . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstanbul'da düzenlediği toplantıyla Reform Paketi'ni açıkladı.
BMMG, MMMBD Fatih Şubesi İle Müşterek Düzenlediği; Kahvaltılı Etkinlikte; Fatih Ottamans Life Hotel Deluxe’ de 300 Civarında Meslek Mensupları İle Adeta "Fatih Çıkarması " Yaptı.
İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.Bilimler Fakültesi Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2019 yılı Eşgüdüm Toplantısı
Sabah : 00:09 da başlayan seçim yarışı Gece Yarısından sonra Saat 00:20. de Bitti